محتوا محتوا

فرمانده سپاه الغدیر یزد:


فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: حضرت علی علیه‌السلام اول بسیجی عالم است. رهبر انقلاب در تعریف بسیحی می‌فرمایند: بسیحی یعنی علی علیه‌السلام که تمام وجودش وقف اسلام بود.

به گزارش یزدامروز، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در ویژه برنامه شبی با شهدا در هیئت انصار ولایت با تأکید بر لزوم حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان در کل ایام سال، گفت: بسیار قابل اهمیت است که بتوانیم و تلاش کنیم که آنچه را که در ماه مبارک رمضان به دست آورده‌ایم بعد از ماه مبارک و در طول ایام سال هم برای خودمان حفظ کنیم.

سردار فتح‌الله جمیری با اشاره به ایام شهادت امیرالمؤمنین علیه‌السلام افزود: حضرت علی علیه‌السلام اول بسیجی عالم است. رهبر انقلاب در تعریف بسیحی می‌فرمایند: بسیحی یعنی علی علیه‌السلام که تمام وجودش وقف اسلام بود. یعنی رهبر انقلاب اولین بسیجی عالم را حضرت علی علیه‌السلام معرفی می‌کنند و امیرالمؤمنین آن بسیحی بود که در این ماه مبارک رمضان به شهادت رسید.

وی اظهار داشت: به حضرت علی علیه‌السلام گفتند مکانی که حاتم طایی در آن قرار داشت 40 در داشت و افراد می‌توانستند هر بار از یکی از این درها وارد شده و از وی چیزی بگیرند. حال بگویید که بخشش شما اهل بیت در چه حد است؛ که امیرالمؤمین علیه‌السلام فرموند: ما اهل بیت به طریقی هستیم که اگر از یک در بر ما وارد شوید و از ما چیزی بخواهید چنان شما را سیراب می‌کنیم که دیگر نیاز نداشته باشید که از در دوم و یا سوم وارد شوید.

جمیری خاطرنشان کرد: حضرت علی علیه‌السلام طالب شهادت بود به‌طوری‌که در جنگ احد و بعد از شهادت حضرت حمزه علیه‌السلام، خدمت پیامبر گرامی اسلام گلایه کرد که چرا من به شهادت نرسیدم؟ رسول مکرم اسلام اما در همان‌جا به حضرت نوید دادند که تو هم شهید خواهی شد و بعد از شنیدن این نوید بود که حضرت علی علیه‌السلام آرام گرفت.

وی تأکید کرد: شهدای ما آنچه را که دریافت کردند از در خانه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام گرفتند. شهدای ما هم آرزوی شهادت می‌کردند و عاشق شهادت بودند. یعنی این قفس تنگ دنیا را دیگر نمی‌توانستند تحمل کنند. آن‌ها این مسیر را به درستی و با اختیار انتخاب کردند. آن‌ها می‌دانستند قرار است برای‌شان چه اتفاقی بیفتد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه شهدای ما به یک سری آمادگی‌هایی رسیده بودند تا شهید شدند، عنوان کرد: شهید آوینی زمانی به یکی از رزمندگان گفته بود شهادت لباس تک سایزی است که ما باید خودمان را به اندازه آن لباس دربیاوریم. یعنی قرار نیست هر کسی با هر عمل و با هر دیدگاهی به درجه شهادت نایل شود. کسی که قرار است به اندازه این لباس دربیاید باید همه چیز را رعایت کند. شهدا خودشان را به اندازه این لباس درآورده بودند. این چیزی است که ما می‌توانیم در همین شب‌های قدر و از در خانه اهل بیت علیهم‌السلام بگیریم.

جمیری با بیان اینکه شهدا مصداق کسانی هستند که راه صد ساله را یک شبه پیمودند، گفت: البته ما نمی‌دانیم جایگاه شهید و شهادت چیست. چه اتفاقی می‌افتد که فرد در فاصله‌ای کوتاه از زمینی بودن، آسمانی می‌شود. چطور می‌شود که یک انسان زمینی به جایگاهی می‌رسد که شخصیت‌های برجسته و بزرگان و مفسران قرآن به او غبطه می‌خورند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار