پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در کمیسیون عمران شورای شهر تصویب شد

صدور دو هفته ای پروانه توسط شهرداری/ پروانه ویلایی مسکونی در یزد رایگان صادر می شود


اعضای شورای اسلامی شهر یزد با تشویق شهروندان به دریافت پروانه‌های ساختمانی با صدور پروانه ویلایی برای ساختمان‌های با متراژ 385 مترمربع به صورت رایگان برای مدت یک سال موافقت کردند.

به گزارش یزد امروز؛ اعضای شورای اسلامی شهر یزد با تشویق شهروندان به دریافت پروانه‌های ساختمانی با صدور پروانه ویلایی برای ساختمان‌های با متراژ 385 مترمربع به صورت رایگان برای مدت یک سال موافقت کردند.

به گزارش همشهری، آنها با بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری برای تسهیل در روند صدور پروانه و تشویق شهروندان به دریافت پروانه، موافقت کردند که شهرداری در اراضی مجاز از نظر ضوابط شهرسازی به صدور پروانه شهرسازی ظرف مدت حداکثر 14 روز اقدام کند.

آنها مقرر کردند که شهرداری با اعلام عمومی و تبلیغات فراگیر مبنی بر «صدور پروانه ویلایی مسکونی ظرف مدت حداکثر 2 هفته به صورت رایگان» به شهروندان یزد اطلاع‌رسانی کند. به این ترتیب پروانه‌های مسکونی تک واحدی تا متراژ زیربنای حداکثر 385‌مترمربع از پرداخت عوارض زیر بنا معاف می‌شوند.

اعضای شورای شهر یزد این لایحه را برای از بین بردن باور غلط فعلی مبنی بر «سختی دریافت پروانه ساختمان» به تصویب رساندندو قرار شد این مصوبه در سال 95 به صورت آزمایشی به اجرا درآید. شهرداری همچنین برای تشویق مردم به دریافت پروانه‌های ساختمانی، لایحه دیگری را به شورای شهر ارسال کرد که مورد موافقت واقع شد.

شهرداری در این لایحه پیشنهاد کرد که با توجه به دیدگاه عمومی شهروندان مبنی بر مشكلات و زمان مورد نیاز برای دریافت پروانه ساختمانی و باتوجه به این واقعیت كه در حال حاضر بیشتر زمان و هزینه مربوطه خارج از حیطه كاری شهرداری است، فرآیند صدور پروانه در شهرداری تغییر کند. در این لایحه تاکید شد از آنجا كه همه مراحل دریافت پروانه به نام شهرداری تمام می‌شود، پیشنهاد می‌شود که شهرداری پس از دریافت مدارک اولیه از مالک و بر اساس زیربنای درخواستی مالک در حد مجاز، با دریافت عوارض و حقوق شهرداری، به صدور پروانه شهرسازی اقدام کند.

این پروانه به منزله پروانه شهرسازی بدون حق ساخت و ساز است و متقاضی می‌تواند پس از ارائه و تكمیل سایر مدارك از جمله نقشه‌ها و معرفی مهندس ناظر ظرف حداکثر 3 سال، بدون بازدید مجدد به دریافت پروانه ساختمانی به معنای شروع عملیات ساختمانی اقدام کند. اعضای شورای شهر این پیشنهاد را بررسی کردند و با توجه به بررسی‌های انجام شده در کمیسیون عمران شورای شهر، آن را به تصویب رساندند.


آخرین اخبار آخرین اخبار