پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

اقتدار نیروهای مسلح، جلوه‌ای از صلابت نظام و ملت

زهرچشم بهنگام از دشمنان قسم‌خورده جمهوری اسلامی


هفته‌ دفاع مقدس، فرصتی مناسب است برای بازنمایی مؤلفه‌های اقتدار و بازگویی رشادت‌های نیروهای مسلح؛ همان‌ها که آرامش و امنیتی بی‌بدیل را برای ملت به ارمغان آورده‌‌اند.

یزدامروز؛ سی‌ و یکمین روز شهریورماه هر سال یادآور تجاوز نظامی رژیم بعث حاکم بر عراق به جمهوری اسلامی ایران است. سی و شش سال پیش در چنین روزی دیکتاتور معدوم عراق با چراغ سبز و بعدها پشتیبانی آشکار نظام سلطه و در رأس آن‌ها ایالات متحده، هجمه‌ای ناجوانمردانه را به نظام نوپای برآمده از رشادت‌های ملت ایران آغاز کرد تا به زعم خود تومار انقلاب اسلامی را برچیند؛ غافل از این‌که ملت ایران با رشادت فرزندان برومند خود و با پرچمداری زعیم عالی‌قدر خویش، پیر جماران(ره)، باج‌خواهان بین‌المللی و ایادی آن‌ها را با صلابتی مثال‌زدنی به ورطه شکست می‌کشانند.

واقعیت این است که اقتدار و صلابت قوای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر بیش از هر زمان بر خبرگان فن و توده‌های ملت آشکار شده است و خواب خوش را از چشمان دشمنان قسم خورده ملت ایران و ایادی منطقه‌ای‌شان ربوده است.

آنان که با تکیه بر اطلاعات صحیح و بر پایه انصاف و واقع‌بینی اوضاع را ارزیابی کرده‌اند، نیک دریافته‌اند که دشمنان بر خلاف یاوه‌گویی‌های تبلیغاتی‌شان، در دل به اندازه‌ای از اراده و روحیه ‌ محکم نیروهای نظامی ایران – اعم از ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- واهمه دارند که بی‌گدار به آب نزنند. انفعال نظامیان متجاوز آمریکایی و قبل‌تر از آن، متجاوزان انگلیسی در برابر رزمندگان ایرانی در آب‌های جنوب علیرغم برخورداری نظامیان متجاوز از تجهیزات بعضا فوق‌پیشرفته، گواهی روشن بر این ادعاست.

 تصاویر مربوط به ترس و وحشت نظامیان آمریکایی از رزمندگان ایرانی درسال‌های اخیر و نیز گزارش‌های مقام‌های نظامی آمریکا از شجاعت و قاطعیت دریادلان سپاه در برخورد با کوچک‌ترین تعدی ناوهای و شناورهای آمریکایی، تردیدی باقی نگذاشته است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانسته‌اند در اوج تحریم‌ و فشارهای گوناگون، با تکیه بر توانمندی‌های درونی و ایمان قلبی، آزمون‌های پاسداری از حریم جمهوری اسلامی را به خوبی پشت سر گذارند و هر روز پرصلابت‌تر از دیروز، آماده نواختن سیلی‌هایی جانانه بر صورت متجاوزان احتمالی باشند.

با این همه جای بسی تاسف است که در میان صاحبان تریبون و مسئولیت، هستند کسانی که با سخنان و مواضع نسنجیده، در میدان دشمن بازی می‌کنند و بدخواهان دین و ملتمان را با خام‌گویی‌های خود به ذوق می‌آورند.

فراموش نکرده‌ایم که آذرماه 92، سکاندار دستگاه دیپلماسی دولت که علی‌القاعده باید دقتی دوچندان در استخدام تک‌تک واژگان داشته باشد، در اظهارنظری شگفت‌انگیز و غیرواقعی مدعی شده بود آمریکا می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیندازد!! ادعایی که نه نشانی از واقعیت داشت و نه با بدیهیات سیاست‌ورزی و کشورداری سازگار بود؛ ادعایی که واکنش بسیاری از دلسوزان و آگاهان متعهد را به دنبال داشت و از جمله فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: «ایشان تجربه و تخصص این بحث را ندارند. درست است که ایشان را یک دیپلمات صاحب‌نظر می‌دانیم ولی در مسائل نظامی و امنیتی تجربه نداشتند. به هیچ وجه این طور نیست که سیستم دفاعی ما با دو بمب از بین برود. ممکن است یک سری از زیرساخت‌ها از بین برود ولی توان موشکی و توانمندی‌های استراتژیک سپاه به طوری است که اگر هزاران بمب بزنند شاید بتوانند 10 تا 20 درصد توان موشکی سپاه را بکاهند.» و البته چند ماه بعد واکنش تلویحی رهبر فرزانه انقلاب را هم به دنبال داشت، آن‌جا که فرمودند: «یک وقتى یکى از مسئولین کشور درباره‌ مسائل نظامى یک نظرى داده بود که خب مطابق واقع نبود؛ بنده گفتم یک "تور نظامى" براى مسئولین کشور قرار بدهید؛ بیایند یک‌خرده‌اى در محیط‌هاى نظامى گردش کنند، حقایقى را، واقعیّاتى را ببینند، معلوماتشان نسبت به موجودىِ نظامى کشور بالا برود... .»

سخنان چندی پیش یکی دیگر از صاحبان تریبون درباره پیشرفت برخی کشورهای اروپایی به واسطه جمع‌کردن سازمان‌های نظامی‌شان نیز از جنس سخنان مورد اشاره است؛ سخنی که فرمانده کل قوا در دیدار اخیر فرماندهان سپاه پاسداران با ایشان، تصریح کردند «باور این سخنان از کسانی که به آن‌ها نسبت داده شده، بسیار سخت است، اما اگر چنین سخنانی واقعاً بیان شده باشد، حرف غلطی است» و افزودند «هیچ عاقلی نیروی دفاعی خود را کنار نمی‌گذارد.»

سی و ششمین سالگرد تهاجم نظامی به جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت هفته‌ دفاع مقدس، فرصتی مناسب است برای بازنمایی مؤلفه‌های اقتدار و امنیت ایران اسلامی و بازگویی رشادت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های فرزندان رشید ملت در نیروهای مسلح؛ همان‌ها که با تکیه بر ایمان قلبی و اراده پولادین خود، در سایه راهبری‌های امام راحل(ره) و رهبر فرزانه انقلاب، آرامش و امنیتی بی‌مانند را برای ملت ایران به ارمغان آورده‌ و دشمنان قسم‌خورده و دست‌پروردگان منطقه‌ای آنان را در هراسی دائمی نشانده‌اند؛ هراسی که اندیشه هرگونه تعدی احتمالی را نیز بر آنان دشوار ساخته است.

تاملی از سر انصاف و واقع‌بینی در اوضاع اسفناک منطقه غرب‌آسیا و ناامنی‌های ناگوار برخی کشورهای همسایه، گوهر امنیت موجود در ایران اسلامی، در سایه اقتدار نیروهای مسلح را بیش از پیش نمایان می‌سازد و آدمی را به ساییدن جبهه شکر در پیشگاه حضرت حق، وامی‌دارد. تا باد، چنین بادا.

نویسنده: مرتضی میبدی

پایان پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار