پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد:

سربازی امام زمان و قاری قرآن بودن،دوامتیاز ویژه «دانش»/با وجود نرمش در این دولت گستاخی دشمن بیشتر شده است


رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد در مراسم ترحیم حسن دانش طلبه یزدی و قاری بین المللی جهان اسلام گفت: بنا بر روایات کسی که در راه رفتن به خانه خدا و یا در حالت محرم شدن بمیرد از ترس و وحشت روز قیامت در امان خواهد بود و در جایی دیگر گفته شده است، ...

به گزارش یزدامــــروز به نقل از حوزه علمیه یزد، حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر محمدی در مراسمی که به مناسبت رحلت حسن دانش طلبه یزدی و قاری بین المللی جهان اسلام به میزبانی حوزه علمیه استان یزد در مسجد مدرسه علمیه مصلی یزد برگزار شد در خصوص مقام کشته شدگان فاجعه منا اظهار داشت: بنا بر روایات کسی که در راه رفتن به خانه خدا و یا در حالت محرم شدن بمیرد از ترس و وحشت روز قیامت در امان خواهد بود و در جایی دیگر گفته شده است، هرکس با لباس احرام بمیرد در روز قیامت لبیک گویان زنده خواهد شد.

قربانیان فاجعه منا تا روز قیامت مُحرم اند/ ثواب زیارت قبور قربانیان فاجعه منا
رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد با اشاره به اینکه ميت با سه نوع آب، غسل داده مي شود، اول با آب سدر، بعد با آب كافور و سپس با آب خالص گفت: اما بنا به فتوای مراجع کسی که در حالت محرم بودن فوت کند غسلش حتماً باید با سه آب صاف و خالص باشد و نیاز به آب سدر و کافور نیست زیرا کسی که محرم می شود نباید به او ماده ای خوشبو بزنند، بنابراین حجاجی که در این حالت فوت کنند تا روز قیامت در حالت احرام هستند و کسی که به سرقبر آن ها مشرف شود ثوابی مضاعف برای او خواهد بود زیرا به دیدار یک حاجی رفته اند.


دو امتیاز ویژه «دانش»
امام جمعه موقت بخش مرکزی یزد افتخار حجاج کشته شده در حادثه منا را بسیار بالا دانست و گفت: خداوند مدال بزرگی را به این حجاج عطا کرده است اما حسن دانش در میان این کشته شدگان از دو امتیاز ویژه دیگر نیز برخوردار است، یکی اینکه ایشان طلبه و سرباز امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) بوده است و دیگری اینکه قاری ممتازی بین المللی بوده است و در اسلام طلاب و قاریان قرآن اعتبار بالایی دارند زیرا در حین اینکه این افراد سربازی امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) را می کنند قرآن را را با جمیع جماعات می خوانند و این ارزش والایی دارد و علاوه بر اینها دانش یک بسیجی نیز بوده است.

بمباران شدید تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی/ چرا خداوند از زائرانش در حرم امن خود حفاظت نکرده؟!
استاد حوزه علمیه استان یزد در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به اینکه امروز افراد در سایت ها و شبکه های اجتماعی زیر بمباران های شدید تبلیغاتی دشمن هستند تصریح کرد: عده ای اخیراً در شبکه های اجتماعی این شبهه را مطرح کرده اند که مگر این افرادی که در فاجعه منا کشته شده اند در حرم امن خداوند نبوده اند، پس چگونه کشته شده اند، مگر حرم خداوند امن نیست و چرا خداوند از زائرانش حفاظت نکرده است؟!  که در پاسخ باید گفت این امنیت امنیتی تشریعی است و نه تکوینی، یعنی اینکه خود مردم و مسلمانان باید حرمت این مکان را پاس بدارند و این بدین معنا نیست که جنایات افراد در این مکان اثر نکند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی افزود: امام حسین(علیه السّلام) نیز زمانیکه در حین مراسم حج متوجه شد کفار کمر بر شهادتش بسته اند به اصحابش گفت هرچه از این مکان مقدس دورتر شویم بهتر است زیرا اباعبدالله می خواست حرمت این حرم پاس داشته شود بنابراین همه مسلمانان باید تلاش کنند که این حرمت همچنان حفظ شود.

جواب نامه یک استاد دانشگاه به رئیس جمهور
رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد در بخش دیگر صحبت های خود گفت: یکی از افراد اخیراً نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشته و در این نامه آسمان را به ریسمان بافته و از روحانی درخواست کرده و گفته باید دشمنی و مرگ بر آمریکا را حذف و دست از حمایت حماس و حزب الله لبنان و دیگر کشورهای دوست منطقه همچون سوریه و عراق برداریم، چون این کشورها جز ضرر نفعی برای ما ندارند و در این نامه مطرح شده است که کشته شدگان حادثه منا به خاطر دشمنی با آمریکاست که در پاسخ باید گفت ما  هم می دانیم که این جنایات زیر سر آمریکا و رژیم صهونیستی است اما ما در برابر آمریکا دو راه بیشتر نداریم و باید ببینیم کدام راه مرقون به صرفه است یکی تسلیم شدن در برابر دشمن است که اگر به دیگر کشورهای دوست و متحد آمریکا در منطقه و تاریخ به دقت نگاه کنیم درمی یابیم که زمان شاه که ما متحد استراتژیک آمریکا در منطقه بودیم، مردم و کشور در وضع آبادانی به سر نمی برد و حتی کشورهای دوست آمریکا در منطقه نیز وضع مردمشان تعریفی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی تاکید کرد: تا زمانیکه آمریکا استقلال، منابع، آزادی و همه چیز ما را غارت نکند دست از سر ما بر نمی دارد زیرا خواسته های آن ها مرزی ندارد.

رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد ادامه داد: راه حل دوم ما در برابر آمریکا، صبر بر سختی و استقامت است و طی این 37 سال تجربه کرده ایم که این راه جواب می دهد و پیشرفت و استقلال ما نیز در گرو این راه است.

نرمش دولت گستاخی دشمن را بیشتر کرد
حجت الاسلام و المسلمین محمدی با بیان اینکه متاسفم برای این استاد دانشگاه که می گوید دست از آمریکا ستیزی برداریم گفت: دشمنی آمریکا در این 37 سال بوده و با تمام نرمشی که در این دولت انجام شد فاجعه و گستاخی دشمن بیشتر شد و با وجود کشته شدن بیش از 5 هزار کشته که عاملان اصلی آن همین آمریکای جنایت کار و رژیم صهیونیستی است، حتی همین سران کشورها یک پیام تسلیت نیز برای ما و دیگر کشورهایی که در این حادثه قربانی دادند ارسال نکردند.


زبان صحبت با آمریکای هار زبان اقتدار و زور است نه نرمش
امام جمعه موقت بخش مرکزی یزد آمریکا را به سگ هار تشبیه کرد و گفت: اگر افراد در مواجه با یک سگ هار عقب نشینی و فرار کنند آن سگ هارتر می شود و بیشتر واق واق می کند، اما اگر افراد عقب نشینی نکنند و با یک چوب به سگ حمله ور شوند موفق به عقب راندنش خواهند شد بنابراین با آمریکا باید با زبان اقتدار و زور سخن گفت.

خودداری عربستان از ارائه آمار/آمار فاجعه منا بیش از 5 هزار نفر است
رئیس دفتر شورای نگهبان در استان یزد در بخش دیگر صحبت های خود آمار کشته شدگان را بیشتر از 5 هزار نفر اعلام کرد و گفت: عربستان از ارائه آمار دقیق و رسمی در این زمینه خودداری می کند اما به گفته وزیر بهداشت آمار این فاجعه بزرگ به 8 هزار نفر نیز خواهد رسید.

مسلمانان یکصدا خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب شوند
حجت الاسلام و المسلمین محمدی با بیان اینکه هیچ عقل سلیمی باور نمی کند که در فاجعه منا بیش از 5 هزار زائر مسلمان بر اثر فشار قتل عام شوند گفت: در گذشته نیز جاده ها در منا تنگ بوده اما اگر هم کسی کشته می شد کمتر از ده نفر بودند، بنابراین عموم مسلمانان باید یکصدا خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب شوند و موضوع به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد.


ظریف در آزمونی سترگ
وی ادامه داد: دستگاه وزارت امور خارجه نیز باید از قدرت دیپلماسی خود استفاده و مسئولین وزارت امور خارجه با سفر به کشورهای اسلامی همه را به صورت هماهنگ ترغیب به تشکیل و حمایت از کمیته حقیقت یاب کند.

وی ادامه داد: اگر دولت و مخصوصا این موضوع را به صورت جدی پیگیری نکنند در سال های آتی کسی جرأت نخواهد کرد به سفر حج برود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی خاطرنشان کرد: تحقق این موضوع نیازمند این است که مردم از دولت ها تشکیل کمیته حقیقت یاب به منظور پیگیری ابعاد فاجعه منا را بخواهند تا دولت ها ناچار به تشکیل کمیته حقیقت یاب به منظور برسی ابعاد این موضوع شوند زیرا شواهد نشان می دهد قطعا این حادثه عمدی بوده است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار