پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سفید:


رییس شورای شهر یزد گفت: فرهمند با داور نظری آشنا است و گویا سابقه مشترک اجرایی و تحصیلی هم دارند و مورد تایید وی بوده است.

به گزارش یزدرسا، غلامعلی سفید رییس شورای شهر یزد در مصاحبه با خبرنگار یزداوا در خصوص انتخاب گزینه شهرداری یزد اظهار کرد: پس از شنیدن یک یا دوبار حرف ها و برنامه های گزینه ها و مقایسه بین 13 گزینه انتخاب شهردار یزد صورت گرفت و حرف ها و برنامه های گزینه ها بعضا از یک ساعت تا سه ساعت شنیده شد.
وی ادامه داد: هرچند از بین 13 نفر برخی خودشان از گزینه انتخاب شهردار انصراف دادند اما در مقایسه سایر گزینه ها وضعیت داور نظری اردبیلی را بهتر از سایر گزینه ها دیدیم.
***شاخصه های شهردار منتخب یزد از نگاه «سفید»
سفید انسجام فکری، تسلط بر برنامه ریزی و نظارت بر اجرا، مشورت پذیری، فعالیت در معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران را مهم ترین شاخصه های داور نظری برای انتخاب شهردار یزد عنوان کرد و گفت: با توجه به مشورت هایی که کردیم، داور نظری را جوانی باسواد، دانشگاهی، با تحلیل علمی، کارآمد دیدیم  و به نظر جمعی که رای دادیم بهترین گزینه این فرد بود.
وی با بیان اینکه هنوز استعلامی در خصوص وضعیت شهردار منتخب گرفته نشده است تصریح کرد: استعلام در خصوص فرد منتخب بعد از رأی گیری مقدور است و گرفتن استعلام هم بر عهده وزارت کشور است نه استان بلکه شورای شهر تنها موظف است بعد از انتخاب فرد مدارک مورد نیاز از جمله سوابق تحصیلی، اجرایی و غیره را پیوست رای شورا و به تهران ارسال کند.
***شهردار منتخب مورد تایید «فرهمند» است
رییس شورای شهر یزد درخصوص معرفی داور نظری اردبیلی توسط فرهمند گزینه سابق شهرداری یزد گفت: فرهمند با داور نظری آشنا است و گویا سابقه مشترک اجرایی و تحصیلی هم دارند و مورد تایید وی بوده است.
سفید با تایید سابقه کاری و اجرایی شهردار منتخب عنوان کرد: بنده با نظر به رزومه، مصاحبه و دیدارهایی که با این گزینه داشتم، نسبت به وی نظر مثبت تری دارم و همه جوره مورد تایید من است.
***شورای شهر یزد مبتلا به خط کشی های جناحی است
رییس شورای شهر یزد با اشاره به مخالفت  برخی اعضا در انتخاب گزینه مذکور گفت: متاسفانه در شورای شهر خط کشی هایی صورت گرفته که به ضرر شورای شهر و مردم هم تمام می شود و اینکه نصف شورا به گزینه ای رای می دهند و نصف شورای رای نمی دهند بر مبنای تعصبات گروهی و جناحی است و الا ممکن است طرز فکر هر کدام از اعضا هم متفاوت باشد اما بنا به تعصب گروهی نسبت به تایید یا رد یک گزینه عمل می کنند.
سفید تصریح کرد: باید نسبت به آسیب های شورای شهر بررسی صورت بگیرد و نظرها گرفته شود تا  شورای شهر از این وضعیت فعلی بیرون بیاید و حتی برای اینکه در انتخاب شهردار از این گردنه خارج شویم پیشنهاد شد که هر دو گروه از گزینه هایشان بگذرند و یک گزینه بینابین و موافق هر دو نگاه معرفی شود ولی این پیشنهاد هم مورد استقبال برخی اعضا قرار نگرفت.
***برخی گزینه های پیشنهادی در بعضی موارد نسبت به شهردار منتخب پیشتاز هستند
وی با بیان اینکه برخی گزینه های بومی پیشنهادی مثل مشتاقیون از سمت مخالفان داور نظری حتی در بعضی موارد از گزینه انتخابی پیشتازهستند اما با توجه به رای اعضا داور نظری اردبیلی برای تصدی گری شهردار یزد انتخاب شد.

انتهای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار