محتوا محتوا

رئیس رسانه ملی در اختتامیه پیرغلامان حسینی در یزد:


رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه امروز زندگی و رفتار ما با یک تهاجم فرهنگی گسترده‌ای از طرف دشمنان مواجه شده است تصریح کرد: آن‌ها از طریق ماهواره‌ها و فضای مجازی قصد دارند که آسیب جدی به خانواده‌ها و نسل جوان کشور وارد کنند که با شور و عزت و اقتدار حسینی می‌توان در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی کرد.

به گزارش یزدامروز، علی عسکری در آئین اختتامیه اجلاس بین المللی پیر غلامان حسینی با بیان اینکه فلسفه تشکیل این اجلاس ریشه در مظلومیت، شهادت و غیرت اباعبدالله الحسین دارد گفت: هم جاذبه‌ای که در مجالس عزاداری و مجالس مختلف و جهان اسلام داریم به این خاطر است که گرمای محبت امام حسین (ع)، گرمابخش همه عزاداری‌هایمان است.

رئیس رسانه ملی با تاکید بر اینکه ارزش محرم و صفر فوق‌العاده است خاطرنشان کرد: جان مایه بقای شیعه و اسلام به عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)  است.

وی اضافه کرد: جوانان ما با تأسی از امام حسین (ع) از حریم اسلام و شیعه و ایران دفاع کردند و امروز هم قدرت ما به خاطر شهدای ایران است که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که مظهر قدرت ایران شهدا هستند که آن‌ها هم پیروان امام حسین (ع) هستند.

عسکری با اشاره به اینکه یکی از فرازهای شجاعت حسینی این بود که این شجاعت در وجود امام راحل ظهور و بروز کرد و موجب ایستادگی مردم در مقابل رژیم شاهد شد تصریح کرد: راز و رمز این پیروزی انقلاب اسلامی در شجاعت مردم و توکل بر خدا و با تاسی از سیدالشهدا بود که امام خمینی (ره) هم فرمودند که خون بر شمشیر پیروز است.

رئیس رسانه ملی ادامه داد: در انقلاب اسلامی هم خون امام حسین (ع) به فریاد ما رسید و ملت ایران دست خالی به تاسی و پیروی از اباعبدالله الحسین، رژیم شاه را سرکوب و به این ترتیب بود که انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه امام خمینی مفهوم مقاومت را برای ما معنا کردند تصریح کرد: ما هرچه داریم از مفهوم مقاومتی است که در حماسه عاشورا نهفته است.

عسکری در ادامه با اشاره به اینکه امروز زندگی و رفتار ما با یک تهاجم فرهنگی گسترده‌ای از طرف دشمنان مواجه شده است تصریح کرد: آن‌ها از طریق ماهواره‌ها و فضای مجازی قصد دارند که آسیب جدی به خانواده‌ها و نسل جوان کشور وارد کنند که با شور و عزت و اقتدار حسینی می‌توان در مقابل این هجمه‌ها ایستادگی کرد.

رئیس رسانه ملی خاطرنشان کرد: پیر غلامان، مداحان و کسانی که می‌توانند با مردم و جوانان صحبت کنند باید با تاسی بر امام حسین (ع)، غیرت و بصیرت حسینی را برای آن‌ها بیان کنند تا ما در تهاجم فرهنگی مقاومت کنیم و در این عرصه موفق شویم.

وی عنوان کرد: اگر هنر ما با حماسه عجین شود موفق می‌شویم و باید دانست هنری که از حماسه فاصله بگیرد به ابتذال کشیده می‌شود.

عسکری در ادامه به اقتدار و امنیت ایران اسلامی اشاره و عنوان کرد: امروز امنیت ایران اسلامی با حماسه و اقتدار حسینی و با کمک همه مردم و ارتش و سپاه و نیروهای انتظامی و امنیتی کشور کنترل می‌شود.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه شهدا با نام حسین در دور دست‌ها در مقابل دشمن ایستادند و شهید شدند و نگذاشتند که امنیت ایران تهدید شود که به برکت امام حسین (ع) است.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب با تمسک به غیرت حسینی پیش رفتیم و مقاومت کردیم، تصریح کرد: اگر دیروز امام خمینی (ره) نماد غیرت حسینی بودند، امروز امام خامنه‌ای نماد غیرت حسینی هستند.

عسکری به پیشرفت‌های ایران در طول چهل سال گذشته اشاره کرد و اذعان داشت: ایران در طول سال‌های گذشته با پیشرفت‌های خود کاری را کرد که سبب تحسین ایران در جهان شد.

رئیس رسانه ملی افزود: بصیرت و غیرت و تدبیر حسینی یعنی اینکه رهبر معظم انقلاب در مقابل نماینده فرستاده شده آمریکایی‌ها پاسخ دادند که آقای ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم.

وی با تاکید بر اینکه باید هیئت‌ها و مساجد را بازتعریف کرد خاطرنشان کرد: با این وضع شهرنشینی همه هیئت‌ها و مساجد با فعالیت‌های اجتماعی خود را آغاز کنند و از طرق مختلف در زمینه رونق تولید، کمک به فرهنگ، عفاف و حجاب و حرکت جهادی گام بردارند.

عسکری با اشاره به اینکه در کشور به دنبال راه اندازی سازمان‌های مردم نهاد هستند، تصریح کرد: اگر به خوبی بنگریم می‌بینیم که هیئات بهترین سازمان‌های مردم نهاد هستند که مردم بدون هیچ چشمداشتی در کنار هم قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/