پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بازهم وعده ای که توسط مسئولان عملی نشد

زیان مرغداران یزدی در اثر توزیع مرغ منجمد شمال در بازار استان


در حالی مرغ های وارداتی منجمد در بازار یزد جولان می دهند که مسئولان در پاسخ به اعتراضات مرغداران وعده حل مشکل آن ها را داده اند،

به گزارش یزدامروز، در حالی که  بیش از 900 واحد پرورش مرغ گوشتی دراستان یزد فعال هستند و از این تعداد مرغداری، روزانه نزدیک به 200 تن گوشت مرغ  در استان یزد تولید می شود که علاوه بر تامین نیازهای استان علی القاعده باید مازاد این مقدار به خارج از استان صادر شود. ولی اخیرا با تدبیر مسئولان ضمن نادیده گرفتن تمامی این ظرفیت ها استان یزد تبدیل به بازار مرغ های منجمد سایر استان ها شده است. واردات بی رویه مرغ های منجمد از شمال کشور باعث آسیب جدی به سرمایه گذاران در این بخش شده است.

جمعی از مرغداران معترض به این سیاست ها برای اعلام نارضایتی خود از واردات مرغ از خارج از استان و همچنین درخواست نظارت بر عرضه پانزدهم فروردین در مقابل استانداری یزد تجمع کردند.

از آن جا که مرغداری ها در استان یزد باعث ایجاد اشتغال برای قریب به دو هزار نفر شده و با عنایت به تعطیلی بسیاری از کارخانجات مطرح استان در سال های اخیر، بیکاری کارگران و سیاست های تعدیل نیرو انتظار می رفت مسئولین حداقل از صنایع باقی مانده از جمله مرغداری ها حمایت کنند.

هر چند برخی مدعی هستند این مرغ ها به صورت غیرقانونی وارد استان می شوند ولی بر فرض صحت این ادعا باز هم عدم نظارت کافی و بازدارنده مسئولین توجیه ناپذیر است.

نکته قابل تامل این است که خبرگزری فارس با انتشار خبر تجمع  مرغداران در تاریخ پانزدهم فروردین ادعا کرده بود: «مسئولان استان نیز امروز در پی اعتراض مرغداران یزدی قول مساعد برای پیگیری و حل مشکل مرغداران استان دادند.» با این حال بررسی ها نشان می دهد مرغ منجمد شمال همچنان در مغازه های استان یزد در حال توزیع است که تداوم این وضعیت نتایج ناخوشایندی در پی خواهد داشت. بیکاری همشهریان و بر باد رفتن سرمایه های استان نتایج اولیه این موضوع خواهد بود.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار