پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی:

سربلندی یزد از برکت مفاخری چون آیت الله مصباح است نه عناصر فتنه گر/موضع محکم آیت الله مصباح به جریان انحرافی از دهه 50


امام جمعه حوقه شرقی یزد آیت الله مصباح را یکی از چهره های بی نظیر و کم نظیر یزد، درجهان اسلام دانست و گفت: بدون شک بصیرت، فلسفه و اشراف آیت الله مصباح بر مسائل سیاسی است که رهبر معظم انقلاب ایشان را مطهری زمان لقب می دهند و مردم یزد هم به ایشان افتخار می کنند.

 عضو شورای فرهنگی استان یزد در مصاحبه با یزدامروز، با اشاره به وجود شخصیت های برجسته وعالمان فرهیخته در طول اعصار گذشته در یزد افزود: استان یزد از دیرباز مهد بزرگان،نظریه پردازان و دانشمندان علوم اسلامی بوده و در قرون 7و8 هجری، یزد در حدود 50 مدرسه علمی داشته که مملو ازدانشجویان، اساتید و دانشمندان علوم دینی بوده و در پرتو همین تعلیم و تربیت ها، شخصیت های برجسته ای را به جهان اسلام معرفی کرده و در حدود 40ساله مرجعیت شیعه در اختیار این استان بوده است.

آیت الله سیدمحمد کاظم مدرسی با اشاره به وجود و ظهور شخصیت هایی دینی بزرگی نظیر حضرات آیات؛ سیدمحمدکاظم طباطبایی یزدی و شیخ عبدالکریم حائری یزدی در گذشته در این خطه اضافه کرد: البته امروزه هم، تعداد دانشمندان و مفاخر دینی تاثیرگذار یزدی کم نبوده که نمونه بارزآن شخصیت عظیمی همچون حضرت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی هستند.

وی آیت الله مصباح را یکی از چهره های بی نظیر و کم نظیر یزد، درجهان اسلام دانست و گفت: بدون شک بصیرت، فلسفه ، دین،اخلاق اسلامی و دیدگاه های فاخرایشان در دنیای فقه اسلامی درزمینه حکومت اسلامی و مسائل سیاسی است که رهبر معظم انقلاب ایشان را مطهری زمان لقب می دهند و مردم یزد هم به ایشان افتخار می کنند.

وی افزود: بنده در سال های 54 و 55 افتخار حضور در کلاس درس این بزرگوار را داشته ام وازنزدیک محضرشان را درک کرده ام و با ایشان مانوس بوده ام که در همان زمان نیزایشان نسبت به مواضع انحرافی برخی از افراد در علوم اسلامی موضع می گرفتند.

وی اضافه کرد: آیت الله مصباح امروز هم پاسخ گوی بسیاری  از شبهات مطرح شده  علیه شیعه و اسلام در جهان هستند و  ما کمتر شخصیتی نظی ایشان را مسلط بر فلسفه،کلام، فقه اسلامی و روایات اهل بیت (ع) در دنیای اسلام داریم.

در خصوص تلاش های برخی افراد در استان یزد برای قراردادن برخی چهره های غرب گرا و مورد حمایت استکبار در لیست مفاخر استان گفت: اقداماتی که در طی سفر دولت تدبیر و امید به یزد انجام گرفت تنها یک تصفیه حساب سیاسی و ادای دین دولت اعتدال به جریان اصلاحات بود و دولت در این سفر بدهکاری خود را به اصلاح طلبان پرداخت کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار