پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

ماجراهای تور نوروزی فرهنگیان به آنتالیا که لغو شد!

صندوق ذخیره فرهنگیان: آنتالیا لغو شد اما سفر با تسهیلات 20میلیونی داریم!


پیامک‌هایی با مضمون تور آنتالیا آن هم به صورت اقساط در ایام نوروز به دست فرهنگیان رسیده که شرکت زاگرس وابسته به صندوق ذخیره اقدام به برگزاری این تور کرده است اما هم‌اکنون این شرکت اطلاعیه‌ای را مبنی بر لغو تور صادر کرده است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، حدود دو هفته قبل بود که خبری را با عنوان جزئیات اعطای خودروهای لیزینگی و تورهای تفریحی به فرهنگیان منتشر کردیم. در این خبر به مناسبت دهه فجر تسهیلاتی از جمله اعطای خودروی لیزینگی و تورهای تفریحی و زیارتی ویژه فرهنگیان اعلام شده بود.

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان به مناسبت دهه فجر و در راستای گسترش خدمات لیزینگی به فرهنگیان عضو مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، عملیات ثبت‌نام ٢٨٥٠ دستگاه خودرو داخلی و ١٧٠٠ دستگاه خودرو خارجی با تسهیلات ١٥ درصد سود را آغاز کرد.

پس از انتشار این خبر بود که فرهنگیان طی پیام‌های مختلف به رسانه ها از نحوه اعطای خودروهای لیزینگی خارجی گلایه داشتند.

در نظرات فرهنگیان عنوان شده بود:

صرف نظر از مبلغ پیش پرداخت آن‌چه در تعیین قیمت‌ها آمده است، اقساط از ماهانه یک میلیون و 200 هزار تومان آغاز می‌شود و در ماشین اسپورتیج به ماهانه دو میلیون و 200 هزار تومان می‌رسد آن هم در 84 ماه.

کدام معلم سرمایه‌ای معادل 50 میلیون تومان دارد که بتواند ماهی دو میلیون هم قسط بدهد حقوق کدام معلم دو میلیون است. اگر معلم دو میلیون دریافت می‌کرد این همه داد معیشت نمی‌زد.

برای وسط ماه از حقوقم فقط 300 هزار تومان می‌ماند از بس بدهکارم شما بفرمایید چگونه سوناتا بخرم من نمی‌توانم یک کاپشن برای فرزندم بخرم.

کدام معلم حقوق بالای دو میلیون و 500 داره که بتونه برای این خودروها ثبت‌نام کنه. پس دوستان به فکر خودشون بودن. خیلی هم خوش اشتهان. برای پراید 20 میلیونی 10 میلیون پیش و مابقی در اقساط 36 ماهه اما برای ماشین های خارجی که برای خودشون سفارش دادن 30 درصد پیش پرداخت و 130 میلیون وام 84 ماهه. برادر! از خدا بترسید مردم رو میشه فریب داد.

به عقیده فرهنگیان این تعداد از ماشین‌های خارجی و مدل بالا می‌تواند در اختیار مدیران و مسئولان این وزارتخانه قرار بگیرد و معلمان از پرداخت قسط‌های سنگین آن ناتوان هستند.

پس از خبر اعطای خودروهای لیزینگی خارجی به فرهنگیان و انتقادات معلمان به این روند این بار خبر دیگری از صندوق ذخیره فرهنگیان منعکس شد. طبق اعلام تعدادی از فرهنگیان پیامک‌هایی به آنها رسیده است با این مضمون « نوروز 94. تور آنتالیا با کلیه خدمات. ویژه فرهنگیان نقد و اقساط. شرکت زاگرس با شماره....»

پس از اعلام این خبر بود که شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی زاگرس اعلام کرد:‌ شرکت زاگرس در راستای احترام به دیدگاه فرهنگیان، تورهای خود به مقصد آنتالیا را لغو کرده اما سایر تورهای متنوع داخلی و خارجی اعم از زیارتی و سیاحتی با رعایت موازین قانونی، شرعی و اخلاقی با تسهیلات 8 الی 20 میلیون ریال ویژه فرهنگیان عزیز را برگزار می‌کند.

 بسته تورهای خارجی شرکت زاگرس همانند سایر شرکت‌های گردشگری و مسافرتی، به طور معمول شامل مقاصدی از کشورهای مختلف است. با این حال اگر قرار داشتن یک مقصد خاص در بین این تورها موجب آزرده شدن خاطر فرهنگیان گرانمایه شده است. شرکت زاگرس با احترام به جامعه شریف فرهنگیان، ضمن عذرخواهی از این عزیزان، تور مذکور را لغو و فرایند ثبت‌نام و اجرای آن را کان لم یکن اعلام می‌کند.

با این حال سایر تورهای شرکت زاگرس برای استفاده فرهنگیان عزیز با ارائه تسهیلات در قالب اقساط 6 الی 18 ماهه و با کارمزد 3 الی 9 درصد برگزار می‌شود.

این شرکت با اخذ مجوزهای لازم همانند سایر شرکت‌های گردشگری فعال در کشور، تمامی خدمات قابل ارائه در صنعت گردشگری را در اختیار تمامی هموطنان به طور عام و فرهنگیان شاغل و بازنشسته به طور ویژه قرار می‌دهد و یکی از نخستین شرکت‌های جهانگردی دارای نشان حلال جهانی به شماره 5555 و برگزار کننده تورهای حلال است. تعهد به این موضوع و موازین قانونی، شرعی و اخلاقی، سلامت تورهای برگزار شده توسط این شرکت را تضمین می‌کند.

از این رو برگزاری تورهای زیارتی به ویژه به عتبات عالیات در اولویت شرکت زاگرس قرار دارد. در 30 دی 1393 نخستین گروه 100 نفره از فرهنگیان زاهدان به عتبات عالیات اعزام شدند و در حال حاضر بستر لازم برای آغاز اعزام فرهنگیان به مشهد از اول اسفند به صورت اقساط 6 ماهه و کارمزد 3 درصد فراهم شده است.

تور تخصصی آموزشی معلمان و مدیران به مقصد مالزی با هدف بازدید از مراکز آموزشی کشور مالزی و تعامل با فرهنگیان و دانشگاهیان این کشور، تورهای دانش‌آموزی و تور حلال در ایام نوروز 94 به مقصد کشور صربستان و مالزی از تورهای ویژه شرکت زاگرس برای فرهنگیان محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/س

آخرین اخبار آخرین اخبار