محتوا محتوا

رئیس سازمان ملی استاندارد در یزد:


رئیس سازمان استاندارد اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد دیگر رویکردهای گذشته را ندارد و تغییر و تحولاتی در این سازمان و شورای استاندارد ایجاد شده است.

به گزارش یزدامروز، رئیس سازمان ملی استاندارد صبح امروز در شورای استاندارد استان یزد، با بیان اینکه شورای عالی استاندارد جز مهم‌ترین شوراهای استانی است، تأکید کرد: سازمان ملی استاندارد سازمان خیلی قدیمی است که 92 سال سابقه دارد و از سال 1304 این مجموعه در حال فعالیت است.

نیره پیروزبخت اظهار داشت: در سال 97 با دو تحول عظیم در سازمان ملی استاندارد مواجه هستیم. یکی به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان حمایت از کالای ایرانی مربوط می‌شود که نقش و جایگاه سازمان استاندارد در این مسئله برجسته و قابل اهمیت است و مسئولیت‌های این مجموعه را دوچندان کرده است.

وی گفت: تحول دوم هم مربوط به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد می‌شود که در سال 96 تصویب شد و در ماه‌های پایانی سال به تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: در تلاش برای داشتن یک نظام استانداردسازی یکپارچه هستیم و تاکنون نیز آیین‌نامه‌هایی در این زمینه تدوین شده و تفاهم‌نامه‌هایی نیز با برخی وزارتخانه‌ها از جمله وزارت بهداشت امضا شده است.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد یک مرجع رسمی حاکمیتی در کشور است که به طور مستقیم زیرنظر رئیس‌جمهور قرار دارد و هم طراز با معاونان رئیس جمهور و وزرا است.

وی اظهار داشت: نظر سازمان ملی استاندارد این است که اگر کالایی استاندارد باشد باید در همه کشور پخش شود و نگاه این مجموعه استانی و بخشی نیست بلکه کل کشور را در نظر دارد.

رئیس سازمان ملی استاندارد عنوان کرد: اگر تطبیق بین استانداردهای یک محصول در دو کشور وجود داشت، روال تولید بر اساس استانداردهای کشورمان خواهد بود در غیر این‌صورت، سفارش کالا بر اساس استانداردهای کشور هدف صادرات انجام خواهد شد.

پیروزبخت اضافه کرد: به عنوان مثال در ارتباط با کشور عراق کاری که در حوزه استاندارد انجام داده‌ایم این است که استاندارد آن‌ها را ترجمه کرده‌ایم و بر اساس استاندارد خودشان کالا تولید می‌کنیم و به آنجا صادر می‌کنیم.

وی اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد دیگر رویکردهای گذشته را ندارد و تغییر و تحولاتی در این سازمان و شورای استاندارد ایجاد شده به نحوی که در شورای استاندارد، حضور سازمان بازرسی کشور، بخش خصوصی، صدا و سیما و ... پررنگ شده که این نشان دهنده فرا سازمانی و حاکمیتی عمل کردن سازمان ملی استاندارد است.

پیروزبخت گفت: همه تلاش خود را در سازمان ملی استاندارد به کار خواهیم گرفت تا در سه حوزه تولید، مدیریت صادرات همچنین مدیریت واردات، کیفیت کالاهای ایرانی را به منصه ظهور برسانیم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار