پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل استاندارد استان یزد خبر داد


در جدید ترین اقدام بازرسان و کارشناسان نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان یزد، واحدهای تولیدی جدید مشمول اجرای استاندارد اجباری شناسایی شدند .

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، «محمد حسین ماجدی اردکانی» مدیر کل استاندارد استان در جمع اعضائ کارگروه نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری افزود:از ابتدای سال جاری و در راستای تحقق بند 24 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آنها»، این اداره کل با همکاری شرکت‌های بازرسی همکار حرکت‌های جدیدی را آغاز كرده است .

وي گفت: با توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، این اداره کل در وهله اول از طریق یک سری تحقیقات میدانی نسبت به شناسایی واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری اقدام كرد که در قالب این طرح به سراغ آن دسته از واحد‌هایی که تا‌کنون به اين اداره كل مراجعه‌ایی نداشته رفتیم و 88 واحد تولیدی که فراورده آنها مشمول استاندارد اجباری است و تاکنون به اداره کل مراجعه نكرده بودند، شناسایی و تذکرات و اخطارهای لازم به آنها داده شد .

ماجدي اردكاني در توضیحات تکمیلی ادامه داد: نخست تولیدات يك‌هزار و 90 واحد مشمول مقررات استاندارد اجباری شناخته شد که با مراجعه به آنها مشخص شد تاکنون 548 واحد هیچ مراجعه‌ایی به اداره کل استاندارد استان یزد نداشته‌اند.

وي ادامه داد: از این تعداد 309 واحد پاسخگوی بوده‌اند ولي در اين بين تنها 131 مورد فعال بوده‌اند که با بررسی‌های دقیق‌تر 88 واحد برای دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد فراخوانده شدند .

این مقام مسئول در پایان گفت: دیدگاه استاندارد در خصوص واحدهای تولیدی و خدماتی پلیسی نيست بلکه دیدگاه کمک به واحدها جهت استاندارد کردن کالاها و خدماتشان است، ضمن این که در ادامه فرآیند استانداردسازی، پس از دادن مشاوره‌ها، مساعدت‌ها و راهکارها، در صورت لزوم به منظور جلوگیری از ورود کالا‌های بدون شناسنامه تولید و استاندارد به بازار، نسبت به پلمپ خط تولید آنها اقدام خواهیم كرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار