محتوا محتوا

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد:


محسن مظفری زاده مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد؛ دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده توسط رستوران‌ها را قانونی دانست.

محسن مظفری زاده مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده توسط رستوران‌ها را قانونی دانست و گفت: بنا بر بخشنامه مالیاتی، تمامی رستوران‌ها و هتل‌هایی که دارای رستوران باشند مجاز هستند تا از مشتریان خود مالیات بر ارزش‌افزوده دریافت کنند.

مظفری زاده افزود: البته این اماکن باید گواهی دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده را در مکانی که در معرض دید مشتریان باشد نصب‌کرده باشند.

وی افزود:تنها کبابی‌ها حق دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده را ندارند و مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف آن را با شماره تلفن 03536291719 از ساعت 8:30 صبح الی 21 شب مستقیماً به کارشناسان واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف حتی در ایام تعطیل نیز اطلاع دهند.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد خاطرنشان کرد: کارشناسان ما وظیفه‌دارند در اسرع وقت به واحد متخلف مراجعه کرده و حقوق تضییع‌شده مردم را به آنان بازگردانند.

مظفری ادامه داد: همچنین سامانه تلفنی 124 صنعت معدن تجارت استان نیز برای دریافت شکایات مردمی در نظر گرفته‌شده است.

وی بیشترین میزان شکایات در چند روز گذشته را مربوط به مراکز عرضه و فروش شیرینی، رستوران‌ها و غرفه‌های توزیع گل و گیاه دانست و اظهار داشت: بیشترین تخلفاتی که منجر به تشکیل پرونده شده مربوط به غرفه‌های فصلی فروش شیرینی بوده که با مجوز میراث فرهنگی در حال فعالیت هستند.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد تصریح کرد: وظیفه نظارت بر قیمت و کیفیت این غرفه‌ها بر عهده ماست اما چنان چه نیاز به پلمپ غرفه باشد به دلیل اینکه این غرفه‌ها معمولادر منازل خصوصی برپا می‌شوند تنها با دستور دادستانی و یا اداره میراث استان امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار