پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی وزارت ارشاد تائید کرد

صحت دستگیری بازیگران در پارتی/ در حکم آن ها هیچ دخالتی نمی کنیم


سخنگوی وزارت ارشاد ضمن تأیید خبر دستگیری چند تن از بازیگران در یک پارتی شبانه گفت: حکم مقامات قضایی درباره این بازیگران لازم‌الاجرا است.

به گزارش یزدامروز؛ «حسین نوش‌آبادی» سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در برنامه متن - حاشیه در شبکه 3 پیرامون دستگیری تعدادی از بازیگران در پارتی شبانه اظهار داشت: اطلاع دقیقی در این باره نداریم اما اصل موضوع صحت دارد و با دستور مقامات قضایی بوده است.


وی افزود: جای تأسف است برای تعداد اندکی از هنرمندان ما و افرادی که مدت‌ها تلاش کردند برای خودشان یک اعتبار و منزلتی پدید آورند، اما به سادگی آن را به حراج می‌گذارند و پایبندی به هویت و اصول اخلاقی خود را زیر سؤال می‌برند. هرچند که برای ما هم جای نگرانی و تعجب است.

نوش‌آبادی پیرامون اعلام اسامی این بازیگران افزود: این افراد هم در حوزه تلویزیون و هم سینما فعالیت می‌کنند و سابقه فعالیت‌شان در این دو حوزه است. ما هم از این وضعیت نگرانیم البته اکثریت هنرمندان ما مراقب خودشان هستند.

وی در ادامه پیرامون وظیفه ارشاد در قابل این موضوع تصریح کرد: تا جایی که مقدور باشد ما این منزلت را صیانت می‌کنیم زیرا جایگاه هنر ارزشمند است و نباید توسط عده‌ای آلوده شود.

نوش‌آبادی درباره بازگشت این افراد دستگیر شده به عرصه بازیگری پاسخ داد: باید منتظر باشیم ببینیم نهادهای مسئول که رصد می‌کنند چه تصمیمی می‌گیرند.

سخنگوی وزارت ارشاد هرگونه حکم صادر شده از سوی مقامات قضایی را لازم‌الاجرا دانست و توضیح داد: ما نه ورود می‌کنیم و نه در تصمیم‌گیری نقشی داریم.

وی همچنین درباره انحلال شورای عالی سینما به دلیل عدم حضور رئیس جمهور گفت: شورای عالی سینما از ابتدا قانونی نبود در دولت قبل پیشنهادی داده شد که مصوب نشد زیرا مغایر با قانون بود. عملاً این شورا کارایی برای حل مشکلات سینما نداشت و ما نیز در دولت جدید با تردید به آن می‌نگریستیم؛ از این‌رو طرحی به دولت داده شد تا منحل شود چون وظیفه سیاست‌گذاری برعهده ارشاد است و دلیلی ندارد وظیفه ذاتی خود را به این شورا که امکان تشکیل ندارد واگذار کنیم.

دانشجو/
 


آخرین اخبار آخرین اخبار