پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

حدادعادل:

صرف نوه کسی بودن دلیل بر صلاحیت و عدم صلاحیت آن فرد نیست/قانون به هیچ‌کس بدهکار نیست


سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: اینکه آیت الله هاشمی گفتند«ما به بیت امام بدهکار هستیم و باید به یادگاران امام احترام بگزاریم»حرفی درست و صادق است اما قانون به هیچ‌کس بدهکار نیست بلکه ما به قانون بدهکار هستیم.

به گزارش یزدامروز، سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: اینکه آیت الله هاشمی گفتند "ما به بیت امام بدهکار هستیم و باید به یادگاران امام احترام بگزاریم" حرفی درست و صادق است.

غلامعلی حدادعادل بین نمازگزاران مسجد امام خمینی(ره) قزوین، با اشاره به سه نعمت انقلاب برای کشور ایران، اظهار داشت: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی سه نعمت بزرگ انقلاب برای کشور ایران بوده و حضور پرشور مردم پس از 37 سال از پیروزی انقلاب به‌برکت خون شهدا است.

وی بیان کرد: آزادی‌ای که انقلاب اسلامی برای ملت ایران به ارمغان آورد هم آزادی فردی بوده و هم آزادی جمعی؛ مقام معظم رهبری در فرمایشات خود استقلال کشور را آزادی ملت می‌دانند. استقلال و آزادی 2 روی یک سکه هستند.

به نوشته تسنیم، سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: هنگامی که مردم در سال 57 شعار استقلال، آزادی سر دادند به‌دنبال آزادی به‌معنای فساد اخلاقی، روابط نامشروع و آسیب‌های اجتماعی نبودند بلکه استقلالی از نوع دینی و اسلامی را خواهان بودند.

حدادعادل با ابراز اینکه کمتر از یک ماه دیگر میدان آزمایش بزرگی برای ملت ایران به وجود خواهد آمد، تصریح کرد: شرکت در انتخابات پیش رو میدان آزمایش دیگری برای مردم ایران و تداوم آرمان‌ها و اهداف انقلاب بوده که مردم با حضور حداکثری باید به وظایف خود عمل کنند.

وی درباره راه‌های نفوذ دشمنان به کشور، خاطرنشان کرد: دشمنان یکی از راه‌های نفوذ در انقلاب را انتخابات می‌دانند و در این زمینه برنامه‌ها و فعالیت‌های فراوانی را در نظر گرفته‌اند که مردم با بصیرت و هوشیاری اجازه دخالت دشمنان در انقلاب و سرنوشت کشور را نخواهند داد.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: فتنه 88 در اصل اعتراض به برگزاری انتخابات نبود بلکه فتنه‌گران هدف براندازی نظام و انقلاب را در پیش گرفته بودند.

حدادعادل در ادامه گفت: حس استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نظام هدف شورای نگهبان از بررسی صلاحیت‌ها است. در این بین قانون برای افراد معترض وجود داشته و ما تابع قانون هستیم.

وی افزود: اینکه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در سخنانی گفتند "ما به بیت امام بدهکار هستیم و باید به یادگاران امام احترام بگزاریم" حرفی درست و صادق است اما قانون به هیچ‌کس بدهکار نیست بلکه ما به قانون بدهکار هستیم و این‌گونه حمایت این‌چنینی در واقع بی‌احترامی به بیت امام  و شورای نگهبان را در پی دارد.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان اظهار داشت: صرف نوه کسی بودن دلیل بر صلاحیت و عدم صلاحیت آن فرد نیست بلکه صلاحیت از طریق امتحان احراز می‌شود که در این مورد احراز نشده است.

حدادعادل گفت: وظیفه ما به‌عنوان نمایندگان مجلس بررسی وضعیت کشور در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده که در این مسیر نیازمند تعامل مردم و دولت هستیم.

وی افزود: دولت نباید خواهان مجلس خودساخته باشد که هرآنچه دولت انجام داد مجلس تأیید کند بلکه مجلس باید مستقل بوده و با انتقاد سازنده از دولتمردان رشد و شکوفایی کشور را به ارمغان بیاورد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار