پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای کشورخبر داد

صعود 25 پله ای ورزش زورخانه ای یزد در کشور


محمد جعفرپور از صعود 25 پله ای ورزش زورخانه ای یزد در کشور طی دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش یزدامروز، محمد جعفرپور در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، از رشد قابل توجه ورزش زورخانه‌ای استان یزد در کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه استان یزد درزمینهٔ ورزش‌های زورخانه‌ای دارای سکو و جایگاه خوبی است و با تلاش‌های صورت گرفته رتبه‌بندی عملکردی این استان دردوسال گذشته 25 پله صعود داشته و حضور تیم ها در مسابقات و برنامه‌های فرهنگی نسبت به گذشته بیشتر شده است.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی کشور در ادامه بابیان این مطلب که استان یزد درزمینهٔ جمع‌آوری اطلاعات و ایجاد بانک اطلاعاتی جامعه ورزش زورخانه‌ای کشور هم رکورددار است اظهار داشت: این ورزش در استان یزد رشد خوبی داشته و توانسته جوانان و نوجوانان زیادی را جذب کند.

جعفرپور همچنین به توزیع ۳۰۱۷ مدال در سال گذشته در بین ورزشکاران این رشته ورزشی اشاره کرد و ابراز داشت: مسابقات ورزش زورخانه‌ای در ۵ وزن مختلف و در تمامی رده‌های سنی برگزارمی‌شود.

بروز منش پهلوانی ورزشکاران زورخانه ای در ایام کرونا

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود منش پهلوانی در ورزش زورخانه‌ای اظهار داشت: ورزشکاران زورخانه‌ای در ایام کرونایی با تأسی به مولا علی (ع) عملکرد مطلوبی داشته و منش پهلوانی خود را به زیبایی درزمینهٔ تولید و توزیع مواد ضدعفونی، ماسک و دستکش به نمایش گذاشتند.

جعفرپور اضافه کرد: درزمینهٔ تهیه بسته‌های معیشتی نیز زورخانه‌های کشور پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردم و پهلوانان ورزش زورخانه‌ای بودند و نهایتاً این بسته‌ها توسط ورزشکاران بین نیازمندان توزیع شد.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در خصوص انتظارات فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای از مسئولین ابراز داشت: بنده معتقدم برای گسترش ورزش پهلوانی در کشور نیازمند عزم ملی هستیم یعنی تمامی دستگاه‌ها و متولیان امر باید درزمینهٔ ارتقای این ورزش کمک‌کار باشند چراکه ورزش زورخانه‌ای یک ورزش ملی بوده و باید تلاش شود تا بتواند به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد.

عدم اختصاص بودجه مناسب به ورزش ملی زورخانه ای

وی افزود: یکی از مشکلات فدراسیون‌های ورزشی بحث بودجه و منابع محدود مالی است علی‌الخصوص چون تمرکز مسئولان ورزش کشور بر ورزش‌های المپیکی استوار است بودجه کمتری به این ورزش اختصاص داده می‌شود و به دلیل نداشتن مدال جهانی و المپیک حمایت چندانی از ما صورت نمی‌گیرد لذا از مسئولان درخواست می‌کنم حمایت از کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای را به‌عنوان یک ورزش بومی و ملی برخلاف ورزش‌های المپیکی که وارداتی هستند موردتوجه قرار دهند.

جعفرپور با ابراز گلایه از وزارت علوم بی‌مهری به ورزش زورخانه‌ای گفت: متأسفانه جایگاهی برای این ورزش ملی در سرفصل‌های درسی دانشگاهی دیده نشده و این وزارتخانه می‌تواند در جهت گسترش این ورزش آن را در علوم درسی بگنجاند.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در پایان از تلاش همه‌کسانی که درراستای زنده نگه‌داشتن ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای و روشن نگه‌داشتن چراغ زورخانه‌ها همت به خرج دادند تشکر و قدردانی کرد و اذعان داشت: ضمن قدردانی از رسانه‌ها امیدوارم توجه خبرنگاران و اصحاب رسانه به این ورزش منحصر به هفته ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی نباشد و برای شناساندن آن به جامعه تلاش بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار