پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل منابع طبیعی استان یزد:

صدور مجوز اکتشاف معدنی برای ۱۳۴ هزار هکتار از اراضی استان یزد


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با اشاره به این مطلب که طی 11 ماه سال جاری برای یک میلیون و یکصد هزار هکتار از اراضی استان در خواست اکتشافات معدنی شده است اظهار داشت: از مجموع 1میلیون و یکصد هزار هکتار تنها با اکتشاف در ۱۳۴ هزار هکتار موافقت شده است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ محمدرضا آخوندی بعد از ظهر امروز به مناسبت هفته منابع طبیعی در جمع خبرنگاران حاضر شد و به تشریح عملکرد اداره متبوعش پرداخت .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد با بیان این مطلب که در سال جاری از صندوق توسعه ملی به سازمان جنگل‌ها و مراتع  مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار اختصاص یافت گفت: استان یزد توانست از این میزان بودجه، ۱۵.۲ میلیارد تومان اعتبار را جذب کند  و برهمین اساس طرح‌های مرتبط تا کنون 80 درصد  پیشرفت فیزیکی داشته است.

آخوندی افزود: در سال آینده  هم دولت بودجه خوبی از محل صندوق ذخیره ارزی برای  این سازمان در نظر گرفته شده که  رقم آن 150  میلیون دلار بوده که امیدواریم بتوانیم ۲۵ میلیارد تومان برای استان یزد جذب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این مطلب که  طی 11 ماه سال جاری برای یک میلیون و یکصد هزار هکتار از اراضی استان در خواست اکتشافات معدنی شده است اظهار داشت: در بحث صدور مجوزهای اکتشافات معادن، منابع طبیعی یک سمت ماجرا است و در این زمینه دستگاه های دیگر نظیر اداره صمت نیز تاثیرگذار هستند با این وجود ما تا آن جا که در توان داشتیم با این درخواست ها مخالفت کردیم و از مجموع 1میلیون و یکصد هزار هکتار تنها با اکتشاف در ۱۳۴ هزار هکتار موافقت شده است.

مدیرکل منابع طبیعی یزد با بیان اینکه معادن نقش موثری در تخریب منابع طبیعی دارند ابراز داشت: در طی سالیان متمادی گذشته، ۷۵ هزار هکتار از اراضی استان توسط معادن خسارت دیده اند  که برای  جبران این خسارات، باید ۹۷۲ میلیارد تومان بودجه صرف شود.

آخوندی تصریح کرد: نکته قابل توجه اینکه این میزان بودجه تنها برای معادنی است که از منابع طبیعی استعلام اخذ کرده و مجوز بهره‌برداری داشته‌اند.

وی در پایان از برگزاری مراسم در ختکاری روز 15 اسفند در کمربند سبز یزد خبر داد و ابراز داشت: امسال مراسم درختکاری در فضای سبز منطقه کاریزلند تفت  برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار