پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

علیرغم ممنوعیت دخالت دولت در انتخابات اتفاق افتاد

سرایت دخالت‌های رسمی دولتی‌ها در انتخابات به یزد


یکی از معاونین وزرای دولت تدبیر که سابقه سمت استانداری یزد را نیز در کارنامه دارد در بی توجهی کامل به قانون از کاندیدای یک جریان خاص در استان یزد اعلام حمایت کرده است.

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر سیاست، سرانجام انتظارها به سر رسیده و نامزدهای نهایی دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تبلیغات انتخاباتی خود را در سراسر کشور آغاز کردند. در این میان برخی از اعضای دولت با دخالت رسمی خود در انتخابات نگرانی های جدی را برای افکار عمومی و نامزدها ایجاد کرده اند.

این نگرانی ها با انتصاب معاونت کل نهاد ریاست‌جمهوری به ریاست ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه(حزب نزدیک به دولت) وارد فاز جدیدی شده است به صورتی که بسیاری از کارشناسان سیاسی از عواقب تشکیل مجلس دولت ساخته هشدار داده اند.

این گونه اقدامات اعضای دولت در حمایت از جریان سیاسی خاص و دخالت در امر انتخابات در حالی صورت می گیرد که بر طبق قانون دخالت دولت در انتخابات ممنوع است.

این دخالت ها به تهران محدود نبوده و به استان یزد نیز سرایت کرده است به صورتی که بسیاری از مسئولین استانی با اقدامات خود شائبه حمایت از جریان خاص را ایجاد کرده اند. این دخالت ها در مواقعی به انتقاد از نهاد های نظارتی کشیده شده و برخی از مسئولین استان در حمایت از برخی افراد رد صلاحیت شده یک جریان خاص شورای نگهبان را مورد هجمه قرار داده اند.

این دخالت ها به در امر انتخابات به همین موارد بسنده نشده و در جدیدترین این بی قانونی یکی از معاونین وزرای دولت تدبیر که سابقه سمت استانداری یزد را نیز در کارنامه را دارد در بی توجهی کامل به قانون از کاندیدای یک جریان خاص اعلام حمایت کرده است. آنچه که در این میان قابل تامل است اظهارات مقامات دولت تدبیر در برگزاری انتخابات سالم است که خود با این گونه اقدامات شائبه های اساسی را برای افکار عمومی ایجاد کرده اند.

شعارهای قانون گرایی برخی در برگزاری انتخابات سالم و آزاد این روزها برای دولت تدبیر به سرنوشت وعده هایی دچار شده است که قریب به سه سال هنوز به سرانجام خاصی نرسیده است. حال باید دید اصلاح طلبان با استفاده از رانت های دولتی و حمایت های بیگانگان و بخصوص شبکه سلطنتی bbc چه گلی را بر سمن مردم خواهند زد که دولت تدبیر تمام هم و غم خود را برای حمایت از این جریان به کار گرفته است حمایتی که قربانی شدن قانون و تشویش اذهان عمومی را در پی داشته است.


آخرین اخبار آخرین اخبار