پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

صبر استراتژیک ملت یمن؛ عربستان را به خاک مذلت کشاند/حمله عربستان به یمن همبستگی ملت یمن را در پی داشته است


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به متانت و صبر استرتتژیک انصار الله در یمن تاکید کرد: انصار الله با سیاست عقلانی که در پیش گرفت توانست بر اوضاع داخلی مسلط شود و خود این حملات عربستان موجبات اتحاد ملت یمن را فراهم آورد که این دستاورد بزرگی برای مردم یمن است و خود این تجاوز انصار الله را تقویت کرده است.

به گزارش یزد امـــــــــروز؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با یزد رسا با اشاره به بیانیه ائتلاف نمایشی آمریکایی-سعودی مبنی بر توقف حمله به یمن اظهار داشت: جنگی که عربستان شروع کرد یک جنگ مضحکانه ای بیش نبود و از همان ابتدا معلوم بود عربستان کاری از پیش نخواهد برد و همین طور هم شد و عربستان سعودی با این کار اعتبار خود را به زیر سوال برد.

 

دکتر محمد صالح جوکار افزود: عربستان با علم به ضعف خود در حمله به یمن دنبال آن بود تا یک ائتلاف منطقه ای را علیه یمن ایجاد کند ولی با واکنش عقلانی کشورهای منطقه مواجه شد و کشورهای منطقه حاضر نشدند در این حمله عربستان را یاری کنند و این موضوع باعث شد عربستان در همان ابتدا شکست بخورد.

 

تیر عربستان در خاموش کردن بیداری اسلامی به سنگ خورد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اهداف عربستان در حمله به یمن تصریح کرد: عربستان با حمله به یمن قصد سرکوب بیداری اسلامی و انقلاب یمن را داشت تا با سرکوب این انقلاب از کشیده شدن امواج بیداری اسلامی به کشور خود جلوگیری کند و هم رژیم دست نشانده خود را در یمن را به روی کار بیاورد که در این حمله مجبور به توقف جنگ شد مقاومت مردم یمن باعث شد عربستان به هیج وجه به اهداف خود نرسد.

 

وی با اشاره به اینکه عربستان توان حمله زمینی به یمن را ندارد گفت: عربستان خود چنین نیرویی در اختیار ندارد که بتواند حمله زمینی را ترتیب دهد برای همین سعی کرد با حملات هوایی گسترده مقاومت مردم یمن را بشکند که در این مسیر به بن بست رسید و باعث شد با سرافکندی و بدون حصول اهداف خود در بازگرداندن منصور هادی به قدرت و سلطه بیشتر بر یمن به تجاوز خود پایان دهد.

 

صبر  استراتژیک ملت یمن عربستان را به خک مذلت کشاند/تبعات شکست آل سعود؛ در آینده نزدیک

جوکار با اشاره به متانت و صبر استرتتژیک انصار الله در یمن تاکید کرد: انصار الله  با سیاست عقلانی که در پیش گرفت توانست بر اوضاع داخلی مسلط شود و خود این حملات عربستان موجبات اتحاد ملت یمن را فراهم آورد که این دستاورد بزرگی برای مردم یمن است و خود این تجاوز انصار الله را تقویت کرده است.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شکست آل سعود برای عربستان چالش های داخلی و بین المللی به وجود خواهد آورد و موجبات ضعف روزافزون آل سعود خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه جنگ نیابتی عربستان چیزی جز رسوایی برای آل سعود نداشته است تاکید کرد: دستاورد اصلی این تجاوز از آن ملت یمن است که بار دیگر توانستند رژیم تا دندان مسلح عربستان را به خاک مذلت بکشانند و ثابت کردند که واقعا خون بر شمشیر پیروز است.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به پیروزی های متعدد انصار الله در بیرون راندن مزدوران آل سعود از یمن اظهار داشت: اکنون به جز دو استان یمن بقیه استان های این کشور از لوث تروریست ها و وابستگان سعودی پاکسازی شده است و بزودی استان های باقی مانده نیز پاکسازی خواهد شد.

 


وی تاکید کرد: آینده مردم یمن روشن است و ملت یمن می تواند در سایه همبستگی و با حفظ آرامش داخلی مقدرات کشور خویش را رقم بزنند و به در گفتگویی یمنی – یمنی برای آینده کشور خود تصمیم بگیرند.

 

جوکار افزود مردم یمن اکنون می توانند از مواهب خدادادی این کشور که گذشته در انحصار خاندان های وابسته به آل سعود بود در جهت اعتلای کشور خود استفاده کنند و در آینده نزدیک شاهد پیروزی های اقتصادی و سیاسی این کشور باشیم.

انتهای پیام/د


 

آخرین اخبار آخرین اخبار