محتوا محتوا

عضو سابق شورای شهر یزد:


عضو سابق شورای شهر یزد گفت: یک شهردار باید به فرهنگ و اقلیم آن شهر، فضای فکری، توقعات و نیازهای اجتماعی و شهری مردم آن شهر آشنا باشد که متاسفانه شهردار منتخب یزد از این ویژگیها برخوردار نیست و به نظر نمی‌تواند فردی موفق در یزد باشد.

سید محمد رضا مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، در خصوص شهردار منتخب شورای شهر یزد گفت: منطقی ترین کار برای یک شورای شهر انتخاب یک شهردار بومی است و توجیه منطقی هم این است که یکی از مولفه‌های مهم در تایید صلاحیت خود اعضای شورای شهر برای این سمت نیز، این است که آنها حداقل سه یا چهار سال مانده به انتخابات شورای شهر در آن حوزه انتخابیه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: یعنی درواقع قانونگذار مستقیما این را بیان داشته که اعضای شورای شهر که می‌خواهند برای یک شهر سیاست‌گذاری کنند باید نسبت به حوزه انتخابیه و بر آن شهر اشراف داشته باشند و همین موضوع به شهردار نیز تسری پیدا می‌کند و این موضوع منطقی و عقلایی و توقع مردم است، چرا که مدیریت شهری تنها آسفالته کردن و جمع آوری پسماندها نیست بلکه یک شهردار باید به فرهنگ و اقلیم آن شهر، فضای فکری، توقعات و نیازهای اجتماعی و شهری مردم آن شهر آشنا باشد که متاسفانه شهردار منتخب یزد از این ویژگیها برخوردار نیست.

عضو دوره چهارم شورای شهر یزد افزود: شهردار منتخب یزد حتی نسبت به بخش کویری و فلات مرکزی ایران که شامل استان‌هایی چون یزد و کرمان و ... اشرافیت ندارد و متعلق به منطقه دیگری با شرایط کاملا متفاوت چه از لحاظ فکری، فرهنگی و جغرافیایی نسبت به یزد است و همچنین با توجه به سوابق کاری، در عمر باقی مانده از شورا که زمان زیادی هم نیست نمی‌تواند فرد موفقی باشد.

مدرسی با اشاره به وضعیت کنونی شهر یزد گفت: سیاستگذاری و تصمیم برای شهر در حوزه‌های مختلف اجتماعی، خدمات شهری، عمرانی و ... به خصوص یزد که دارای بافت تاریخی و متفاوت از دیگر شهرهاست وظیفه شورای شهر است اما متاسفانه توقعی از این شورا با توجه به ادعاها و شعارهایی که از همان ابتدا داشتند چه از لحاظ خدمات، شفافیت‌هایی مالی، تعاملات اجتماعی و ... هیچ کدام محقق نشده است و اعضای شورای شهر به جای منافع مردم در وادی سیاست و تشکیلاتی فکر کردن افتاده‌اند.

وی با بیان اینکه وقتی تصمیمات شهری تحت الشعاع مسائل سیاسی قرار گیرد دستاورد خوبی نیز برای پیشیینه و جایگاه بین المللی شهر به دنبال ندارد، عنوان کرد:  آن چیزی که مردم هم اکنون می‌بینند این است که شورای شهر فعلی در تصمیمات و مدیریت شهری مصالح تشکیلاتی را در نظر گرفته است که این نگرانی مردم را در پی دارد به کسانی اعتماد کردند که قول متفاوت بودن و موثر بودن بیش از گذشتگان را داده بودند اما اکنون در همان در حداقل های اولیه نیز نتوانستند خواسته مردم را برآورده کنند.

مدرسی با اشاره به گزینه‌های پیشین شورای شهر نیز که منجر به عدم احراز صلاحیت آنها برای شهرداری یزد شد، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در شورای شهر می‌افتد و شیوه‌ای که در این شورا به کار گرفته شده است افرادی با رده‌های بالاتر که توانمندی خوبی در مدیریت شهر دارند حاضر به همکاری با این شورا نیستند و نمی‌خواهند اعتبار و آبروی خود را با همکاری با این شورا از دست بدهند و حتی برخی رسانه‌هایی که حامی این شورا بودند هر کدام به نحوی اعتراض خود را به اقدامات شورا منعکس می‌کنند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار