محتوا محتوا

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس:


معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گفت: حاج قاسم سلیمانی 40 سال با دشمنان خدا مجاهدت کرد و با دشمنان خدا در جنگ بود آن چیزی که سلیمانی را عزیز کرد خدا محوری او بود، او 35 سال گمنام کار کرد و منبع قدرت و عزت را فقط خدا می‌دید و از پنج سال گذشته بود که شناخته شد.

به گزارش یزدرسا، سردار محمدرضا فلاح زاده صبح امروز در مراسم تجلیل و بزرگداشت شهید سردار قاسم سلیمانی و شهدای گمنام در مسجد روضه محمدیه یزد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها با بیان برخی فضائل ایشان گفت: مکتب حاج قاسم سلیمانی که مقام معظم رهبری فرمودند باید این مکتب معرفی شد، همان مکتب حضرت زهرا(س)، امیرالمومنین(ع)، امام حسین(ع) و درواقع همان مکتب نورانی اهل بیت علیهم السلام است.

وی ادامه داد: اگر پیامبر خدا اخلاق را ترویج می‌کرد حاج قاسم سلیمانی در این زمینه سرآمد بود، اگر پیامبر(ص) جهاد در راه خدا ترویج می‌کرد شهید سلیمانی یپیشتاز این راه بود، قرآن آیات جهاد، شهادت و امر به معروف و نهی از منکر دارد که سردار سلیمانی این راه را دنبال می‌کرد و شهدای گمنام در همین مسیر قرار داشتند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی امریکا، اسرائیل و رژیم آل سعود را خوب شناخت همچنین القاعده را مطالعه کرد و ریشه‌های القاعده و زیرساخت‌های فکری و فرهنگی و انحرافات آن و داعش زاییده القاعده را خوب شناخت و متوجه جنایات امریکا علیه بشریت در طول تاریخ بود. حاج قاسم سلیمانی اول دشمن را خوب شناخت او نمی‌توانست تحمل کند که انسانیت قتل عام شود و به دنبال آن اسلامیت و مکتب تشیع به قهقهرا و نابودی سپرده شود و شیعیان در نقاط مختلف به دست دشمن ذبح شوند.

فلاح زاده با اشاره به جنایات داعش در مناطق مختلف سوریه گفت: حاج قاسم خوب دشمن را شناخت و موقعی که این دشمن جلاد قداره بند و قلدر را شناخت به مصاف دشمنان خدا رفت از سال 1359 شمسی در جبهه‌های جنگ حاضر شد و بعدا در عملیات طریق القدس به عنوان فرمانده محور به قلب دشمن یورش برد و با جانفشانی‌هایی که انجام داد موجب پیروزی کامل طریق القدس شد.

وی با اشاره به رشادت ها و ایثارگری‌های حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: ایشان در آزادسازی خرمشهر نقش اساسی داشت، در عملیات‌های رمضان، محرم، خیبر و بدر خط شکن واقعی بود و شاهد و ناظر به شهادت رسیدن شهید مهدی باکری بر روی دجله بود.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی طرح راهبردی امریکا را در افغانستان به ناکامی کشاند و القاعده در افغانستان را به نابودی کشاند و امنیت عمق منطقه شرقی را برای ایران اسلامی و امت اسلامی به ارمغان آورد، ایشان مردم آزادی خواه با سنگ با دشمن به نبرد برمی‌خواستند با انتقال دانش فنی و حمایت‌های راهبردی وکاربردی وایجاد قدرت بزرگ به سمت شلیک موشک‌ها به عمق جغرافیای رژیم صهونیستی تجهیز کرد. وی با حمایت‌های فکری و راهبردی حکیمانه رهبر انقلاب و همپنین حمایت‌های سید حسن نصرالله، اسرائیل را از بیروت عقب راند.

استاندار سابق یزد گفت: قاسم سلیمانی از آنجا که ولایتمدار عملی بود در هشت سال دفاع مقدس به تبعیت امام(ره) در جبهه‌های جنگ به مصاف دشمنان خدا رفت و در این دوره بعد از جنگ و پس از رحلت امام(ره) به تبعیت از جانشین بر حق امام در جبهه‌های گوناگون با ایجاد قدرت‌های بزرگ و با تغییر موازنه قوا طرح های دشمن در جبهه‌های گوناگون عراق، افغانستان، لبنان، غزه و یمن به ناکامی کشاند و همچنین دشمنان خدا را نابودی کشاند، این هنر ومکتب حاج قاسم بود که برگرفته از مکتب سید الشهدا علیه اسلام بود.

فلاح زاده افزود: حاج قاسم سلیمانی 40 سال با دشمنان خدا مجاهدت کرد و با دشمنان خدا در جنگ بود آن چیزی که سلیمانی را عزیز کرد خدا محوری او بود، او 35 سال گمنام کار کرد و منبع قدرت و عزت را فقط خدا می‌دید، مومن منبع عزت را رسول خدا و خداوند متعال می داند، عزت را در چیزهای مادی و تعاریف بشری نمی داند، او 35 سال گمنام و مخلصانه کار کرد.

وی ادامه داد: بنده چندین سال در محضر و همراه این شهید بودم هیچگاه از او منیت ندیدم، دیگر فرماندهان را که به مصاف دشمن رفته بودند را برجسته و بزرگ می‌کرد اما از خود هیچ چیز نمی‌گفت، در سوریه مناطق زیادی را  آزاد کرد اما از خود هیچ نمی‌گفت، در جبهه‌های مختلف و عملیات‌های مختلف مجروح شده بود اما حرفی از این ها نزد، حرکت، کلام، قدم، قلم و همه کارهایش برای خدا بود، این مشی او بود که برای رسیدن به پست و میز یک قدم هم برنداشت اما مسئولیت پذیر و پرکار بود.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی همیشه یک ساعت قبل از نماز صبح بیدار بود و صدای راز و نیاز و گریه او را در نماز می‌شنیدیم آنچه که حاج قاسم را عزیز کرد، خدا محوری، اخلاص و ولایتمداری او بود، ولایتمداری او در پیام رهبری، نماز ایشان بر پیکیر حاج قاسم، سخنان ایشان در 19 دی و خطبه نماز جمعه‌شان عیان بود، همانگونه که امیرالمومنین(ع) در شهادت مالک اشتر سوختند، مقام معظم رهبری نیز در شهادت مالک اشتر زمان حاج قاسم سلیمانی سوخت، شهادت حاج قاسم، دشمنانی چون ترامپ و رژیم صهیونیستی را شاد کرد و علی زمان و پیروان نائب امام زمان(عج) را محزون کرد.

وی مردم داری را از دیگر ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی نام برد و گفت: تفاوت ایشان با مسئولان این بود که مردم‌دار بود و به درد دل می‌رسید، حاجت مردم را برآورده می‌کرد، ایشان برای امنیت مردم تمام سختی‌ها را به جان می‌خرید و در نهایت جان خود را برای امت ایران، شیعیان جهان و مسلمان آزادی‌خواه  تقدیم کرد. حاج قاسم انسان کامل بود و آدم حقیقی بود و چون به منبع قدرت الهی وصل شده بود فقط خدا را می‌دید و دشمنان را حقیر و پست می‌دید.

فلاح زاده عنوان کرد: قدرت تفکر بالا، مدیریت قوی در حوزه استراتژیک و تاکتیکی، جسارت بالا، شجاعت بی نظیر، تلاش شبانه روزی و مستمر و پیگیری مجدانه در کارها از ویژگی‌های حاج قاسم بود، در هیچ کدام از جبهه‌های عراق و سوریه نبود که حاج قاسم در خطوط مقدم آنها حاضر نباشد، او در هشت سال دفاع مقدس و جبهه‌های گوناگون پس از جنگ مردانه و جوانمرانه حاضر شد و رو در رو با آنها می‌جنگید، و در عین قاطعیت و اقتدار فرماندهی، روح عاطفی و متواضع داشت.

وی ادامه داد: خون حاج قاسم سلیمانی دل‌های خفته تمام آزادی‌خواهان جهان را بیدار کرد و این پیروزی را یکی پس از دیگری نصیب ملت‌ها می‌کند، مصوبه مجلس عراق مبنی بر خروج امریکا از عراق، تظاهرات بیش از دو میلیون و 300 هزار نفری مردم عراق علیه امریکا از جمله این پیروزی‌ها بود، امریکایی‌ها یکی پس از دیگری شکست‌ها را باید بپذیرند و منطقه جغرافیایی خاورمیانه و جهان اسلام را باید ترک کنند، دشمنان بدانند ما به لطف الهی و به فرموده امام خمینی(ره) سنگرهای کلیدی جهان را یکی پس از دیگری فتح خواهیم کرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار