پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در احوالات برنامه ریزان استان یزد؛

شورای «ناهماهنگی» !


به نظر می رسد «شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد» که مسئولیت خطیر هماهنگی مابین دستگاه های مختلف استان در برگزاری چنین مراسم هایی را بر عهده دارد، به دلیل کم توجهی به امر مهم «برنامه ریزی» و «همگرایی برون سازمانی» دچار ضعف مدیریت ، سردرگمی و آشفتگی شده ،چنانچه در چند برنامه اخیر این شورا تشتُّت و انفعال در برابر تبلیغ و حمایت از فتنه گران نیز موجب تشنج در برنامه سخنرانی برخی مراسم و در نهایت نارضایتی و اعتراض بسیاری از دلسوزان را برانگیخته است .

یزد امروز؛ مراسم ختم مرحوم حسن دانش که قرار بود صبح امروز (پنجشنبه) در مسجد روضه محمدیه (حظیره) برگزار شود ، در حالی لغو شد که اکثر مردمی که از لغو مراسم اطلاعی نداشتند و همچنین خبرنگاران رسانه های خبری از آن بی اطلاع بوده و برای پوشش مراسم حضور یافته بودند.

البته معاون شورای هماهنگی مدعی شده که وی در این زمینه با صدا و سیمای مرکز یزد مصاحبه کرده و در این زمینه اطلاع رسانی کرده است !

اما سوالی که ذهن خبرنگاران رسانه های مردمی را مشغول کرده ، این است که

اولاً : آیا تنها رسانه استان، صدا و سیما است ؟!

ثانیاً : چگونه است که شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و سایر نهادهای استان، برای دعوت خبرنگاران جهت پوشش برنامه های خود به ارسال دعوتنامه مکتوب، پیامک و دعوت تلفنی و دعوت از طریق شبکه های اجتماعی مبادرت می کنند ؛ اما در چنین مواقعی به رسانه ملی اکتفا می شود و جامعه خبری استان ، که نماینده افکار عمومی هستند را نادیده گرفته و برای آنان ارزشی قائل نشده و مردم را در سردرگمی قرار می دهند؟!

این اقدام مسئولین استان درحالی است که بی توجهی، بی برنامگی و دستپاچگی برگزارکنندگان، در مراسم تشییع و خاکسپاری طلبه بسیجی و جان باخته فاجعه منا،شادروان حاج حسن دانش نیز به شدت مشهود بوده و موجب نارضایتی مردم متدین و صبور دارالعباده یزد شد .

عدم تبلیغات مناسب و فضا سازی به ویژه در بیلبوردها و فضاهای در اختیار روابط عمومی سازمانها و نهادهای دولتی،عدم طراحی ،چاپ و توزیع پوستر متناسب با این مراسم و بسنده کردن به توزیع تعداد معدودی پوستر «مرگ بر آمریکا» ، «مرگ بر اسرائیل» و ... در این مراسم ،عدم نصب حتی یک تصویر از جان باختگان بر روی تابوت این عزیزان در مراسم استقبال (همچون شهدای گمنام!) ، بی برنامگی در برپایی نماز بر پیکر مطهر این چهره بین المللی،ناهماهنگی و ضعف شدید و حتی قطع کامل صوت مراسم با وجود نصب و در اختیار داشتن بلندگوهای ثابت در خیابان های منتهی به برگزاری مراسم ،ناهماهنگی بین ناجا برای تامین و نظم مراسم به گونه ای که محدودیتهای ترافیکی اعلام شده کامل اجرا نشده و سرتاسر مسیر و حتی میدان امیرچخماق خودرهای شخصی پارک شده بود و برای خیل عظیم دوستداران این قاری بین المللی ایجاد تزاحم کرده بود و ... از جمله این ضعف های مدیریتی در شوراست که مورد اعتراض شدید مردم غیور و متدین دارالعباده است .

هرچند مردم فهیم و همیشه در صحنه یزد ، با حضور تاریخی و پرشکوه خود نگذاشتند این ضعف بزرگ در رسانه هایی همچون صدا و سیما به مخاطبان منتقل شود.

به نظر می رسد «شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد» که مسئولیت خطیر هماهنگی مابین دستگاه های مختلف استان در برگزاری چنین مراسم هایی را بر عهده دارد ، به دلیل کم توجهی به امر مهم «برنامه ریزی» و «همگرایی برون سازمانی» دچار ضعف مدیریت ، سردرگمی و آشفتگی شده ،چنانچه در چند برنامه اخیر این شورا تشتُّت و انفعال در برابر تبلیغ و حمایت از فتنه گران نیز موجب تشنج در برنامه سخنرانی برخی مراسم و در نهایت نارضایتی و اعتراض بسیاری از دلسوزان را برانگیخته است .

امید است مسئولین این شورا با رفع ضعف های پیشین و حتی در صورت نیاز ، ایجاد تغییرات مدیریتی بتوانند در این برهه حساس که رسانه ها و تبلیغات نقش مهمی را در ترویج و حتی تغییر باورهای مردمایفا می کند، وظایف خطیر خویش که همانا «هماهنگی نهادهای دولتی و غیردولتی برای تعظیم شعائر مذهبی ، انقلابی و ملی در راستای اهداف نظام و رهبری » است را به خوبی عملیاتی کرده و از انفعال موجود خارج شود .

«اللّهُمَّ وفِّقنا لِما تُحِبُّ وَ تَرضی»

نویسنده : مرصاد بصیر


آخرین اخبار آخرین اخبار