پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده سابق تبریز در مجلس شورای اسلامی:

شب پرداخت یارانه در دولت قبل شب خوشحالی دولت بود/شورای نگهبان؛ نهاد راهبردی نظام


میرتاج‌الدینی با بیان اینکه دولت یازدهم به نسبت افزایش قیمت حاملهای انرژی افزایش پرداخت یارانه نقدی نداشت، گفت: وزارت نیرو و وزارت نفت سهم خود را به صندوق ملی ندادند و همین امر شاید باعث شد تا دولت نتواند بودجه مورد نظر را تجمیع کرده و با مشکل پرداخت مواجه شود.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ حجت‌الاسلام سید محمد رضا میر تاج الدینی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در رابطه با اعلام موجودیت حزب یکتا و نقش خود در این حزب گفت: با توجه به اینکه مجوزی برای این حزب صادر نشده نمیتوان نام آن را حزب گذاشت و بیشتر در قالب یک مجموعه سیاسی عمل میکند و اعضای آن را دولت نهم و دهم تشکیل میدهند.

 میر تاج الدینی با اشاره  به این که عضویتی در این حزب ندارد گفت:من حتی عضو موسسین این حزب هم نیستم و هیچگونه رابطه تشکیلاتی با این حزب ندارم،بنابراین در رابطه با عملکرد این حزب باید با سخنگو یا دبیر  آنها صحبت کنید.

وی همچنین اضافه کرد که این حزب علی القاعده اصولگراست و با این تفکر به دنبال اهداف خود است.

نماینده سابق تبریز در خصوص اینکه چرا واریز یارانه ها در دولت نهم و دهم با مشکلی مواجه نشد  و اینکه در دولت یازدهم شب واریز یارانه ها به شب مصیبت عظما قلمداد شد اظهار کرد: این مورد بیشتر به رویکرد دولت ها بر میگردد که در دولتهای نهم و دهم به بحث هدفمندی توجه بیشتری وجود داشت. رویکرد دولت احمدی نژاد این بود که هرچقدر افزایش قیمت در حاملهای انرزی داشتیم به نسبت همان سهمی هم برای مردم قائل بودیم و بخشی هم صرف تولید می شد و در ضمن منابع آن هم در بودجه کاملا مشخص شده بود. این دلیلی بود که دولت حتی در طی 30 تا 40 بار پرداخت یارانه ها حتی یک بار هم آن را به شب مصیبت عظما تعبیر نکرد و در عین حال شب خوشحالی دولت بود چرا که مردم شاد میشدند و سختی این که چطور باید این مقدار پول صرف هزینه یارانه دادن به مردم شود با شادی مردم این سختی به راحتی تبدیل میشد و دولت نهم و دهم به تمام معنا یک دولت مردمی بود.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه دولت یازدهم به نسبت افزایش قیمت حاملهای انرژی افزایش پرداخت یارانه نقدی نداشت، گفت: وزارت نیرو و وزارت نفت سهم خود را به صندوق ملی ندادند و همین امر شاید باعث شد تا دولت نتواند بودجه مورد نظر را تجمیع کرده و با مشکل پرداخت مواجه شود.

وی با اشاره  به حمله های اخیر  و دوره های گذشته به شورای نگهبان و اساس این که اینطور هجمه ها در روند کاری شورا خلل ایجاد می کند یا خیر، عنوان کرد:شورای نگهبان از نهاد های راهبردی  نظام است و اسلامیت نظام بستگی به عملکرد شورای نگهبان دارد که هم باید به قوانین مصوب مجلس نظارت داشته باشد و هم باید به انتخابات نگاه ویژه ای داشته باشد تا کسانی وارد مجلس نشوند که نه اسلام و نه ولایت فقیه را قبول ندارند. هدف و دلیل این که هجمه ها در این برهه از زمان بیشتر شده این است که افراد بخصوصی می خواهند این سد بزرگ را سست کرده تا بتوانند عده ای را نفوذ بدهند و مثل مجلس ششم با اصل نظام در گیر شوند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در رابطه با بازگشایی سفارت انگلیس گفت: این که سفارتی باز یا بسته شود باید شورای امنیت ملی و وزارت امور خارجه در این رابطه تحقیق کند تا تصمیم نهایی گرفته شود.جای پای سفارت انگلیس همیشه در مسائل و اتفاقات ناگوار سیاسی بوده و مردم خاطره خوشی از تاریخ و دخالتهای این دولت در مسائل ایران را ندارند.

نماینده سابق تبریز اسکو و آذرشهر افزود: انگلیس مسبب اتفاقات ناگوار و حاشیه‌ای در  انتخابات متعدد کشورمان است. همچنین رهبری هم فرمودند که روابط ایران با مستکبرین بعد از توافق هسته ای همچنان باید مثل سابق باشد. باید تمام منافذ و دریچه های نفوذ آنها را بگیریم چرا که انگلیس هم رفیق آمریکاست و باید اعتماد سازی انجام شود تا مشخص شود که دیگر اتفاقات سالهای گذشته که از طرف انگلیس رهبری می شد نخواهد افتاد.

وی در بخش پایانی اظهارات خود در رابطه با اهداف و برنامه های خود راجع به انتخابات آتی بیان کرد: هدف ما اتحاد و انسجام بین طیف اصولگرایی در کل کشور است. این انتخابات ، انتخابات سرنوشت سازی است و توام با رقابت زیاد خواهد بود چرا که بعد از چند دوره که اصولگرایان پیروز میدان بودند جریان اصلاح طلب به دنبال این هستند که با قوای بیشتری مجلس را تصاحب کنند.

میر تاج الدینی درباره دلایل پذیرش شکست در انتخابات 92 توسط اصولگرایان گفت: اختلاف درون گروهی باعث این اتفاق شد و اصلاحات را رقیب اصلی به حساب نیاوردندو منجر به شکست اصولگرایان شد.

مشاور رییس سازمان صدا و سیما در حوزه امور مجلس در دوره ضرغامی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا رییس سابق صدا و سیما در انتخابات مجلس شرکت میکند یا خیر اظهار داشت: آقای ضرغامی برای انتخابات مجلس شرکت نخواهند کرد ولی برای همگرایی و اتحاد بین اصولگرایان تلاش خواهند کرد. شاید آقای ضرغامی  نماینده ای باشد از  طیف اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری آتی،چون چهره ای محبوب ، فکور و سیاسی در سطح بالا هستند.


آخرین اخبار آخرین اخبار