پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حاشیه سازی جدید در یزد؛

شاگرد صانعی و منتظری و «از عوامل باند مهدی هاشمی معدوم» در یزد سخنرانی می کند!


با توجه به لزوم اخذ مجوز از نهادهای دولتی برای برگزاری مراسمات در مراکز علمی و حضور مسئولان رده بالای سیاسی و امنیتی استان در مراسمات قبلی بسیار بعید است که دولتی ها از برگزاری چنین جلسه ای و البته پیامدهای آن در یزد بی اطلاع باشند.

به گزارش یزدامروز به نقل از عصر فرهنگ، مدتی قبل بود که افراطیون یزد به بهانه روضه خوانی سخنرانی را از خارج از استان دعوت کردند. متاسفانه این جلسه که به یاد نزدیکان یکی از سیاسیون یزد برگزار شده بود تبدیل به یک میتینگ سیاسی تمام عیار  شد. بسیاری از دولتی ها در این مراسم حضور داشتند. هر چند نمی توان ایرادی به چاشنی کردن مسائل سیاسی در سخنرانی گرفت اما اینکه تمام یک جلسه یادبود را به مسائل سیاسی اختصاص داد جای تعجب دارد. به خصوص اگر بدانیم تمام مواضع سخنران مذکور در ایجاد شبهه علیه ارکان نظام و ولایت فقیه مطرح شده است. و به خصوص اگر بدانیم فرد مذکور یکی از شاگردان صانعی و فعالین فتنه 88 در شهر قم است. آش مخالفت های وی با نظام و رهبری آنقدر شور شد که روحانیون و طلاب قم با انتشار نامه سرگشاده ای با عنوان « عامل فتنه و اختلاف در قم کیست؟» نسبت به تبلیغات وی علیه نظام و مایه گذاشتن از طلاب و روحانیون انتقاد کردند. در همین نامه بود که وی « از عوامل باند مهدی هاشمی معدوم ومرتبطین منتظری» معرفی شد.


به هر ترتیب گویا اظهارات ساختار شکنانه این سخنران به مذاق برخی از افراد که آرام بودن دارالعباده را به ضرر خود می دانند خوش آمده و بار دیگر از وی برای سخنرانی دعوت کرده اند.


فرد مذکور این بار برای سخنرانی در یکی از مرکز علمی یزد دعوت شده است. البته این مرکز علمی توسط فردی حمایت می شود که چندی پیش هشدار شدیدالحن فرمانده سپاه یزد به وی خبر ساز شد. ضمناً اخیراً و در جریان سفر یک روزه روحانی به یزد یکی از دانشیاران همین موسسه از سوی دولتی ها به عنوان نماینده جامعه دانشگاهی استان یزد به عنوان سخنران در حضور رئیس جمهور معرفی شد.


با این تفاسیر و با توجه به سابقه اظهارات سخنران مذکور در یزد و  همچنین با عنایت به موضوع بحث(نقطه عطف تاریخ حیات تشیع) می توان سخنان وی را پیش بینی کرد. احتمالاً  سخنران بار دیگر با استناد به روایات بی سند و همچنین استفاده از حربه قدیمی «کلمة الحق یراد به الباطل» بر ارکان نظام خواهد تاخت و ولایت و حکومت جمهوری اسلامی را زیر سوال خواهد برد.

 

بنر جلسه مذکور در یکی از میادین اصلی شهر!


با توجه به لزوم اخذ مجوز از نهادهای دولتی برای برگزاری مراسمات در مراکز علمی و حضور مسئولان رده بالای سیاسی و امنیتی استان در مراسمات قبلی بسیار بعید است که دولتی ها از برگزاری چنین جلسه ای و البته پیامدهای آن در یزد بی اطلاع باشند. با کنار هم گذاشتن اظهارات ساختارشکنانه سخنران و همچنین اقدامات ضد دینی اخیر در دارالعباده (اینجا، اینجا و اینجا را ببینید) می توان دریافت مسئولان از مجوز دادن به چنین مراسماتی مقاصد دیگری را دنبال می کنند.


زمانی که صنعت استان یزد با رکود شدید مواجه بوده و کارخانجات نامی یکی بعد از دیگری تعطیل شده و صدها کارگر از کار بیکار می شوند، کشاورزان و صنایع سخت محتاج آب هستند و در عین حال طشت رسوایی مقامات استانی چنان فروافتاده که صدایش به گوش ائمه جماعات استان های مجاور هم رسیده است، بدیهی است که جنجال آفرینی و حاشیه سازی برای انحراف افکار عمومی بهترین گزینه است!
 


آخرین اخبار آخرین اخبار