پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به کاهش ساعت دروس دینی؛

ساعت فعلی درس دینی هم پاسخگوی شبهات دانش‌آموزان یزدی نیست


استاد حوزه و دانشگاه یزدی در اعتراض به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر کاهش ساعت درس علوم دینی و قرآنی در مدارس متوسطه گفت: با توجه به شرایط کنونی لازم است دین اسلام بیشتر شناسانده شود و ساعت فعلی درس دینی کفاف پاسخگویی به شبهات را نمی‌دهد.

به گزارش یزد رسا، منصوره شاکری استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار یزد بانو اذعان کرد: با توجه به شرایط کنونی که شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای روزانه شبهات دینی و مذهبی زیادی را درجامعه می‌پراکنند، متاسفانه آموزش و پرورش به جای افزایش ساعت دروس دینی، کاهش آن را در دستور کار دارد.

پژوهشگر حوزه دین با بیان اینکه طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مقرر شده است در کلاس اول درس دینی از 4 ساعت به دوساعت و در کلاس دو و سوم از 3 ساعت به 2 ساعت کاهش یابد، به عبارتی از 10 ساعت در طول هفته به 6 ساعت کاهش یابد، اظهار کرد: در این برهه از زمان که شبهه پراکنی توسط دشمنان اسلام رواج دارد، لازم است کتب تدریسی دینی از لحاظ کیفی ارتقاء یابد و برای پاسخگویی بهتر به دانش‌آموزان بروز رسانی شود.

شاکری ادامه داد: این بدان معنا نیست که خدای ناکرده بگوییم مسائل دینی را تغییر دهند؛ بلکه لازم است آنچه که مورد نیاز امروز جامعه می‌باشد با تجزیه و تحلیل و کالبد شکافی پاسخ داده شود.

این کارشناس و پژوهشگر حوزوی تصریح کرد: انتظار می‌رود، آموزش و پرورش با توجه به نیاز امروز علاوه بر تقویت و کیفی کردن مطالب درس دینی ساعت این درس را افزایش دهد تا معلم بتواند در مدت زمان کافی پاسخگوی شبهات موجود باشد.

بانوی فعال حوزه آموزش و پرورش با بیان اینکه چند سال پیش با بررسی انجام گرفته از دیگر کشورها دریافتیم، درس دینی را که آن زمان در کشور ایران اسلامی دوساعت در هفته تدریس می‌شد، برای ادیانی چون یهود 12ساعت در هفته زمان می‌گذارند، اذعان کرد: مسلماً آخرین دین به عنوان جامع‌ترین برنامه برای زندگی بشریت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، در نتیجه باید زمان تدریس آن افزایش یابد تا بتوان حق مطلب را داد نمود.

انتهای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار