پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیر کنفرانس مجمع جهانی اسلام:

سازش اقلیت ها و مذاهب مختلف در یزد نماد صلح در دنیا است


دبیر کنفرانس مجمع جهانی اسلام گفت: یزد اندیشمندان بزرگی در عرصه تاریخ داشته است. در این شهر نه تنها اقلیت‌های مذهبی شیعه و سنی با یکدیگر زندگی می‌کنند که اقلیت‌های دینی همجون زرتشتیان نیز در این شهر سالیان سال با تعامل و سازش با یکدیگر در حال زندگی هستند.

به گزارش یزدامروز؛ حجت‌الاسلام محمد صدوقی صبح امروز در هفتمین کنفرانس مجمع جهان اسلام به میزبانی یزد اظهار داشت: یزد دیار عالمان بزرگ است. متفکران بزرگی چون آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری، آیت الله طباطبائی، شهید صدوقی و آیت‌الله خاتمی در این شهر زندگی کرده اند.

صدوقی تصریح کرد: بسیار خرسندم اعلام کنم به عنوان کسی که پدر بزرگش قربانی ترور و خشونت شده شهر یزد را به عنوان منادی صلح و گفت‌و‌گو به جای خشونت به جهان معرفی کنم.  
دبیر هفتمین کنفرانس مجمع جهانی اسلام بیان کرد: شهر یزد به عنوان دومین شهر قدیمی جهان و نخستین شهر خشت خام جهان می‌تواند نماد صلح و سازش برای دنیا باشد.
وی خاطرنشان کرد: یزد اندیشمندان بزرگی در عرصه تاریخ داشته است. در این شهر نه تنها اقلیت‌های مذهبی شیعه و سنی با یکدیگر زندگی می‌کنند که اقلیت‌های دینی همجون زرتشتیان نیز در این شهر سالیان سال با تعامل و سازش با یکدیگر در حال زندگی هستند.
دبیر هفتمین کنفرانس مجمع جهانی اسلام تاکید کرد: بدون تردید این شهر ظرفیت این را دارد که به عنوان نماد صلح و زندگی مسالمت‌آمیز به کل جهان معرفی شود.
یزدرسا/


آخرین اخبار آخرین اخبار