پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حواشی دویست و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر یزد

شایق: شهرداری به جای فشار بر مردم صرفه جویی کند/کاشفی زاده: مردم دعای این افزایش هزینه ها را به جان شورا می کنند


جلسه شب گذشته شورای شهردر خصوص افزایش بهای خدمات پسماند شهرداری یزد با حاشیه هایی همراه بود.

 به گزارش خبرنگار یزدامروز، شب گذشته در حاشیه دویست و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر یزد رحیم دل با بیان اینکه نسبت به سال گذشته در بحث خدمات پسماند مشاغل گروه پزشکی و مراکز درمانی 45 درصد افزایش هزینه داشتیم گفت: بر همین اساس برای سال جاری افزایش 40 درصدی را برای ارائه این خدمت در نظر گرفتیم که امیدواریم شورای محترم با آن موافقت کند.

شایق در ادامه نسبت به این میزان افزایش مخالفت کرد و گفت: این افزایش نرخ نهایتا بر مردم فشار وارد می آورد چرا که پزشکان نیز این هزینه به هزینه خدمات خود اضافه می کنند و باید در این افزایش نرخ ها تاثیرات آن بر زندگی مردم را نیز در نظر گرفت.

این عضو شورای شهر با بیان این سوال که چرا همه می خواهند از مردم مایه بگذارند گفت: شهرداری به جای فشار بر مردم صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهد ضمن اینکه دولت در بحث کرونا بودجه ای را به شهرهای دیگر داده که باید به ما نیز بدهد بنابراین باید شهرداری به جای فشار بر مردم با دولت در این زمینه رایزنی کند پس بنده با افزایش 15 درصدی موافق هستم نه بیشتر.

عزیزی شهردار یزد هم در این رابطه اظهار داشت: بهای خدمات پسماند بر اساس آنالیز هزینه ها تعیین گردیده که مورد موافقت کمیسیون خدمات هم قرار گرفته البته شهرداری در جریان کرونا چندین برابر هزینه دریافتی سال قبل هزینه کرده و شهرداری علی رغم اینکه تلاش دارد تا فشاری روی دوش مردم وارد نکند چاره ای ندارد چرا که منبع درآمد شهرداری دریافت همین عوارض و خدمات است.

در نهایت این پیشنهاد با مشارکت 9 نفر از 10 نفر اعضای حاضر در جلسه علنی با 8 رای موافق و 1 رای مخالف به تصویب رسید.

در ادامه نمایندگان مردم در پارلمان شهری یزد به بررسی پیشنهاد افزایش 33 درصدی بهای خدمات پسماند اماکن مسکونی پرداختند که این پیشنهاد در نهایت با 6 رای موافق، 3رای مخالف و 1 رای ممتنع  مصوب شد.

نمایندگان شورای شهر یزد در بررسی افزایش قیمت خدمات بهای پسماند صنوف و مشاغل ابتدا با پیشنهاد 20 درصدی مخالفت کردند.

کاشفی زاده با بیان اینکه با توجه به شیوع کرونا برخی از مشاغل یزد تعطیلات 4 ماهه را تجربه کردند اظهار داشت: منصفانه نیست که از کسبه ای که در این مدت درآمدی نداشتند چنین هزینه ای بگیریم. دولت تنها 15 درصد حقوق ها را افزایش داده اما ما می خواهیم 20 درصد از مردم هزینه بگیریم که در نهایت چوب این افزایش را مردم می خورند.

شهردار یزد در این زمینه گفت: اعضای شورا با افزایش 20 درصدی موافقت کنند ما قول می دهیم برای کسبه ای که در این ایام تعطیل بودند تخفیف قائل شویم.

ابوترابی در واکنش به سخنان شهردار اظهار داشت: شما می گوئید قول می دهیم اما موقع عمل به ارباب رجوع می گوئید این مصوبه شوراست و کار خود را انجام می دهید.

کاشفی هم ابراز داشت: اگر این پیشنهاد مصوب شود مردم دعایش را به جان ما خواهند کرد و شهرداری خود را بی گناه جلوه می دهد.

قمی هم اظهار داشت: 13 رسته شغلی در سه ماه گذشته تعطیل بودند باید شرایط کسبه را در نظر گرفت

در نهایت با پیشنهاد شهردار مبنی بر ارائه تخفیف به کسبه ای که بر اساس تصمیمات ستاد کرونای استان تعطیل بودند، پیشنهاد شهرداری به رای گذاشته شد که ابتدا افزایش 20 درصدی با مخالفت 5 تن از نمایندگان رای نیاورد.

این طرح  در نهایت با 7 رای موافق و 2 رای مخالف  با افزایش 15 درصدی به تصویب رسید.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار