پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حجت الاسلام مدرسی در دیدار با تیم خبری یزدرسا؛

شایدفاجعه منا در ابتدا عمدی نبود اما استمرار آن یک فاجعه کاملاً تعمدی بود


حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در دیدار با تیم خبری یزد رسا گفت: فاجعه منا شاید ابتدای آن عمدی نبود اما استمرار آن یک حادثه و فاجعه کاملا عمدی بود و آل سعود که خشونت جز ذات اوست موجب قربانی شدن جان چند هزار مسلمان شد.

یزدامــــــــــروز؛ مردم حاجيان را هنگام عزيمت به بيت الله الحرام بدرقه می‌كنند و پس از مراجعت نيز به استقبال و ديدار آنان می‌روند. اين سنّت حسنه در روايات مورد تأكيد قرار گرفته و از آن به عنوان امری مستحب ياد شده است.

امام علی(ع) در این رابطه می‌فرمایند:« هنگامی كه برادر شما از مكه بازگشت، ميان دو چشم او و دهانش را كه با آن حجرالاسودی را كه پيامبر(ص) بوسيده، بوسيده است، بوسه زنيد و نيز چشمی كه به خانه خدا نگاه كرده، و جايگاه سجده و صورت رسول خدا(ص) را بوسيده، ببوسيد و هنگام خوش‌آمد گويی، به او بگوييد: خداوند اعمال حج تو را قبول كند، سعيت را بر تو ببخشايد، و آنچه هزينه كردی به تو عوض دهد، و اين حج را نيز آخرين حج تو قرار ندهد.»

تیم خبری یزدرسا نیز این سنت حسنه را جامه عمل پوشاندند و همزمان با عید سعید غدیرخم از حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی که از سفر زیارتی بیت الله الحرام برگشته بود، دیدار کردند.

اما امسال و با این فاجعه‌ای که در عربستان و در کنار بیت‌الله الحرام رخ داد، حال و هوای آمدن حاجی‌ها پر از غم است و اشک و بغض؛ غربتی سخت و هزاران تألمی که بر حاجیان وارد شد از آن در ذهن نقش می‌بندد...

حجت الاسلام مدرسی نیز در این دیدار از فاجعه غمبار و تأسف بار منا گفت. فاجعه‌ای که قلب هر مسلمانی را به درد می‌آورد.

وی که یکی از شاهدان عینی فاجعه مناست می‌گوید: فاجعه منا شاید ابتدای آن عمدی نبود اما استمرار آن یک حادثه و فاجعه کاملا عمدی بود. آل سعود که خشونت جز ذات اوست موجب قربانی شدن جان چند هزار مسلمان شد.

این زائر بیت الله الحرام با تشریح حادثه منا و با بیان این که جان مسلمانان و ایرانیان باید حفظ شود، عنوان می‌کند: عزت ایرانی نباید در هیچ کجای جهان مورد خدشه قرار گیرد. دولت باید اقتدار و صلابت ایران را به رخ کشورهای دیگر بکشاند تا امنیت روانی، جانی و اخلاقی مردم در خارج از کشور تامین شود که با وجود موذی‌گری های متعدد دولت سعودی انتظار به حقی است.

با وجود اینکه غم و اندوه هر مسلمانی بالاخص ایرانیان قلب تیم خبری یزدرسا را به درد می‌آورد اما از دست دادن سه زائر یزدی دردی جانکاه‌تر را به دنبال دارد، علاوه بر آنکه در رسانه‌ها نخبه قرآنی یزدی را به عنوان مهاجر الی الله اعلام کردند.

خانواده نخبه قرآنی حاج حسن دانش رفتنش را باور ندارند و حقیقتا هم در باور هیچ کس نمی‌گنجد، آنها از مسئولان، رسانه ها و مردم متدین و صبور یزد خواستار همراهی شدند که خواسته آنها را بر دیده می‌نهیم.

و اما مهدی درستکار و محمدرضا کارگر دو جان‌باخته یزدی بودند که با کاروان‌های استان یزد عازم حج ابراهیمی شدند و در فهرست قربانیان این فاجعه قرار گرفتند.

تیم خبری یزدرسا ضمن همدردی با خانواده این دو مهاجر الی الله، برای آنها صبری جزیل از خداوند مسئلت دارد.

انتهای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار