پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در استان یزد:


آیت‌الله محمدرضا ناصری گفت: شهر یزد نیازمند چند پارک اختصاصی و بزرگ برای ورزش و تفریح بانوان است.

به گزارش یزدامروز، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی بعد از ظهر امروز در دیدار با فرمانده و معاونین نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه در ایام شیوع کرونا برخی از سودجویان سعی بر سوء استفاده از مشکلات پیش آمده برای مردم داشتند اظهار داشت: در استان یزد هم شاهد برخی احتکارها و گران فروشی ها بودیم که خوشبختانه نیروی انتظامی در این زمینه خوب عمل کرد.

وی بر ضرورت وجود برنامه های فرهنگی در حوزه مباحث امنیتی ویژه افراد مختلف جامعه از سوی نیروی انتظامی افزود: نیروی انتظامی باید در حوزه فرهنگ سازی هم ورود کند و به ویژه با استفاده از ظرفیت مدارس و انجمن اولیا و مربیان، در این حوزه ورود پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به مشکلات و تصادفات موتورسیکلت ها در یزد اشاره کرد و افزود: متاسفانه در استان یزد تصادفات موتورسیکلت ها و کشته های آنها بسیار زیاد است و باید نسبت به آن برنامه ریزی لازمی داشته باشیم.

ناصری یزدی با بیان اینکه در هر جامعه ای سرمایه اصلی و با اهمیت نیروی انسانی  به ویژه جوانان هستند گفت: اکثریت رانندگان موتورسیکلت ها در استان یزد جوان هستند و تصادفات هم در بین آنها زیاد است.

امام جمعه یزد افزود:  علاوه بر موتورسیکلت سواران، تصادفات رانندگی با خودروها هم در استان یزد و کشور بالاست و سالانه چندین هزار نفر که عمدتا از بین جوانان هستند را در این تصادفات از دست می دهیم.

ناصری یزدی به افزایش تصادفات سال گذشته یزد نسبت به سال 97 گفت: برای اصلاح این روند باید با تقویت زیرساخت ها، موتورسواری را به دوچرخه سواری تبدیل کنیم و یا اینکه کارخانه های موتورسیکلت اقدام به تولید موتورسیکلت های سبک و برقی که سرعت بالایی نداشته باشند کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه این موتورسیکلت ها باید جایگزین موتورهای فعلی شود گفت: موتورهای تندرو  را باید از سطح جامعه جمع کنیم و یا اینکه برای استفاده از آن شرایطی در نظر بگیریم که همه نتوانند سوار آن شوند و دیگر شاهد این چنین تصادفاتی که عمدتا به دنبال حرکات نمایشی یا سرعت بالا صورت می پذیرد نباشیم.

ناصری یزدی توجه به ارتقای فرهنگ رانندگی در یزد و کشور را بسیار مهم دانست و گفت: ناامن بودن وسایل نقلیه یکی از بخش هایی است که عامل تصادفات می شود ولی قطعا یکی از مهمترین عوامل اصلی تصادفات در کشور، بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات است.

امام جمعه یزد به بحث دوچرخه سواری بانوان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه هیچ مخالفتی با ورزش بانوان وجود ندارد گفت: بارها و بارها به شورای شهر و شهرداری یزد تاکید کردیم که در نقاط مختلف شهر فضاهای اختصاصی ویژه ورزش، تفریح و دوچرخه سواری بانوان ایجاد کنند تا هم حرمت بانوان حفظ شود و هم بتوانند به راحتی اقدام به ورزش و دوچرخه سواری کنند.

وی افزود: این پارک های بانوان واقعا نیاز شهر یزد است ولی متاسفانه به نظر میرسند برخی افراد هستند که عمدا به جای اینکه نیاز بانوان به فضاهای تفریحی و رفاهی را برطرف کنند، به دنبال ترویج دوچرخه سواری بانوان در خیابان های شهر و در ملاعام هستند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار