محتوا محتوا

مدیر کل دفتر تامین مسکن کمیته امداد در یزد:


مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در حاشیه بازدید از پروژه های مسکن مهریز و بافق گفت: امسال بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان برای ارائه خدمت عمرانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تخصیص یافته است که ۷۵ میلیارد تومان آن از محل جمع‌آوری صدقه پرداختی مردم تامین می‌شود.

به گزارش یزدامروز؛ مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در این سفربا اعلام اینکه کمیته امداد مصمم است در پایان برنامه ششم این نهادمشکل خانوارهای فاقد مسکن تحت حمایت به طور کامل برطرف شده باشد افزود: یک میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار تحت حمایت این نهاد هستند که ۸۰ درصد از این خانواده ها یک الی دو نفره و مابقی جزو خانوارهای عائله مند بالای دو نفر هستند.

ابراهیم بازیان، با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد با جمعیت بیش از دو نفره فاقد مسکن هستند گفت: حدود ۳۰ هزار خانوار فاقد مسکن در اولویت ساخت خانه قرار دارند. همچنین مسکن حدود ۱۰۰ هزار خانوار نیز نیازمند تعمیر، بهسازی و مناسب سازی است که طبق برنامه کمیته امداد طی سه الی پنج سال خدمات عمرانی مناسب به این مددجویان  ارائه می‌شود.

بازیان با بیان اینکه ساخت مسکن از رویکردهای اصلی این نهاد در توانمند سازی مددجویان تحت حمایت است گفت: کمیته امداد در سال ۹۶  بیش از ۷۰ هزار عنوان خدمت در زمینه تامین مسکن محرومان در سطح کشور برنامه‌ریزی کرده است که ۳۰ هزار مورد مربوط به ساخت، خرید و بهسازی مسکن شهری و روستایی و ۴۰ هزار مورد هم مربوط به تعمیرات کلی و جزئی است.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان برای ارائه خدمت عمرانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تخصیص یافته است گفت: ۳۰ درصد این رقم از محل کمک های دولتی، ۲۷ درصد از محل تسهیلات قرض الحسنه صندوق ولایت امداد در قالب وام برای ساخت، خرید و بهسازی منازل شهری، ۱۰ درصد از محل جمع‌آوری صدقه، ۱۰ درصد از محل مشارکت‌ خیران و مابقی آن  نیز از محل منابع اختصاصی کمیته امداد تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت کمیته امداد در حوزه مسکن با مناطق محروم، روستاها، مناطق مرزی و شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر است گفت: الگوی تامین مسکن برای خانوارهای تحت حمایت متناسب با اقلیم منطقه و اجرای کامل اصول فنی است.

وی افزود: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده با  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخت حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی در شش ماهه نخست سال ۹۶ در هفت استان محروم و مرزی کشور به مرحله اجرا در آمد که تا پایان شهریورماه بیش از ۹۰ درصد این واحدها تحویل مددجویان تحت حمایت می‌شود.

بازیان با اشاره به اینکه بودجه مسکن در سال جاری نسبت به سال ۹۵ بیش از دو برابر افزایش یافته است، گفت: بودجه مسکن مددجویان کمیته امداد در سه سال گذشته بیش از هفت برابر شده که این امر نشان از یک جهت گیری هدفمند در زمینه تامین مسکن محرومان دارد.

وی با بیان اینکه اگر امروز اشتغال به عنوان یک امر مهم در توانمندسازی مددجویان مطرح است، مسکن نیز مکمل این اشتغال‌زایی است افزود: اگر اشتغال موجب افزایش درآمد خانوار می شود، مسکن هم کاهش هزینه خانوار تحت حمایت را در پی دارد. علاوه بر این مسکن در توانمندی فرهنگی و اجتماعی خانوارها نیز موثر است.

وی مسکن را یک موضوع فراسازمانی دانست و افزود: با همراهی و مشارکت مسئولان، خیران و مددجویان در یک برنامه سه ساله مشکل مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد برطرف می‌شود.

انتهای پیام/ح

 


آخرین اخبار آخرین اخبار