پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

درنگی بر حال و روز این روزهای ورزش استان یزد؛

شاهکار مدیران ورزشی استان که باید در تاریخ یزد ثبت شود


با جستجوی ساده اگر سراغی از اخبار ورزشی استان یزد بگیرید به ظاهر به اخباری چون کسب مدال های قهرمانی، دعوت فلان ورزشکار یزدی به تیم ملی، درخشش ورزشکاران یزد در مسابقات کشوری و بین المللی برخواهید خورد که بی شک جای دلگرمی برای ورزش استان است.

به گزارش یزدامروز؛ با جستجوی ساده اگر سراغی از اخبار ورزشی استان یزد بگیرید به ظاهر به اخباری چون کسب مدال های قهرمانی، دعوت فلان ورزشکار یزدی به تیم ملی، درخشش ورزشکاران یزد در مسابقات کشوری و بین المللی برخواهید خورد که بی شک جای دلگرمی برای ورزش استان است.

اما شهر یزد در حوزه ورزش یک فقیر به ظاهرغنی است که در نگاه اول دارای ظرفیت و تعداد قابل توجهی ورزشکار مدال آور، صاحب عنوان های کشوری و ملی پوش است که این امر فقط چهره ورزش یزد را بزک می کند و حقیقت آن است که استان یزد سهمی در ورزش کشور ندارد!

پرورش ورزش و ورزش گارایی در استان یزد به دو مقوله وجود «استعداد و توانایی» و «مدیریت» وابسته است که خوشبختانه مردم یزد در سنین مختلف و در رشته های ورزشی زیادی توانسته اند «استعداد و توانایی» خود را به عرصه ظهور و اثبات برسانند اما نکته این حقیقت کچا است؟

با روی کار آمدن دولت تدبیر وامید و تغییرات اتوبوسی مدیران در دستگاه های دولتی به ویژه در استان یزد، اداره کل ورزش و جوانان استان نیز دست خوش تغییراتی شد و پس از گذران قریب به یازده ماه بلاتکلیفی در تصدی گری مدیر کلی این دستگاه بالاخره تصمیم گرفته شد و استاندار یزد با نظر به شایستگی و تجربه زمامت دستگاه ورزش و جوانان استان تثبیت شد.

خلاصه کلام اینکه پس از گذشت یک و پنج ماه از روی کار آمدن مدیر کل فعلی ورزش و جوانان یزد کسی که در دوره اصلاحات تنها در سمت فرمانداری کار اجرایی کرده است، استان یزد نه تنها در زمینه ورزش پیشرفت و توفیقی نداشته است بلکه اخبار گوشه و کنار خبر از دسته گلی می دهد که این مدیر شایسته! به تازگی به آب داده است!

برای اینکه بتوان از وضعیت اسفناک ورزش و جوانان استان با خبر شد کافی است پای درد دل کارمندان این اداره نشست! و یا با کمی بررسی دریافت که مدیر فعلی با انتصاب افراد ناشایست به صورت غیر قانونی!، ضعف های مدیریتی در قراردادها، واگذاری ها و  ابهامات مالی در برخی بخش ها، بروز ضعف های ناباورانه در ورزش و جوانان شهرستان ها و غیره که برکسی هم پوشیده نیست، چگونه حوزه ورزش یزد را تا لبه پرتگاه کشیده است!

شنیده شده به تازگی در رتبه بندی ورزش و جوانان استان ها، استان یزد در گروه خود که شامل 11 استان بوده، رتبه یازدهم را کسب کرده است! شاهکاری که باید در تاریخ ورزش استان به ثبت رساند!

این وضعیت و رتبه هولناک ورزش استان یزد، به قدری تامل برانگیز و نگران کننده است که صدای مسئولان ارشد استان را هم درآورده و گویا شرح واقعه را از مدیر فعلی خواسته اند!

هر چند انتظار می رفت بعد از این نتیجه اسفناک ورزش استان یزد در کشور، مسئولان ارشد استان با متولیان و مسببان آن برخورد کند یا حداقل از وی توضیح بخواهند اما نتیجه برعکس رقم خورد و استاندار یزد که گویا تمایلی به خدشه دار شدن چهره افرادی چون مدیر کل ورزش و جوانان که در حاشیه و رفتارهای سیاسی حرکت می کنند ندارد، قبل از ان که صدای اهالی ورزش و مردم یزد دربیاید با پیش دستی و برگزاری جلسه ای فرمایشی گویا این واکنش ها را خنثی کرده است!

چندی پیش نیزیک منبع آگاه در خصوص جلسه روسای هیئت های ورزشی با استاندار یزد گفت: «این جلسه هیچ نتیجه و خروجی در بر نداشت چرا که این جلسه تنها یک جلسه تشریفاتی و با برنامه ریزی قبلی برای تعریف و تمجید از عملکرد رئیس ادراه ورزش و جوانان استان یزد و یا به بیان بهتر سرپوش گذاشتن بر عملکرد وی بود!

در این جلسه برخی روسای هیئات ورزشی به تعریف و تمجید های تملق گرایانه پرداخته و برخی دیگر نظیر روسای هیئات شمشیربازی، ورزش های پهلوانی، تنیس روی میز، کبدی، جودو، ژیمناستیک، اسب سواری به انتقار شدید از عملکرد این اداره پرداختند.

در این جلسه هیأت های ورزشی گلایه مند از عملکرد ورزش و جوانان استان یزد با انتقاد از توجه همه جانبه استاندار و مدیرکل ورزش استان به یک رشته ورزشی که تاکنون توفیقی هم نداشته از اختصاص بودجه ناکافی به سایر هیئت های ورزشی استان  ابراز نارضایی و گلایه کردند و از مسئولین امر خواستند به سایر ورزش ها نیز توجه کافی داشته باشند.

بر اساس این گزارش استاندار یزد هم توپ را به زمین هیأت های ورزشی انداخت و سعی کرد از ابتدا با سپردن اداره جلسه به یکی از روسای هیئت های ورزشی! در جلسه مداخله نکند!

مدیر کل ورزش و جوانان با سکوت تأمل برانگیز خود فقط نظاره گر جلسه بود و هیچ حرفی نزد! و فقط استاندار به سخنان چند دقیقه ای اکتفا کرد و سپس جلسه را به صورت نیمه تمام ترک کرد! و از حاضران خواست جلسه را با حضور معاون سیاسی خود دنبال کنند که تعدادی از حاضران به نشانه اعتراض جلسه راترک کردند.

هر چند خبرهای خوشی از وضعیت ورزش استان یزد به گوش نمی رسد و به وضوح مشخص است که حال بد این روزهای ورزش یزد از عملکرد ضعیف مدیران این دستگاه است اما گویا استاندار یزد تمایلی بر برکناری وی ندارد و سعی می شود با برگزاری اینگونه جلسات علیرغم سرپوش گذاری بر عملکرد ورزش و جوانان یزد که به جای رسیدگی به وظیفه اصلی خود یعنی ورزش و جوانان مانند دیگر مدیران استان درگیر مسائل جناحی وسیاسی شده، این وضعیت اسنافناک ورزش را بر دامن هیأت ورزشی بیاندازند!


آخرین اخبار آخرین اخبار