پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

تناقض گویی های آقای روشنفکر در دانشگاه یزد:

زیباکلام:فناوری هسته ای هیچ جهشی در مرزهای علمی کشور به وجود نمی آورد/ افتخاری که اساتید دانشگاه یزد به دست آوردند!


زیبا کلام در سخنان خود با طرح این موضوع که انرژی هسته ای مضر است گفت: انرژی هسته ای هیچ کاربرد علمی و اقتصادی ندارد و نتوانسته حتی یک صنعت در کشور را راه اندازی کند و به اقتصاد مرتبط نیست و هیچ جهشی را در عرصه ی علمی کشور به وجود نیاورده است.

به گزارش  یزد امـــــروزبه نقل ازعصر سیاست، شب گذشته دانشگاه یزد شاهد حضور صادق زیبا کلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران بود که هدف حضور وی تبیین مذاکرات هسته ای عنوان شده بود.

 

این مراسم را که تشکل و توسعه و اعتدال دانشگاه یزد ترتیب داده بود با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه یزد همراه بود.

 

ادامه تناقض گویی های روشنفکرنما!

صادق زیبا کلام در این مراسم با اشاره به توافقات گذشته و احتمالی ایران با 5+1 اظهار داشت: توافقات انجام شده خوب است و باید مورد حمایت قرار بگیرد البته سابقه درخشان این استاد حاشیه در دفاع از هر نوع توافقی بر کسی پوشیده نیست و این استاد جنجالی پس از توافق ژنو گفته بود مثل سگ از آن حمایت می کنم و مردم خود با دیدگان خود دیدند که توافق ژنو نیز مانند سایر توافقات دچار تفسیرهای متعددی شد و از ماهیت اصلی خود خارج شد.

 


این استاد معلوم الحال با گفتن اینکه برای حل مشکلات کشور باید مسأله هسته ای حل شود قصد القاء این نکته را داشت که ریشه اصلی مشکلات کشور در تحریم هاست در صورتی که رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگران فرمودند: کلید حل مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست.(لینک کامل خبر)

 

فناوری هسته ای هیچ جهشی در مرزهای علمی کشور ایجاد نکرده است

این استاد غرب زده در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این موضوع که انرژی هسته ای مضر است افزود: انرژی هسته ای هیچ کاربرد علمی و اقتصادی ندارد و نتوانسته حتی یک صنعت در کشور را راه اندازی نکرده است و به اقتصاد مرتبط نیستو حتی هیچ جهشی را در عرصه ی علمی کشور به وجود نیاورده است.

 

این اظهارات بدون منطق و نادرست در حالی صورت می گیرد که تمامی کارشناسان هسته ای و علمی دنیا به توان بالای علمی کشور در این زمینه اذعان دارند و در خصوص فواید فناوری هسته ای نیز بیش از 6000 مورد فایده و منفعت برای این صنعت ذکر کرده اند که مهمترین آن تولید برق و تولید دارو برای بیماران خاص است و قرن آینده را قرن انرژی هسته ای می نامند.


پیش تر رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان در برابر چنین سخنان عبسی موضع گیری کردند و فرمودند: صنعت هسته ای یک ضرورت برای کشور است و اینکه برخی روشنفکرنماها بگویند صنعت هسته ای را برای چه می خواهیم؟»، یک فریب است.

ایشان با اشاره به نیاز کشور به صنعت پیشرفته هسته ای در عرصه های انرژی، تولید رادیودارو، شیرین کردن آب دریا، و کشاورزی خاطرنشان کردند: مهمترین ویژگی صنعت هسته ای کشور این است که دستیابی به این صنعت بسیار مهم، نتیجه انفجار استعدادهای ذاتی جوانان ایرانی بوده است، بنابراین روند پیشرفت در صنعت هسته ای باید ادامه یابد. (لینک کامل خبر)

 

این روشنفکر نما در ادامه سخنان هدایت شده خود با طرح مسأله آلودگی هسته ای تصریح کرد: کشورهای جهان در حال تعطیل کردن نیروگاه های هسته ای خود هستند در صورتی که این اظهارات به هیچ عنوان درست نیست و کشورهای جهان در حال ساخت نیروگاه های جدید هستند. جدول زیر را مشاهده کنید:


- آمریکا ، 104 راکتور فعال و 5 راکتور در دست ساخت

- روسیه 33 راکتور فعال و 10 راکتور در دست ساخت

- فرانسه 58 راکتور فعال و یک راکتور در دست ساخت

- چین 17 راکتور فعال و 32 راکتور در حال ساخت

- آلمان 9 راکتور فعال

- کره جنوبی 23 راکتور فعال و 4 راکتور در حال ساخت

- انگلیس 16 راکتور فعال

- سوئد 10 راکتور فعال

-اوکراین 15 راکتور فعال، 2 راکتور در حال ساخت

- کانادا 19 راکتور فعال


این آمار تنها بخشی از کشورهای جهان را پوشش می دهد و کشورهای دیگر نیز در تلاشند تا نیروگاههای خود را ارتقاء یا افزایش دهند تا میزان مصرف سوخت های فسیلی را کاهش دهند.

 

این اپوزیسیون نما که در خصوص هر موضوعی صحبت می کند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی کشورهای جهان انرژی هسته ای را در بازار از دیگر کشورها خریداری می کنند گفت: ما نیز باید در صورت نیاز این انرژی را از دیگر کشورها وارد کنیم این اظهار نظر وی با تجربیات ملت ایران در خرید سوخت نیروگاه هسته ای از روس ها به شدت در تناقض است زیرا در همین مسأله سوخت نیروگاه بوشهر روس ها به دفعات مکرر خلف وعده کرده و قصد باج خواهی از ایران را داشتند و قصد داشتند با استفاده ابزاری از این موضوع استقلال کشور را خدشه دار کنند.

 

نظر سنجی هسته ای

زیبا کلام با اشاره به اینکه انرژی هسته ای حق مسلم ماست یک سراب است گفت: باید این موضوع به نظرسنجی عمومی گذاشته شود در صورتی که مردم ایران همه ساله در میعاد گاه های انزجار از مستکبرین همه ساله بر این موضوع صحه می گذارند ولی این روشنفکر نما به تعسی از روشنفکران عصر طاغوت توان پذیرش بدیهیات را ندارد.

 

انقلاب اسلامی استکبار ستیز نیست!

این استاد واداده غرب زده در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از استکبار ستیزی نظام علت وضع تحریم ها علیه کشور را مرگ بر اسرائیل دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی ما استکبار ستیز و مخالف آمریکا نبود در صورتی که بنیان گذار جهموری اسلامی ایران هدف انقلاب را مبارزه با استبداد و حمایت از مظلومان عالم پایه ریزی کرد.

 

وی در ادامه مشی اشتباه برخی در تحقیر مخالفان اظهار داشت: مخالفان مذاکرات هسته ای و توافقات حاصل شده ایذئولوژیک هستند و منفعت کشور را تشخیص نمی دهند در صورتی که سابقه این استاد واداده برای همگان مشخص است و ملت می دادند که اگر مصالح کشور را چنین افراد روشنفکر نمایی تشخیص می دادند اکنون چیزی از ایران باقی نمانده بود و تجربه ملی شدن صنعت نفت را تکرار می کردند.

 

صادق زیبا کلام در ادامه مشی اصلاحات در تاختن به نهادهای عمومی و کشوری تاکید کرد: عده ای در داخل رادیو تلویزیونو نماز جمعه را غصب کردند و اجازه انتقاد نمی دهند در صورتی که اگر این اظهارات خلاف واقع درست بود چنین فردی جرأت ایراد چنین سخنانی را نداشت.

 

این استاد حاشیه ساز با متهم کردن کشور به دخالت در منطقه در ادامه تلاش ها در تطهیر چهره رژیم کودک کش گفت: ایران باید یمن را به حال خود رها کند البته چنین سخنانی از یک اپوزیسیون نما بعید نیست.

 افتخاری که اساتید دانشگاه یزد به دست آوردند!
از حاشیه های پر رنگ تر از متن این مراسم حظور برخی اساتید دانشگاه یزد در این مانور سیاسی بود که در پایان مراسم نیز این اساتید با کمال افتخار به مناسبت روز معلم لوح تقدیری را از این استاد روشنفکر نما دریافت کردند که عملا ماهیت علمی خود را زیر سوال بردند. این هدایا از طرف تشکل هدایت شده دانشگاه یزد ترتیب داده شده بود تا این تشکل از هر ابزاری برای مطرح کردن خود استفاده کند.

 

گفتنی است این روشنفکرنمای همه فن حریف به دعوت تشکل هدایت شده توسعه و اعتدال دانشگاه یزد در این دانشگاه حضور یافته بود تا این تشکل هدایت شده در راستای سیاسی کردن فضای دانشگاه از هر ابزاری استفاده کند تا دانشگاه را برای انتخابات پیشرو بیش از پیش سیاسی کند تا از این فضا برای منافع حزبی خود استفاده کند.

 

فیلم:زیبا کلام این بار از زبان دکتر سلام/ جوابی که فراستی به زیبا کلام دادLoading the player...آخرین اخبار آخرین اخبار