پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان یزد:


مصطفی پایدار گفت: امسال 25 هزار نوآموز در استان در بدو ورود به پایه اول ابتدائی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مصطفی پایدار در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ در خصوص آموزش به دانش آموزان با نیازهای ویژه در ایام شیوع کرونا گفت: آموزش مجازی در تمامی مدارس استثنائی برای تمام گروه‌های دانش آموزان در این ایام انجام شد و بخشی از دانش آموزان با نیازهای ویژه نیز که از تلفن همراه  یا اینترنت برخوردار نبودند همکاران ما در خانه و یا در مدرسه برای آنها کلاس برگزار می‌کردند و اطلاعات و آمار این آموزش‌ها نیز مرتب به سازمان مرکزی ارسال می‌شد.

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای دانش آموزان استثنائی در تابستان درقالب مرکز مشاوره خانواده پیوند فعالیت‌های توانبخشی که همیشه مورد نیاز این دانش آموزان هست، در زمینه کار درمانی، گفتار درمانی، اختلالات یادگیری، بازی درمانی و ...  برگزار می‌کنیم حتی در ایام کرونا نیز صدای مشاورر داشتیم که به صورت تلفنی و حضوری به دانش آموزان و خانواده‌هایی که نیاز داشتند از آن استفاده می‌کردند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان یزد عنوان کرد: با توجه به اینکه بحث آموزش فضای مجازی با شیوع کرونا مطرح شد و شرایط به گونه‌ای رقم خورد که دانش آموزان از طریق فضای مجازی آموزش ببینند تیمی از همکاران اقدام به  تولید محتوای آموزشی الکترونیکی در پایه‌های مختلف کرده‌اند تا بتوان از آن برای آموزش فضای مجازی استفاده کرد و در زمان نیاز در اختیار دانش آموزان و خانواده‌های آنها قرار داد.

پایدار گفت: سنجش سلامت یکی از اقداماتی است که هر ساله این اداره انجام می‌دهد امسال نیز 25 هزار نوآموز در استان در بدو ورود به پایه اول ابتدائی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که پیش بینی می‌شود نیمه دوم تیرماه نوبت دهی برای آن انجام گیرد و 23 تیرماه سنجش سلامت برای نوآموزان آغاز گردد که مسلما در بین آنها دانش آموزانی با نیازهای ویژه نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

 


آخرین اخبار آخرین اخبار