پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

از سوی نماینده عربستان در سازمان ملل مطرح شد

شرط عریستان برای عادی سازی روابط خود با تهران!


نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل متحد شرط آل‌سعود را برای عادی سازی روابط با ایران اعلام کرد.

به گزارش یزدامروز , خبرگزاری رویترز در گزارشی آورده است که «عبدالله بن یحیى المعلمی» نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد اعلام کرد: روابط با ایران در صورتی از سرگرفته خواهد شد که "تهران دخالت در امور داخلی دیگر کشورها از جمله در امور ما را" قطع کند.

عربستان سعودی در حالی مدعی دخالت ایران در امور کشورش و سایر کشورهاست که در سرکوب شیعیان بحرین نیروهای نظامی خود را به کمک رژیم آل خلیفه فرستاد و با تشکیل ائتلافی موسم به ائتلاف عربی در حمایت از رئیس جمهور مستعفی یمن، ماه‌هاست که به این کشور تجاوز نظامی کرده و مردم بی گناه را به خاک و خون کشیده است.

همچنین به اذعان همه مقامات دولتی و کشوری جمهوری اسلامی ایران، این عربستان است که از قطع روابط با ایران دچار بحران خواهد شد و متضرر اصلی خواهد بود زیرا نقشی در اقتصاد ایران ندارد.

یادآور می‌شود روز شنبه وزارت امور خارجه عربستان سعودی اعدام ۴۷ نفر از جمله نمر النمر، رهبر دینی شیعیان این کشور را اعلام کرد. خبر اعدام النمر موج خشم و نارضایتی شخصیت‌های سیاسی و دینی شیعه در کشورهای گوناگون بویژه ایران را به همراه داشت و به حرکت‌های اعتراضی گسترده‌ای منجر شد که باعث قطع روابط دیپلماتیک ریاض و تهران گردید.


داعش نیوز/


آخرین اخبار آخرین اخبار