پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

موج جدید بیکاری در راه است

سونامی شش هزار بیکار دیگر روی دست دولت!/کارمندان ثامن الحجج هم قربانی می شوند؟


در حالی که از وعده دولت دکتر روحانی مبنی بر گشایش اقتصادی 100 روزه قریب به سه سال گذشته است اما بحران فراگیر بیکاری در کشور با زمزمه های اخراج شش هزار کارمند موسسه مالی ثامن الحجج شوک جدیدی را به وجود آورده است.

به گزارش یزد رسا به نقل از عصرسیاست، علی رغم به ثمرنشستن برجام مدنظر دولت در موضوع هسته ای، دولت یازدهم در تحقق وعده های خود تاکنون اقدام ملموسی نداشته و تلاشی در جهت تحقق آن نیز دیده نمی شود و این در حالی است که رکود گسترده حاکم بر داخل امان بسیاری از واحدهای تولیدی را گرفته است.

با اندک توجهی به شاخص های اقتصادی می توان ار عمق فاجعه اقتصادی در کشور اطلاع یافت شاخص هایی که روند نزولی خود را در طول این سال ها حفظ و گاهی بر روند آن افزوده اند. در این میان رکود گسترده موجبات ورشکستگی و کاهش ظرفیت بسیاری از صنایع داخلی را فراهم آورده و هر روز از گوشه و کنار کشور آمارها از تشدید این روند حکایت می کند.

تاثیر چنین شرایط اقتصادی را به خوبی می توان در افزایش مستمر نرخ بیکاری در کشور مشاهده کرد به صورتی که این روند در طول سه سال گذشته علی رغم وعده های دولت تدبیر و امید همه روزه بدتر شده و بسیاری از کارفرمایان عذر کارگران خود را خواسته اند در چنین شرایطی که همه روزه نرخ بیکاری بالا می رود خبر از اخراج شش هزار کارمند موسسه ثامن الحجج نیز به گوش می رسد تغییراتی که می تواند بعد از کارگران کارمندان را نیز به ورطه نابودی بکشاند. ( لینک کامل خبر)

فارغ از تحولاتی که در موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج روی داده است کارمندان این موسسه را باید قربانیان اصلی آن دانست زیرا شش هزار کارمندی که عقبه چند ده هزار نفری را با خود همراه دارد در صورت بیکاری صدمات جبران ناپذیری را بر جامعه خواهد داشت.

در چنین شرایطی علی رغم برخی از وعده ها در خصوص به کارگیری این کارمندان در بانک پارسیان، برخی از خبرها از منتفی بودن این موضوع حکایت دارد. در چنین شرایطی شش هزار کارمند این موسسه و خانواده های آن ها همه روزه در شوک و استرس شدیدی قرار گرفته اند شک و التهابی که می تواند بسیاری از خانواده ها را تا معرض فروپاشی به پیش برد.

 استرس و نگرانی کارمندان این موسسه مالی در روزهای اخیر در استان یزد به اوج خود رسیده است زیرا یکی از سرپرستی‌های موسسه ثامن‌الحجج در بخشنامه‌ای به کارکنان خود اعلام کرد از هفته آینده هیچ تعهدی به پرداخت حقوق آنها نخواهد داشت.

این بی تدبیری در افزایش همه روزه نرخ بیکاری در کشور و استان یزد در حالی از سوی مسئولین دولت تدبیر صورت می گیرد که رهبر معظم انقلاب سال جاری را به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام نهاده اند که باید از مسئولین پرسید این اقدامات کنونی در راستای تحقق کدام مولفه شعار سال است؟.

در این میان کارمندان این موسسه مالی تجمعات اعتراضی زیادی را برای توجه مسئولین انجام داده اند که این اجتماعات تاکنون نتیجه نداشته و برخی از مسئولین با نگاه خاص خود حتی به خود زحمت بررسی نداده اند. حال باید دید مسئولین دولت تدبیر در برابر افزایش شش هزار نفری نرخ بیکاری کشور چه واکنشی خواهند داشت.

.


آخرین اخبار آخرین اخبار