محتوا محتوا

به همت مهندسان میبدی صورت گرفت


مهندسان جوان میبدی موفق به طراحي و ساخت دستگاه کاهش آلايندگي واحدهاي فولاد سازي شدند.

به گزارش یزدامروز، دستگاه کاهش آلایندگی واحدهای فولادی  چند ماهي است  در يکي از واحدهاي فولاد سازي شهرستان ميبد نصب شده وتوانسته ميزان آلايندگي اين کارخانه را تا 95 درصد کاهش بدهد .

به گفته آقاي دشتي سازنده اين دستگاه ساخت اين دستگاه سه ماه به طول انجاميده و با هزينه اي حدود يک چهارم مشابه خارجي آن ساخته شده است .

آقاي نفر حقيقي مديرعامل اين واحد فولادي مي‌گوید" با نصب اين دستگاه در کارخانه  نه تنها مشکل فرار دود و آلايندگي در کارخانه کاهش يافته بلکه باعث افزايش بازدهي توليد و حذف توقف توليد شده است.

کارگر رئيس اداره محيط زيست شهرستان ميبد هم مي گويد: اين واحد تا چند ماه پيش يکي از واحدهاي آلاينده در شهرستان ميبد بود ولي حالا به مدد خلاقيت و ابتکار جمعي از جوانان متخصص ميبدي و نصب اين دستگاه ميزان آلايندگي واحد فولادي به کمتر از 5 درصد رسيده است.

با بهره گيري از اين دستگاه در اين کارخانه دود ناشي از ذوب مواد اوليه با استفاده از لوله هاي تعبيه شده به دستگاه بک فيلتر منتقل و دود و غبار ان جدا سازي و دوده هادر کيسه هايي جمع آوري مي شود و براي استفاده در ديگر صنايع به فروش مي رسد.

کارگران اين کارخانه فولاد هم با اشاره به اينکه تا قبل از نصب اين دستگاه کار کردن در اين واحد براي آنها مشکل بوده است ، گفتند با بهره برداري از اين دستگاه حالا مي توانند به راحتي در اين کارخانه کارکنند.

ساخت اين دستگاه همچنين توانسته 800 هزار دلار صرفه جويي ارزي به ازاي واردات هردستگاه براي کشور  به همراه داشته باشد.

فلاح فرماندار ميبد  ساخت اين دستگاه را نتيجه اعتماد به جوانان دانست و گفت :بنا داريم با حمايت بيشتر از اين مهندسان جوان زمينه فعاليت و خلاقيت بيشتر آنان را در راستاي کمک به اقتصاد مقاومتي و خود اتکايي کشور فراهم کنيم.

انتهای یپام/Loading the player...آخرین اخبار آخرین اخبار