پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون درمان علوم پزشکی یزد:


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مراجعه سه میلیون و 500هزار گردشگر درمانی به استان در سال گذشته خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ از مراجعه سه میلیون و 500هزار گردشگر درمانی در سال گذشته به استان خبر داد و گفت: مجموعاً ده میلیون و پانصد هزارنفر در سال گذشته به مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان مراجعه کردندکه از این تعداد سه و نیم میلیون نفر غیربومی بوده‌اند.

محمود نوری شادکام افزود: در سال 96 هم در حدود ده میلیون مراجعه‌کننده به مراکز درمانی داشتیم که 2 و نیم میلیون نفر آنان از خارج از استان بودند.

نوری شادکام در خصوص میزان گردش مالی توریسم درمانی در استان اظهار داشت: نمی‌توانیم عدد دقیقی در این زمینه ارائه بدهیم چون نمی‌دانیم چقدر عاید استان شده اما اگر برفرض هر گردشگر بابت حضور و درمان در یزد حداقل مبلغ 300 هزار تومان هزینه کرده باشد رقم عایدی چرخه اقتصادی استان هزارمیلیاردتومان است که رقم قابل‌توجهی است.

اعتماد؛علت اصلی مراجعه بیماران دیگراستان ها به یزد

وی درباره علت مراجعه هم‌وطنان به استان برای درمان هم اظهار داشت: خوشبختانه معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی یزد توانسته طی سالیان متمادی خدمات را به‌گونه‌ای ارائه دهد که نه‌تنها اعتماد مردم استان را جلب کرده و نگذارد آنان برای درمان مگر موارد بسیار خاص و نادر خارج شوند بلکه اعتماد مردم دیگر استان‌های کشور را نیز جلب کرده است.

شادکام بابیان اینکه معاونت تحت امرش در بحث توریسم درمانی به‌خوبی وظیفه خود را انجام داده است ابراز داشت: قطعاً در بحث گردشگری درمانی نیازمند توسعه و فراهم آوری زیرساخت‌ها نظیر اقامت گاه،حمل‌ونقل،مدیریت ترافیک و غیره هستیم که باید مسئولان امر در استان اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

تنها 68 درصد تخت‌های بیمارستان‌های دولتی اشغال است

معاون درمان علوم پزشکی یزد در خصوص گلایه هم استانی‌ها از اشغال تخت‌های بیمارستانی هم گفت: درحال حاضر تنها 68 درصد تخت‌های بیمارستان‌های دولتی اشغال است و ما در این زمینه هیچ‌گونه مشکلی نداریم البته شاید درزمینهٔ تخت‌های ویژه در برخی موارد و زمان‌ها با کمبود مواجه باشیم که البته تعداد این تخت‌ها نیز 258 تخت بوده و می‌تواند تا سه میلیون نفر را پوشش دهد.

نوری شادکام در پایان از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی یزد برای افزایش 50 تخت ویژه در بیمارستان‌های دولتی خبر داد و ابراز داشت: متأسفانه امروزه با افزایش سن جمعیت کشور و همچنین افزایش بیماری‌های قلبی،عروقی و مغزی نیاز به استفاده از بخش‌های ویژه افزایش‌یافته و اگر بتوانیم نیروی انسانی را تأمین کنیم آمادگی افزایش تخت‌های ویژه راداریم.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار