پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

بررسی تحقق شعار سال 94 توسط دولت و ملت؛

ساز ناکوک دولت در عملی کردن همدلی و هم‌زبانی


آنچه مسجل است شعار سال مختص همان سال نیست و آغاز یک جریان است و باید دید این جریان توسط دولت عملی می‌شود یا دولت همچنان ساز ناکوک می‌زند...

به گزارش یزدامروز؛ با تحویل سال 1394، حضرت امام خامنه‌ای این سال را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی » نامیدند.
سال 94 ناتمام اتفاقات و حوادث مهم و بعضاً تلخ و شیرین پایان یافت و آنچه اکنون قابل‌بررسی است عملکرد «دو لت و ملت» در عملی سازی «همدلی و هم‌زبانی» است.
ملت ایران در برهه‌های مختلف مانند راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات 7 اسفند با حضور حداکثری و باشکوه خود همدلی و هم‌زبانی خود با دولت و نظام را اعلام کردند، در مجلس نیز با تصویب برجام تن به خواسته دولت داد و هیچ جای گلایه‌ای نه ملت و نه مجلس و حتی رهبری نیز با حمایت‌های خود برای دولت نگذاشتند.
دولت یازدهم که قرار بود 100 روز اقتصاد ایران را متحول کند بعد از گذشت حدود 800 روزنه تنها اقتصاد را به بیماری کشانده است و سیاست‌های غلط اقتصادی‌اش نتیجه‌ای جز بی‌رونقی محض اقتصاد نداشته است.
دولت یازدهم در سال همدلی و هم‌زبانی هیچ درکی از اوضاع معیشتی مردم نداشت و تعطیلی بیش از 70 درصد کارخانه‌ها، بیکاری کارگران، بازار راکد همه و همه گواه بر این قضیه است.
مردم ایران بعد از فتنه 88 دائماً در برهه‌های مختلف زمانی از سران فتنه 88 اعلام برائت کرده‌اند اما متأسفانه رئیس‌جمهور و دولتی‌ها به‌جای حل مشکل معیشت مردم به بازی‌های سیاسی و جناحی مشغول‌اند و در این قضیه نیز با نادیده گرفتن خواسته اکثریت مردم سعی در زنده کردن عوامل فتنه ننگین 88 رئیس‌جمهور در سفر به یزد با بردن رئیس فتنه و باغی نظام این بار نیز همدلی و هم‌زبانی را نقض کرد.
اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین و مهم‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری و کلید حل مشکلات زندگی مردم بر زمین‌مانده  است.
ملت عملاً در خصوص رابطه و دوستی با آمریکا ثابت کرده است که هیچ‌گونه اعتمادی به آمریکا ندارد و شعار «مرگ بر آمریکا» جز حذف ناشدنی شعارهای ملت ایران است.
دولت که کلید حل مشکلات کشور را در مذاکرات هسته‌ای و برجام می‌دانست بعدازاین توافق نیز نتوانست گره ای از کار مردم بگشاید و همچنان در توهم و ادعای کارشکنی‌های داخلی و خرابکاری‌های دولت قبل به سر می‌برد و این‌ها را اهرمی کرده برای فرار از بی‌برنامگی‌ها و شکست‌هایش در عرصه‌های مختلف سیاست خارجی و اقتصادی در برابر افکار عمومی.
باید دید حال که دولت به‌زعم خود در برجام موفق شده است و بعد از درگیرهایش در انتخابات 7 اسفند به انجام وظایفش یعنی حل مشکلات مردم در سال 95 عمل می‌کند و آیا سال 95 سال «رونق اقتصادی» می‌شود یا خیر.
آنچه مسجل است شعار سال مختص همان سال نیست و آغاز یک جریان است و باید دید این جریان توسط دولت عملی می‌شود یا دولت همچنان ساز ناکوک می‌زند...

 یزدندا

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار