پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد یزد:

صدقه 60 میلیاردی یزدی ها در سال گذشته /مشارکت 200 هزار نیکوکار یزدی با کمیته امداد


معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد یزد گفت: یزدی ها سال گذشته بیش از 6 میلیارد تومان صدقه دادند.

یزدامروز؛ معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، از مشارکت و همکاری 200 هزار خیّر و نیکوکار یزدی با کمیته امداد خبر داد.

غلامرضا مشعل چی با بیان اینکه مردم استان یزد در بیش از 50 طرح مشارکتی این نهاد همکاری دارند افزود: طرح های اکرام ایتام، محسنین(حمایت از خانواده های نیازمند غیر یتیم)، زکات، اطعام، کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، نذر قربانی، عقیقه از جمله این طرح های مشارکتی است.

وی یکی از شاخص ترین طرح های مشارکتی را صدقات عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 160 هزار صندوق صدقات کوچک خانگی و 11 هزار صندوق متوسط و بزرگ در مغازه ها، فروشگاه ها، معابر و خیابان ها وجود دارد و در سه ماهه نخست سال جاری 21 میلیارد ریال از این محل جمع آوری و در راستای رفع مشکلات مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هزینه شده است.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به تنوع نیازهای محرومان و ضرورت رسیدگی به این نیازها تصریح کرد: کمک های مردمی حدود 28 درصد از اعتبارات کمیته امداد در جهت خدمت رسانی به نیازمندان استان را تامین می کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیکوکاران یزدی 68 میلیارد ریال صدقه دادند، خاطر نشان کرد: مردم استان یزد در ماه مبارک رمضان سال 95 افزون بر سه میلیارد ریال زکات فطریه و دو میلیارد و 140 میلیون ریال کفاره به مددجویان کمیته امداد کمک کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 77 درصد رشد داشته است.

مشعل چی اضافه کرد: تمامی مبالغ جمع آوری شده مردمی در قالب وجوهات امانی، شرعی و غیرو طبق نیّات خیران و در زمینه رفع حوائج نیازمندان هزینه می شود.

قابل ذکر است بیش از 30 هزار خانوار مددجو و نیازمند موردی در قالب 60 هزار نفر از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد استفاده می کنند و در سه ماهه اول امسال 133 میلیارد و 216 میلیون ریال بصورت کمک های بلاعوض و تسهیلات اشتغالزایی و قرض الحسنه به جامعه هدف تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.


انتهای پیام/ه


آخرین اخبار آخرین اخبار