پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد در مراسم راهپیمایی 22 بهمن:

سختی‌ها مانع پیشرفت پرشتاب مردم ایران نمی‌شود


امام جمعه یزد در مراسم راهپیمایی 22 بهمن مردم یزد با بیان اینکه سختی‌ها مانع پیشرفت پرشتاب مردم ایران نمی‌شود، اظهار داشت: سختی‌ها و دشمنی‌هایی وجود دارد اما باید صبر و تدبیر کرد و یقینا اگر صبر و با مسئولیت‌شناسی باشد مشکلات را پشت سر گذاشته و پیشرفت خواهیم کرد.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جمع پرشور راهپیمایان 22 بهمن با تقدیر از حضور حماسی آنان، گفت: از همه مردم که همیشه در صحنه هستند و همیشه در مسیر حق و انقلاب و رهبری حرکت کرده‌اند  تشکر کرده و از اینکه ما مسئولین گاهی کوتاهی و کم‌کاری می‌کنیم و یا اینکه حق شما را نمی‌توانیم ادا کنیم عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: 22 بهمن یادآور یک نعمت بزرگ الهی است که خداوند به ملت ایران عنایت کرده است؛ در دوران ذلت و سلطه آمریکا بر کشور، ملت ما سرافکنده بود، ملت ما در حبس آمریکایی‌ها بود و پول نفت ما به تاراج می‌رفت، مسلمین تحقیر می‌شدند و اسلام رونقی نداشت؛ اما انقلاب که آمد و طاغوت را بیرون کرد نیت و احکام خدایی هم آمد و ما به عزت رسیدیم.

امام جمعه یزد با اشاره به ذلت شاه در مقابل غربی‌ها، اظهار داشت: امروز ملت ایران به قدرتی رسیده که یک سرباز شما به نام قاسم سلیمانی، دنیای اسلام را از چنگال استکبار نجات می‌دهد؛ سردار سلیمانی با فرمان رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا، به قلب دشمن در عراق و سوریه می‌رود و در مقابل تمام امکانات و هزینه‌ها و نیروی نظامی استکبار می‌ایستد و آن‌ها را غافلگیر و متعجب می‌کند و این انسان تربیت شده دست ولایت و تربیت شده دست امام و این مکتب امام است.

ناصری با بیان اینکه سردار سلیمانی یک مکتب است، خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی مکتب جهاد، شهادت، ایستادگی، مردانگی، تواضع، خدامحوری، فداکاری برای مردم و حفظ عزت بود و این مکتب بزرگ شهید سلیمانی و امام راحل ما است.

وی تأکید کرد: رفتار حضرت امام در در دوران انقلاب بر مبنای احیای اسلام، خدمت به مردم، تواضع در برابر مردم، بیرون آوردن مردم از بردگی و نترسیدن از دشمن بنا شده بود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: ایران با انقلاب خود دنیا را بیدار کرد، همه جوان‌های دنیا بیدار شده‌اند و فهمیده‌اند استکبار چیست؛ آمریکایی که با یک اشاره شاه ایران را عوض می‌کرد، امروز در مقابل ملت ایران کاری از پیش نمی‌برد، زیرا ایران اسلامی به برکت حضور و پایداری مردم قدرتمند شده است.

ناصری اضافه کرد: انقلاب، اسلام و شهدا را با کارکرد مسئولین مقایسه نکنید، ما باید کار کنیم و خادم مردم باشیم و اگر کوتاهی می‌کنیم باید خود را اصلاح کنیم و دولت باید خادم مردم باشد.

وی با بیان اینکه، باید قدرت‌مان را به رخ دشمن بکشیم، ادامه داد: مذاکره جوابگو نیست و مردم ما هیچ امیدی به دشمن ندارند، امید ما به خداست و دشمن هیچ کاری برای ما نمی‌کند؛ باید باور کنیم این خداست که ما را یاری می‌رساند.

ناصری عنوان کرد: ما قبل از انقلاب چیزی نداشتیم اما امروز و با وجود همه تحریم‌ها، دشمنی‌ها و جنگ‌ها، دستاوردهای زیادی داشته‌ایم و از نظر علمی، صنعتی، نظامی و ... پیشرفت کرده‌ایم و رتبه خوبی در دنیا داریم.

وی با بیان اینکه سختی‌ها مانع پیشرفت پرشتاب مردم ایران نمی‌شود، بیان کرد: ما با انقلاب عزت پیدا کردیم، سربلند شدیم، از بردگی غرب نجات یافتیم و مسیر پیشرفت را پر شتاب طی می‌کنیم؛ البته در کنار این‌ها، سختی‌ها ودشمنی‌هایی وجود دارد اما باید صبر و تدبیر کرد و یقینا اگر صبر و با مسئولیت‌شناسی باشد مشکلات را پشت سر گذاشته و پیشرفت خواهیم کرد.

انتهای پیام/