محتوا محتوا

در نشست شورای شهر تفت با موضوع مسکن مطرح شد


نشست شورای شهرستان تفت با حضور رئیس بنیاد مسکن تفت و با موضوع بررسی مشکلات مسکن در شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش یزدامروز به نقل از صبح تفت، نشست شورای شهرستان تفت با رئیس بنیاد مسکن شهرستان تفت برای بررسی مشکلات مسکن برگزار شد.

«محمدحسین بهارستان» رئیس شورای شهرستان ضمن تشکر از اجابت دعوت شورا از سوی رئیس بنیاد مسکن گفت: طبق فراخوانی که داده شد از مردم نقاط مختلف شهرستان ،شوراها ودهیارها،خواستیم تا مشکلات خود در خصوص زمینهای واگذاری ازبنیاد مسکن را برای ما بیان کنند.

بهارستان نماینده شورای شهر تفت در شورای شهرستان  در این نشست عمده مشکل مسکن در شهر تفت را کمبود زمین در محدوده شهری  و اینکه زمینهای مذکور نیز در حیطه مسکن و شهرسازی بوده و همچنین محدودیت ساختمانهای واگذاری توسط بنیاد مسکن که از تعداد متقاضیان واجد شرایط بسیار کمتر است و همچنین قیمت تمام شده بالای واحدهای آپارتمانی که واجدین شرایط توانایی خرید آن را ندارند بیان و در ادامه به مشکلات مربوط به زمینهای واگذار شده به روستائیان خلیل آباد پرداخت.

«میرزاحسن زارع رشکوئیه» نماینده بخش گاریزات در شورای شهرستان گفت: لازم است بنیاد مسکن از همان ابتدا متقاضیان اعلام کند که خدماتی نظیر آب و برق را به آنها نمی دهد تا بعداً دچار مشکل نشویم و بعضی ها نیز زمینی گرفته و آنرا رها کرده اند.

سپس «حمیدرضا آخوند زردینی» نماینده بخش نیر در شورای شهرستان به بیان مشکلات این بخش پرداخت؛عدم آماده سازی زمین ها هنگام تحویل، لزوم آماده سازی به شکل شهرک هنگام تحویل، افزایش قیمت در دوسه سال اخیر، عدم نظارت در ساخت و سازها و عدم اجرای محوطه کارگاهی در طرح هادی از مهمترین مشکلات و مسائلی بود که وی مطرح کرد.

رکوعی نماینده شهر نیر در شورای شهرستان، سردرگمی اهالی نیر در اینکه مسکن این منطقه تابع بنیاد مسکن است یا مسکن و شهرسازی را مشکل اساسی این شهر خواند.

«سید محسن شجاع الساداتی» نماینده بخش مرکزی در شورای شهرستان با انتقاد از ساخت مسکن در جاهایی که چشم انداز منطقه است، به ضرورت اصلاح پل ورودی روستای علی آباد اشاره کرد و گفت: باید ساز و کاری وجود داشته باشد تا افرادی که واقعاً نیازمند هستند به آنها زمین واگذار شود و زمین ها به دست یک عده دلال نیفتد.

*رئیس بنیاد مسکن تفت: طرح هادی سند بالا دستی در اجرا طرح های روستایی است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفت در ادامه به پاسخ مشکلات پرداخت و با بیان اینکه از همان ابتدا از متقاضیان تعهد می گیریم که هیچ گونه مسئولیتی در ارائه خدماتی مانند آب و برق نداریم گفت: با این حال در برخی موارد این خدمات ارائه می شود ولی چنانچه بخواهیم از ابتدا این خدمات را انجام دهیم قیمت تمام شده زمین بسیار گران می شود که در توان متقاضیان نیست.

فرحبخش افزود: البته شورا می تواند از متقاضیان پولی را بابت آماده سازی دریافت کند و پس از آن به مردم خدمت رسانی کند.

وی گفت: قیمت گذاری زمین ها برحسب قیمت تمام شده و کارشناسی است و حتی بعضی مراجع به ما ایراد می گیرتد که چرا قیمت گذاری زمین ها پایین است.

رئیس بنیاد مسکن تفت با بیان اینکه زمین کارگاهی در طرح هادی دیده شده گفت: اجرای آن دست منابع طبیعی است و شورا می تواند از منابع طبیعی بخواهد تا اجرای آن را به ما بدهند تا انجام دهیم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار