پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استاندار يزد:

شهروندان حق دارند تا از فضاي سبز كافي برخوردار باشند


استاندار يزد گفت: شهروندان حق دارند تا از فضاي سبز كافي برخوردار باشند و از اماكني بهره ببرند كه نشاط و شادابي را برايشان به ارمغان آورد.

به گزارش یزد امــــروز، چهارمين جلسه پيگيري احداث پارك شهري و فضاي سبز و ايجاد كمربند سبز پيرامون جاده ترانزيتي يزد- ميبد عصر شنبه 3 امرداد ماه در محل سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.


در ابتداي اين نشست كه به رياست استاندار و با حضور معاونين هماهنگي امور عمراني و هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي استانداري برگزار شد، "وكيلي " مديركل منابع طبيعي استان با ارائه گزارشي از جانمايي 325 هكتار زمين جهت احداث پارك شهري و فضاي سبز اطراف آن خبر داد و به توضيح و تشريح مكانيابي مذكور پرداخت.

 

آنگاه مديران آبفا، آب منطقه اي و شهردار يزد نيز نقطه نظرات خود را پيرامون نحوه مديريت و آبرساني به اين فضا ابراز داشتند.


استاندار يزد نيز با اشاره به جلسات قبل و تصميمات اتخاذ شده و لزوم تسريع در احداث و ايجاد اين پارك شهري بر لزوم طراحي يك طرح جامع در اين خصوص تأكيد كرد.


"ميرمحمدي" افزود: شهروندان حق دارند تا از فضاي سبز كافي برخوردار باشند و از اماكني بهره ببرند كه نشاط و شادابي را برايشان به ارمغان آورد.


در ادامه اين جلسه همچنين پيرامون احداث 500 هكتار فضاي سبز در امتداد جاده يزد – ميبد نيز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و همچنين درخصوص تأمين آب اين پروژه و جابجايي برخي چاهها نيز مطالبي مطرح و تصميماتي اتخاذ شد.


همچنين مقررشد تا اداره كل منابع طبيعي استان، مكاتبات لازم را جهت درخواست تخصيص آب مورد نياز انجام دهد.


گفتني است اين نشست در ادامه نشستهاي پيشين جهت احداث پارك شهري و فضاي سبز پيرامون آن و ايجاد كمربند سبز امتداد جاده يزد – ميبد برگزار شد.

 

منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری یزد


آخرین اخبار آخرین اخبار