پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول بعثه مقام معظم رهبری درحج و زیارت استان یزد:

شعار «مرگ بر امریکا» ابهت ابرقدرت‌ها را ریشه کن می‌کند/مسئله نفوذ دشمن از طریق برجام، تهدیدی برای نظام


سخنران 13آبان در یزد گفت: با درایت مقام معظم رهبری، با تمام تهدید ها، تحریم های کمرشکن و بداخلاقی‌های متعدد غرب بعد از دوسال مذاکره پرونده مذاکرات هسته ای به نفع جمهوری اسلامی تکمیل شد اما همچنان مسئله نفوذ دشمن از طریق برجام یک تهدید برای نظام محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار یزدامروز، صبح امروز همزمان با سراسر کشور حماسه بزرگ راهپیمایی و تجمع بزرگ 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در شهر یزد با حضور جمع هزاران نفر از مردم ولایتی یزد پر شور تر از سال‌های گذشته برپا شد.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درحج و زیارت استان در این مراسم با اشاره به وقایع یوم الله 13 آبان گفت: تبعید امام(ره) به ترکیه در سال 1343، شهادت دانش آموزان در سال 57 توسط دژخیمان رژیم شاه و تسخیر لانه جاسوسی امریکا توسط دانشجویان در سال 1358 حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن میررحیمی ادامه داد: مردم به رهبری امام راحل(ره)، انقلابی را در ایران به پا کردند که با وعده خداوند که «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم» به وقوع پیوست و دستاوردهای زیادی داشت.

وی امنیت پایدار در نظام جمهوری اسلامی ایران و اعتراف دشمنان به این واقعیت، اقتدار ملی، عزت اسلامی و نفوذ معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه را از جمله دستاوردهای  انقلاب اسلامی در کشور عنوان کرد.

سخنران روز 13 آبان در یزد با اشاره به توطئه های دشمن از همان آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: جنگ تحمیلی اولین توطئه استکبار علیه ایران بود که نزدیک به 8 سال بهترین جوانان و سرمایه های مملکت را از بین برد و مشکلات عدیده ای را برای ما به وجود آورد.

وی با اشاره به فتنه 18 تیر سال 78 آن را دومین توطئه دشمن علیه نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در این توطئه با شگرد فرهنگی سیاسی عده ای از عوامل فریب خورده داخلی درصدد بودند مردم را از این انقلاب و نظام جدا کنند و می‌گفتند دیگر نیازی به اسلام نیست و با بزک کردن آمریکا درصدد بودند باورهای دینی مردم را مورد از بین ببرند.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درحج و زیارت استان افزود: فتنه 88 فتنه سومی بود که چندین ماه پایتخت ایران را ملتهب کرد اما با شهادت تعدای ا زجوانان، تدبیر و درایت رهبری و تیزبینی ایشان و همراهی مردم نقشه دشمنان نقش برآب شد و این جریان کنترل شد.

وی با بیان اینکه دشمن در چهارمین توطئه خود با برنامه هسته‌ای جلو آمد، ادامه داد: دشمن در این مرحله با استفاده از اطلاعاتی از عوامل داخلی خودفروخته و عوامل بیرونی، به بهانه برنامه هسته ای جلو آمد و ما را پای میز مذاکره کشاند.

میررحیمی  با بیان این نکته که غرب بیشتر از ما نیاز به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای و این برجام داشت، ادامه داد: اکنون نیز با درایت مقام معظم رهبری و با تمام تهدید ها و تحریم های کمرشکن و بداخلاقی‌های متعدد غرب بعد از دوسال مذاکره پرونده مذاکرات هسته ای به نفع جمهوری اسلامی تکمیل شد اما همچنان مسئله نفوذ دشمن از طریق برجام یک تهدید برای نظام محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری که امریکا مورد اعتماد نیست و بیان جنایت‌های امریکا از جمله کودتای 28 مرداد  تصریح کرد: برخی در کشور این تصور اشتباه را دارند که پس از برجام نیز می توانیم با آمریکا مذاکره داشته و مذاکره با امریکا در برنامه های دیگر مشکلی ندارد و می توانیم با این کشور به نوعی کنار بیاییم، اما این افراد بدانند که جنایات آمریکا در طول تاریخ علیه ملت ایران فراموش شدنی نیست و تاریخ نشان داده است که آمریکا قابل اعتماد نیست.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درحج و زیارت استان با بیان اینکه امام(ره) فرمودند امریکا شیطان بزرگ است و هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بزنید، افزود: حمایت از عراق در طول جنگ تحمیلی، داده سلاح های شیمیایی به آنها، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران با 290 مسافر، تلاش برای تغییر نظام اسلامی از جمله جنایات امریکا علیه ایران است.

وی حمایت از سلمان رشدی ملعون و دیگر مخالفین این نظام، تحریم های ضد انسانی آمریکا علیه این نظام، توطئه برای ایجاد انقلاب رنگی در ایران و حمایت از فتنه گران 88، اهانت به ولایت فقیه، مقدسات و امام حسین(علیه السّلام) در روز عاشورا،  تهدیدات نظامی ایران به هر بهانه ای، به راه انداختن واقعه 11 سپتامبر و تحریک افکار عمومی علیه ایران با معرفی ایران به عنوان تروریسیم، و حمایت از اسرائیل خبیث به عنوان دشمن درجه یک ایران را از دیگر جنایاتی نام برد که امریکا علیه این ملت به راه انداخته است.

حجت الاسلام میررحیمی با بیان اینکه دانشجویان، دانش آموزان و حوزویان می بایست مطالبات مقام معظم رهبری را احصاء و جامعه عمل بپوشند عنوان کرد: امروز دشمن به ویژه آمریکا به دنبال نفوذ در این انقلاب و تخریب چهره اسلام از طریق علم کردن داعش و به راه انداختن جنگ های نیابتی در سوریه، عراق، یمن و دیگر کشورها است که دانشگاهیان و دانشجویان ما باید آگاه باشند که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به سخنان دیروز مقام معظم رهبری که اشتباه تاریخی دکتر مصدق بعد از ملی کردن صنعت نفت اعتماد و امید به امریکا بود، ادامه داد: مصدق برای مقابله با انگلیس روباه پیر به امریکا تکیه کرد و همین خوش بینی و ساده اندیشی و غفلت، زمینه ساز موفقیت کودتایی امریکایی شد، کودتایی که همه زحمات ملت را در ملی کردن نفت به هدر داد، رژیم مستبد و وابسته پهلوی را احیا کرد و با روی کار آمدن محمد رضا شاه پهلوی که نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بود، ایران را 25 سال در معرض شدیدترین صدمات ملی و ضربات سیاسی اقتصادی و فرهنگی قرار داد.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری درحج و زیارت استان با بیان اینکه عزت ایران اسلامی را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم، یادآور شد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند شعار و فریاد مرگ بر امریکای ملت ایران دارای پشتوانه قوی عقلانی و منطقی و برگرفته از قانون اساسی و تفکرات اصولی است که ظلم و ستم را بر نمی تابد و ابهت ابرقدرت‌ها را ریشه کن می‌کند.


آخرین اخبار آخرین اخبار