پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو هیئت مدیره انجمن کاشی سرامیک ایران:

سود عده ای سبب رونق واردات کاشی شده است/ قیمت 10 برابری کاشی وارداتی نسبت به تولیدات داخلی


مدیر عامل کاشی گلسرام اردکان گفت: کاشی های وارداتی به ایران با قیمتی حدود 10 برابر کاشی های تولید داخلی به فروش می رسد.

عضو هیئت مدیره انجمن کاشی سرامیک ایران در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه کاشی های وارداتی به ایران با قیمتی حدود 10 برابر کاشی های تولید داخلی به فروش می رسد، اظهار کرد: با توجه به وضعیت رکود در ایران نیازی به واردات کاشی خارجی نداریم اما عده ای  از دلالان برای سود خود به واردت دست می‌زنند.

علی اکبر کارگر شریف افزود: اینکه به بهانه رقابت واردات را انجام می دهند به دور از باور است چراکه امروزه تمام کارخانه های کاشی در ایران دارای دستگاه های به روز اروپایی می باشند و از لحاظ کیفیت با نمونه خارجه برابری می کنند.

وی تصریح کرد: برخی  کارخانجات کاشی سرامیک داخلی به دلیل سطح کیفیت بسیار عالی محصولات خود که از کشورهای اروپایی نیز بالاتر می باشد.

کارگر ادامه داد: صادرات کاشی ایران با توجه به تقاضا بیشتر مربوط اجناس درجه دو و سه می باشد به گونه ای که نهایتا قیمت کاشی ایران 4 دلار می باشد ولی قیمت کاشی وارداتی تا وقتی که به دست مصرف کننده می رسد در حدود 200 یورو تمام می شود.

وی با بیان اینکه دولت در این زمینه مقصر است، گفت: اعتراضات انجمن کاشی سرامیک به تعرفه‌های واردات کاشی داشته اما در به جای اینکه تعرفه را بالا ببرند این تعرفه ها را تا 50 درصد کاهش داده اند.

مدیر عامل کاشی گلسرام اردکان به مشکلات بر سر راه تولید کارخانجات کاشی اشاره کرد و افزود: برخی شرکت‌های کاشی سرامیک به دلیل مشکلاتی از جمله نبود نقدینگی، ناتوانی در بازپرداخت تسهیلات بانک‌ها و غیره مجبور به تولید زیاد کاشی با کیفیت پایین شدند که توان رقابت ندارند ولی در کنار آن کارخانجات کاشی سرامیکی که شناخت شده هستند و تولیدات باکیفیتی دارند می‌توان گفت بهترین نوع کاشی را تولید می‌کند و از نمونه خارجی خیلی بهتر هستند.

انتهای پیام/ه


آخرین اخبار آخرین اخبار