پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

هشدار جدی رییس کل دادگستری استان یزد به مسوولان و :

سخنرانان باید از بیان مطلبی که آرامش استان را به هم می‌زند، خودداری کنند/«فتنه»خط قرمز نظام است


رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به سخنان اختلاف انگیز بعضی از سخنرانان که از بیرون از استان دعوت می‌شوند، گفت : همانطور که مسئولین عالی نظام بارها متذکر شده اند ، جریان فتنه خط قرمز نظام است و سخنرانان باید به این مهم توجه کنند و از بیان مطالبی که آرامش منطقی استان را به هم می زند جداً خودداری نمایند.

به گزارش یزدامــــروز به نقل از یزد رسا ، رئیس کل دادگستری استان یزد گفت : برای تأمین امنیت و افزایش ضریب احساس امنیت در مردم ، قانون گرایی و التزام به موازین قانونی مهمترین کار است.

محمدرضا حبیبی در نشست تعامل انتظامی – قضایی استان یزد که در محل فرماندهی نیروی انتظامی استان تشکیل شد ، اظهار داشت : تعامل خوب مسئولان در استان یزد و درک منطقی از وظایف و عملکرد یکدیگر راه را بر هرگونه سوء استفاده بسته و زمینه مناسبی را برای انجام بهتر امور و خدمت به مردم فراهم آورده است.

وی با اشاره به شروع خوب در اجرایی شدن آیین دادرسی کیفری جدید ، تصریح کرد : علی رغم عدم فراهم بودن بعضی از زیر ساخت های اجرای این قانون ، تا بدین جای کار مسائل به خوبی پیش رفته است و با همکاری و هماهنگی کشف جرم ، تعقیب متهمین و مجازات مجرمین پیگیری می گردد.

این مقام قضایی بر دقت نظر و اهتمام به تحقیق کامل و جامع در جرائم خشن و سازمان یافته تأکید کرد و بیان داشت : برای مجرمین حرفه ای که به امنیت و احساس امنیت در جامعه ضربه میزنند باید اشد مجازات را در نظر گرفته شود و این امر مستلزم تحقیقات اولیه کامل توسط ضابطین می باشد.

وی افزود : تحقیق کامل از بدو شکل گیری جرائم خشن و ثبت همه جزئیات در پیشبرد کار و صدور احکام سنگین و شدید برای این گونه مجرمین اثر گذار است.

رئیس کل دادگستری استان یزد دقت در تحقیقات اولیه انتظامی و جمع آوری و حفظ همه ادله جرم تحت نظارت قاضی تحقیق را خواستار شد و گفت : اگر تحقیقات اولیه کامل باشد ، در مرحله دادرسی و صدور حکم و نیز تجدید نظر خواهی هم مشکلی ایجاد نمی شود و مجرمین خطرناک نمی توانند از مجازات های قانونی فرار کنند .

حبیبی از ضرورت نظارت بر مجرمین سابقه دار و حرفه ای پس از مرخصی یا آزادی از زندان خبر داد و ابراز داشت : باید با همکاری کامل بین اداره کل زندان و پلیس آگاهی زمان های خروج مجرمین حرفه ای در اختیار پلیس آگاهی قرار گیرد تا اینگونه مجرمین تحت نظارت غیر محسوس پلیس قرار داشته باشند.

وی به هماهنگی خوب نیروی انتظامی استان و استقرار مأمورین انتظامی در دادگستری مرکز استان اشاره کرد و اذعان داشت : تبلور تمام تلاش های مجموعه انتظامی ، اطلاعاتی ، امنیتی و قضایی در اجرای احکام است و با تشکیل این واحد و اجرای سریع و به موقع احکام صادره ، بیشترین بازدارندگی را برای مجرمین در پی دارد.

رئیس کل دادگستری استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در اواخر سال جاری موضوع مهم انتخابات در پیش است اظهار داشت : به حمدالله با هماهنگی و همکاری بسیار خوبی که بین دستگاه های مختلف اجرایی ، قضایی ، امنییتی و انتظامی وجود دارد آرامش خاصی بر استان حاکم است و دستگاه قضایی و تبع آن ضابطین در انجام وظایف قانونی چیزی جز قانون نمی شناسند.

وی تصریح کرد : به همه دست اندر کاران به ویژه نامزدها و هواداران آنان هم توصیه اکید داریم که در همه مراحل در چارچوب قوانین و مقررات حرکت کنند چراکه قوانین و مقررات مربوط به انتخابات جامع وکامل است و وظایف و اختیارات هر دستگاهی به خوبی مشخص شده است.

این مقام قضایی به سخنان اختلاف انگیز بعضی از سخنرانان که از بیرون از استان دعوت می شوند اشاره کرد و گفت : همانطور که مسئولین عالی نظام بارها متذکر شده اند ، جریان فتنه خط قرمز نظام است و سخنرانان باید به این مهم توجه کنند و از بیان مطالبی که آرامش منطقی استان را به هم می زند جداً خودداری نمایند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار