پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل کمیته امداد استان یزد:

سهم اشتغال کمیته امداد یزد ۳۸۰ میلیارد ریال است


مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به اهمیت توجه به ایجاد اشتغال در روستاها، گفت: سهم اشتغال کمیته امداد یزد ۳۸۰ میلیارد ریال است.

به گزارش یزد امــــروز، محمد اکبری در دیدار با بخشدار آسفیچ اظهار داشت: با توجه به اینکه برنامه اشتغال امسال استان ابلاغ شده، در این برنامه سهم استان یزد از لحاظ اشتغال 380 میلیارد ریال است.


وی با اشاره به رسالت اصلی امداد در بخش فرهنگی  مددجویان گفت: در بحث فرهنگی باید به مشاوره و آموزش چهره به چهره و آموزش گروهی  برای مددجویان انجام شود.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد با اشاره به وظایف این نهاد گفت: توانمند‌سازی و ایجاد اشتغال مددجویان اصلی‌ترین هدف کمیته امداد است و این نهاد مقدس به دنبال تقویت و افزایش سطح ارائه خدمات از لحاظ کمی و کیفی در حوزه خانواده است.


وی دلیل مهاجرت روستائیان به شهرها را بیکاری دانست و گفت: ایجاد اشتغال در روستاها سبب ممانعت از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به مراکز شهرها می‌شود.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد بیان کرد: این نهاد آمادگی لازم در راستای اشتغال‌زایی مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در روستا‌ها را دارد و علاوه بر ایجاد اشتغال، مشاوره آموزش و نظارت بر طرح‌های خودکفایی را هم انجام می‌دهد.


اکبری افزود: توجه به سند کاهش فقر و اجرای تفاهم‌نامه‌های منعقد شده با دستگاه‌ها و سازمان‌ها از جمله راهکارهای مناسب جهت توانمندسازی نیازمندان جامعه و مددجویان تحت حمایت این نهاد مقدس است.


مدیرکل کمیته امداد یزد فضای مجازی و دیجیتال را کمک بسیار خوبی برای این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: در گذشته تمام پرداخت‌های این نهاد به وسیله شخص صورت می‌گرفت اما در فضای موجود تمام پرداخت‌ها به مددجویان به صورت سیستمی انجام می‌شود.


وی به آسیب‌های اجتماعی نظیر مواد مخدر طلاق و اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت: خانواده‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) کمترین آسیب‌های اجتماعی در جامعه را دارند.


در این دیدارعلی‌رضا تیموری بخشدار بخش آسفیچ هم با تقدیر و تشکر از حضور مدیرکل کمیته امداد استان یزد و همراهان به بخش محروم آسفیچ، به موقعیت اجتماعی فرهنگی آسفیچ اشاره کرد و اظهار داشت: بخش آسفیچ یکی از بخش‌های محروم بهاباد است که در فاصله 35  کیلومتری جنوب بهاباد قرار دارد و شغل اکثر مردم این بخش کشاورزی و دامداری است.


تیموری در ارتباط با مهاجرت بی‌رویه ساکنان بخش آسفیچ برای کار به مرکز استان گفت: اگر مشکل اشتغال در روستاها برطرف شود، دیگر شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها نمی‌شویم.


بخشدار آسفیچ از خدمات‌رسانی کمیته امداد بهاباد به نیازمندان تحت پوشش در بخش آسفیچ قدردانی کرد و گفت: امیدواریم اینگونه کمک‌ها روزبه‌روز افزایش یابد.


رمضان باقری مدیر کمیته امداد شهرستان بهاباد هم در این دیدار در گزارشی عملکرد یک‌ساله این نهاد در بخش آسفیچ را تشریح کرد و با تاکید بر توانمند‌سازی خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف، گفت: اجرای طرح‌های اشتغال پایدار در روستاها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

منبع:تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار