پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی:

سهم خارجی ها از ذبح قراردادهای نفتی گوشت خالص و سهم ایران پوست و استخوان است/برجام؛گروگان گیری غربی ها برای عقد قراردادهای نفتی بود


عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت:طرف غربی موضوع برجام را تا گرفتن قراردادهای نفتی به گروگان گرفته و به دنبال این است که یک سری قراردادهای شیرین در بخش نفت ببندند تا شاید درآینده گشایشی در مباحث سرمایه گذاری و بانکی ما ایجاد کند.

به گزارش یزدامروز؛ نماینده شاهین شهر و میمه در مصاحبه با یزدرسا ؛ در خصوص قراردادهای نفتی وزرات نفت با شرکت‌ها غربی گفت: ما مخالف سرمایه گذاری نیستیم بلکه نگرانی ما بابت غارت نفت کشورمان توسط بیگانگان بوده و در صورت رفع ایرادات ما نیز موافق این قرارداد می شویم.

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به تولید روزانه ۴٫۲ دهم میلیون بشکه نفت در سال ۸۸ تصریح کرد: با توجه به کسب تجارب متخصصین، نخبگان، پیمانکاران و کارگران ما طی سالهای اخیر در بخش نفت وضعیت تکنولوژی بهتری نسبت به 10سال گذشته داریم

وی با اشاره به احتمال افزایش یک میلیون بشکه نفت به تولید کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم سرمایه کافی و هم تکنولوژی لازم برای افزایش  تولید نفت را داریم و برای سرمایه گذاری

کافی است به مردم اعلام کنیم پس اندازهای خود را در بورس و بازار سرمایه خارج کرده  و با خرید سهام در بخش نفت سرمایه گذاری کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به امنیت سرمایه گذاری در ایران اضافه کرد: اگر دولت اصرار دارد که این قواره نفتی برای ایجاد رقابت بین شرکت های داخلی و خارجی است به نظر ما این تصور، تصور غلطی است و به نظر می رسد هدف دولت در این زمینه  واگذاری میادین غیر مشترک و با ظرفیت بالااست.

وی در تشریح قرارداد میادین غیر مشترک گفت: در حال حاضر اصرار بر قرارداد میادین نفتی غیر مشترک شبیه این است که  از مجموع همه قسمتهای یک گوشت سهم خارجی ها گوشت خالص و سهم ما پوست و پی و استخوان باشد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در ادامه افزود: هرچند این موضوع ارتباطی با برجام ندارد ولی طرف غربی موضوع برجام را تا گرفتن قراردادهای نفتی به گروگان گرفته و به دنبال این است که یک سری قراردادهای شیرین در بخش نفت ببندند تا شاید درآینده  گشایشی در مباحث سرمایه گذاری و بانکی ما ایجاد کند که البته ما نسبت به انجام تعهدات از طرف غربی ها خوش بین نیستیم.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار