پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

واتیکان؛

شهری در قلب اروپا که شرط ورود به آن رعایت حجاب است


علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ ها و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ واتیکان به عنوان کانونی‌ترین مرکز مسیحیت کاتولیک، در شهر رم پایتخت ایتالیا با 44 هکتار مساحت، کوچکترین کشور دنیا و مقر پاپ محسوب شده و به عنوان یک دولت ـ شهر مستقل فعالیت می‌کند.

اکلیسای سن پیتر که در ورودی واتیکان قرار گرفته و موزه آن، سالانه جمع قابل توجهی از گردشگران را برای بازدید به این مکان می‌کشاند.


از نکات جالب توجه هنگام ورود به واتیکان، رعایت قانون حجاب است؛ مسئولان امر در واتیکان از طریق نصب تابلوهایی که در جاهای مختلف دیده می شود، اعلام کرده‌اند که شرط ورود به واتیکان، رعایت پوشش نسبی است بنابراین علیرغم آنکه رم، یک شهر توریستی بوده و افراد با فرهنگ و پوشش های متفاوت و گاه زننده در آن حضور دارند، شرط ورود به واتیکان، رعایت حجاب است و همگان نیز به این قانون احترام می‌گذارند. البته قانون حجاب به واتیکان اختصاص نداشته و سایر کلیساهای شهر رم نیز با نصب تابلوهای مشابه، ورود افراد را به حجاب منوط کرده‌اند.

همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود این قانون، نه تنها بانوان که آقایان را نیز شامل می‌شود.

«جان پیتر» کشیش مسیحی و استاد دانشگاه پاپی صلیب مقدس در این باره به خبرنگار حوزه می‌گوید: تصاویر به جا مانده از حضرت مریم، بیانگر حجاب است و همواره کشیش‌ها و راهبه‌ها لباس‌های بلند و پوشیده بر تن کرده‌اند؛ در واقع پوشیده بودن، یک حس معنوی را به افراد با حجاب منتقل می‌کند و درک این مساله در اماکن مقدس مانند کلیسا دوچندان می‌شود.

منبع:جام نیوز


آخرین اخبار آخرین اخبار