پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در یزد

سیاست سازمان اوقاف تعامل قانونی و شرعی با متولیان موقوفات است/ سامانه جامع موقوفات،احیا کننده موقوفات


مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در همایش متولیان موقوفات استان یزد گفت: سیاست راهبردی سازمان و منویات نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف کشور تعامل قانونی و شرعی با متولیان موقوفات است.

به گزارش یزد امــــــــــــروز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین امر اله حسنی نیا در همایش تخصصی متولیان موقوفات استان یزد با اشاره به نقش و وظائف متولیان و کارگزاران موقوفات گفت: ما امروز امانت دار موقوفات و واقفین خیر اندیش هستیم.


مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ادامه افزود: تربیت متولی کارآمد از رسالت های متولیان امروز است چرا که ایشان با عمل امینانه خود مورد قضاوت آیندگان قرار خواهند گرفت.


وی با اشاره به شبه قضایی بودن اداره تحقیق در سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: یکی از وظائف ذاتی اداره تحقیق در سازمان اوقاف این است که اگر متولی صرفه و صلاح وقف را رعایت نکرد صلاحیت را از وی سلب نماید.


وی همچنین اضافه کرد: البته سیاست راهبردی سازمان و منویات نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف کشور تعامل قانونی و شرعی با متولیان موقوفات است.


حجت الاسلام حسنی نیا افزود: نظارت بر متولیان ، اداره موقوفات فاقد متولی و همچنین راه اندازی سامانه جامع موقوفات رسالت های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است.


وی راه اندازی سامانه جامع موقوفات را یادآور شد و افزود: امروز با تکمیل شدن بخش های مختلف این سامانه اتفاقی بینظیر شکل گرفته که همه سازمان های نظارتی از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی از آن به خوبی یاد کرده اند.


مدیر کل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان ساخت: خدمات سامانه جامع احیاگرموقوفات بوده و اکنون متولیان در موقوفات غیر متصرفی نیز می توانند با دریافت پنل کاربری اطلاعات پایه موقوفات را ثبت و کلیه عملیات های تنظیم اجاره و امور مالی را در آین سامانه پیگیری نمایند.


وی از شفاف سازی عملکرد و اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش از برکات سامانه جامع موقوفات نام برد و تعامل هر چه بیشتر متولیان با ادارات اجرایی اوقاف و امور خیریه را خواستار شد.


آخرین اخبار آخرین اخبار