پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت‌الله کاشانی در نمازجمعه این هفته تهران :

صهیونیست‌ها خواب فشار برایران رابه گور خواهند برد


خطیب نمازجمعه تهران گفت: اگر در مذاکرات به نتیجه نرسند حالت برد و باخت یعنی برد ایران و باخت 1+5 ایجاد خواهد شد زیرا ایران به دنیا ثابت می‌کند که دارای منطق است.

به گزارش یزد امــــروز، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا گفت: نتانیاهو در اظهارات خود گفت که نباید با ایران توافقی صورت گیرد و جمهوری اسلامی نه تنها برای اسرائیل بلکه برای تمامی دنیا یک خطر است.

 

رژیم صهیونیستی خواب فشار بر ایران را به گور خواهد برد/اگر مذاکرات به نتیجه هم نرسد باز ایران برد کرده/ فرار مالیاتی خلاف شرع است

به گزارش فارس،خطیب نمازجمعه تهران ادامه داد: در پاسخ به این مسئله که ایران برای جهان خطر است، می‌گوییم که ایران در 36 سال پس از انقلاب اسلامی برای هیچ کشوری خطر نبوده و حتی در 8 سال جنگ تحمیلی تنها از خود دفاع کرد.

امامی کاشانی ایران را کشوری مبتنی بر ایمان، اسلام و ولایت فقیه عنوان کرد و افزود:‌ایران با اتکاء‌ بر عدل برای هیچ کشوری تهدید نیست.

وی با اشاره به اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه نباید با ایران توافق کرد، اظهار داشت: نتانیاهو خیال می‌کند که اگر با ایران توافق صورت نگیرد مشکلی با ایران ایجاد می‌شود.

خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: ما می‌گوییم که اگر ایران و کشورهای 1+5 به توافق برسند هر دو طرف برده‌اند و در واقع مذاکره برد-برد شکل می‌گیرد ولی اگر در مذاکرات به نتیجه نرسند حالت برد و باخت یعنی برد ایران و باخت 1+5 ایجاد خواهد شد زیرا ایران به دنیا ثابت می‌کند که دارای منطق است.

امامی کاشانی ادامه داد: وزارت امور خارجه و تیم مذاکره‌کننده ما منطق جمهوری اسلامی را بیان کرده و تأکید دارند که از حق ملت ایران عقب‌نشینی نمی‌کنند.

وی اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه را در سخنرانی پیش از خطبه درباره عدم وابستگی بودجه به نتیجه مذاکرات یادآور شد و گفت: این یک اقدام مثبت است که بودجه به این مسئله که نتیجه مذاکرات چه می‌شود مرتبط نباشد.

خطیب نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی خواب فشار بر ایران در صورت عدم توافق در مذاکرات را به گور می‌برد اظهار داشت:‌ ایران در اقتدار و اعتلای کامل قرار داشته و با عزت پیش می‌رود بنابراین اگر هم مذاکرات به نتیجه نرسد ایران برد کرده چون اثبات نموده که اهل منطق است.

وی تصریح کرد: قطعاً توافق برد-برد به نفع تمامی مردم جهان و منطقه خواهد بود.

امامی کاشانی با انتقاد از اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تهدید ایران برای جهان گفت: باید از سران رژیم صهیونیستی سؤال کرد: منظورشان از جهانی که ایران برای آن تهدید است، چیست؛ این سردمداران کشورهای استکباری هستند که برای جهان تهدید هستند و حرکت‌های نظامی علیه مردم دنیا انجام می‌دهند.

خطیب نمازجمعه تهران تحرکات غرب علیه اسلام و پیامبر(ص) را یادآور شد و افزود:‌ غرب و سران استکبار می‌خواهند با کار و حرکت فرهنگی علیه اسلام موج اسلام‌هراسی ایجاد کنند اما خیلی از مردم جهان حرف‌های سران غرب را باور نمی‌کنند؛ البته ما نیز باید اسلام حقیقی را با اقداماتی نظیر نامه رهبر معظم انقلاب به جهانیان بشناسانیم.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از فرار مالیاتی، اظهار داشت: باید در فقه موضوع فرار مالیاتی مطرح شود، مالیات امری بسیار مهم است که مقام معظم رهبری چندی پیش در جلسه‌ای که درباره اقتصاد مقاومتی تشکیل شده بود بر مالیات و تولید داخلی تأکید فرمودند چرا که مالیات در شرایط امروز کشور بسیار لازم است، عده‌ای تصور کردند در فقه اسلام دو پول است که داده می‌شود یکی خمس و دیگری زکات است در حالی که اینگونه نیست و مالیات بر اساس احادیث ائمه وجود دارد که باید پرداخت شود.

امامی کاشانی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما الآن عده‌ای در کشور داریم که تصور می‌کنند همانگونه که در نظام شاه از پرداخت مالیات فرار می‌کردند باید در نظام جمهوری اسلامی هم از پرداخت مالیات فرار کنند در حالی که فرار مالیاتی خلاف شرع است و این مبنای فقهی دارد اما باید از این افراد پرسید چرا در حالی که ثروت دارید خمس یا زکات نمی‌دهید و این واقعاً جای تأسف دارد.

وی ادامه داد: قرآن که بر پرداخت خمس و زکات تأکید کرده، چرا این دو را نمی‌دهید، در قیامت چه پاسخی خواهید داد؟

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه باید در شب عید به اقتصاد مقاومتی توجه کنیم، تصریح کرد: در شرایطی که در دنیا وجود دارد باید به سمت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی پیش رویم تا بتوانیم در مسائل مختلف کشور از جمله بهداشت، آموزش و پرورش، قوای نظامی و انتظامی و دفاعی کشور و سایر موضوعات موفق باشیم.

 

مشروح/ نوبخت پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:
حتی یک ریال از منابع بودجه سال آینده ارتباطی با مذاکرات ۵+۱ ندارد

سخنگوی دولت گفت: حتی یک ریال از منابع پیش بینی شده در بودجه ارتباطی با مذاکرات ۵+۱ ندارد زیرا حتی یک ریال از بودجه پیشنهادی دولت بر اساس اینکه مذاکرات به نتیجه خواهد رسید یا خیر، پیش بینی نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به لایحه بودجه سال 94گفت: لایحه بودجه سال 94 از 16 آذر تقدیم مجلس شد و پس از سه ماه بحث و بررسی توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسید.


وی با بیان اینکه طبق قانون، بودجه برنامه یک ساله دولت است، افزود: در این بودجه منابع درآمدی و چگونگی مصارف هزینه‌ای پیش بینی می‌شود و اهداف و سیاست‌های دولت برای آن سال تعیین می‌گردد. بنابراین حق مردم است که بدانند در بودجه‌ای که از سوی دولت به مجلس پیشنهاد شده است و توسط نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، پیش بینی منابع و مصارف در سال 94 چگونه است و این بودجه چه تاثیری بر زندگی مردم دارد.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: آیا با اجرای این بودجه تورم کاهش خواهد یافت؟ آیا زمینه اشتغال فرزندان مردم فراهم تر می شود؟ آیا مردم همچنان می‌توانند به درمان ارزان دسترسی داشته باشند؟ آیا در بودجه برای تامین مسکن آن‌ها هدفی تعیین شده است؟ اساسا با اجرای این بودجه شاهد چه عمران و آباددانی در سال 1394 در کشور خواهند بود؟


نوبخت با اشاره به اینکه لایحه بودجه در نگاه کلی یک پیش بینی از منابع درآمدی و مصارف هزینه ای در یک سال است، اظهار داشت: در خصوص منابع درآمدی علاوه بر اینکه مهم است که پیش بینی‌ها تا چه حد واقع بینانه باشد، مهمتر آن است که ترکیب منابع‌ موثرتر و در راستای اهداف مورد نظام و سیاست خارجی کلی باشد. هر چند در پیش بینی منابع درآمدی و مصارف هزینه‌ای بین دولت و مجلس اندکی اختلاف وجود دارد. دولت منابع درآمدی و هزینه‌ای را در حد 224 هزار میلیارد تومان برای سال بعد پیش بینی کرد. هر چند بعضی از نمایندگان محترم در ابتدا این پیش بینی را خوش بینانه ارزیابی می‌کردند اما پس از سه ماه بررسی در مجلس این رقم با 12 هزار میلیارد تومان افزایش، به 236 هزار میلیارد تومان رسید.


وی با تاکید بر اینکه منابع و مصارف 5 درصد رشد داشته است، افزود: البته مجلس محترم در جهت کمک به دولت اجازه داد در شش ماهه اول سال ابتدا بودجه را با 220 هزار میلیارد تومان منابع ابلاغ کند و اگر در شش ماهه دوم از وصول درآمد مطمئن شدند، 16 هزار میلیارد تومان دیگر را تخصیص دهد. مجلس و دولت در ترکیب درآمدها با یکدیگر وحدت نظر کامل داشتند. برای منابع درآمدی هر دو قوه در عمل وابستگی منابعی به نفت را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده بود را به یک سوم کاهش دادند. در مورد هزینه‌ها، وحدت این دو قوه در این بود که در برابر حدود 11 درصد افزایش هزینه های جاری با در نظر گرفتند اعتبارات آب‌های مرزی، هزینه‌های عمرانی را بیش از 40درصد اضافه نمایند که این امر نیز در راستای سیاست‌های کلی برنامه پنجم و اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است.


سخنگوی دولت تصریح کرد: با این وضعیت مقدار و ترکیب منابع و مصارف در سال آینده 58 هزار میلیارد تومن از سوی دولت و 103 هزار میلیارد تومن از سوی شرکت‌های دولتی سرمایه‌گذاری خواهد شد. با این سرمایه‌گذاری‌ها پیش بینی می‌شود، رشد سرمایه گذاری در سال 94 نسبت به سال جاری حدود 4 درصد و اقتصاد ایران حداقل 2.5 نسبت به سال 93 رشد داشته باشد که در این صورت مردم بزرگوار می‌توانند شاهد ادامه روند خروج از رکود و حرکت به سمت رونق اقتصادی در سال آتی باشند.
وی در ادامه سخنان خود گفت: آنچه باید مورد توجه مردم قرار گیرد این است که در تامین منابع اعلام شده در بودجه حتی یک ریال از منابع پیش بینی شده ارتباطی به نتایج مذاکره جمهوری اسلامی ایران با 5+1 ندارد. حتی یک ریال این بودجه بر اساس بر اینکه مذاکرات به نتیجه برسد یا خیر، محاسبه و پیش بینی نشده است و صرفا بر اساس منابع موجود، این بودجه پیشنهاد شده است. البته دولت برای هر حالتی از پایان مذاکرات چه مثبت و چه منفی برنامه ها و بودجه‌های مناسب دیگری دارد و بر حسب اقتضا از آن استفاده خواهد کرد.


نوبخت افزود: ملت ما مطمئن باشند که فرزندان آنها در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای از حقوق بین المللی ایران کوتاه نخواهند آمد. در هیچ شرایطی اجازه نخواهند داد که کشور در برابر زورگویی دولت‌های استکباری و تحریم‌های غیر انسانی آنها نابسامان اداره شود. قطعا با هدایت رهبر معظم انقلاب کشور به جایگاه واقعی خود در منطقه و جهان دست خواهد یافت.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به موضوع تورم گفت: در سال 1394 مهار تورم و کاهش نرخ آن همچنان یکی از اهداف مهم بوده که پیش بینی می‌شود تا حد 14درصد کاهش پیدا کند و دولت برای تقلیل آن به زیر 10 درصد برای برنامه ششم سیاست‌گذاری کرده است. در مورد اشتغال، خوشبختانه دولت با وفای به عهد در بودجه 94 با اعتباراتی بالغ بر 575 میلیارد تومان شرایط استخدام بیش از 38675 نفر در استان‌ها را فراهم نموده است لذا مسئولین مربوطه در استان‌ها می‌توانند در ماه اسفند سال جاری اقدامات اداری استخدامی را آغار کنند. علاوه بر این مبلغ، حدود 4هزار میلیارد تومان از منابع هدفمند کردن یارانه‌ها با توافق دولت و مجلس برای اشتغال جوانان و فارغ التحصیل دانشگاهیان اختصاص یافته است که با برنامه ریزی مناسب مردم عزیز ما شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی متعددی در سال 94 خواهد بود.


وی درا دامه سخنانش اظهار داشت: در سال 94 مثل سال جاری بیش از 4800 میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول سلامت و کاهش هزینه درمان از جیب مردم اختصاص یافته است. مردم بدانند دولت گامی که در نخستین سال خدمت با ارزان کردن هزینه درمان برای بیماران برداشته است، با قوت و ان شاء الله کیفیت بیشتر برای سال‌های آینده ادامه خواهد داد.


"در بودجه 94 با پیشنهاد دولت و موافقت مجلس بیش از 1200 میلیارد تومان برای کمک به اعطای تسهیلات ارزان قیمت مسکن با اولویت زوج های جوان، زنان سرپرست و افراد کم درآمد اختصاص داده شده است."


نوبخت ادامه داد: با افزایش رقم وام در شهرهای بزرگ تا سقف 50 میلیون تومان و در روستاها تا سقف 15 میلیون تومان، مردم می‌توانند شاهد دومین گام دولت پس از درمان در حوزه مسکن باشند.


سخنگوی دولت با بیان اینکه با اجرای قانون بودجه سال 94 مردم شاهد چه اقدامات عمرانی در کشور خواهند بود، گفت: در سال 93 با تخصیص 100درصد اعتبارات طرح‌های سفر مقام معظم رهبری و بهره برداری از 88 پروژه در سفر ریاست جمهوری و اتمام 246 طرح، در سال 94 با مصرف بالغ بر 236 هزار میلیارد تومان علاوه بر اتمام 200 طرح عمرانی بزرگ مردم عزیز شاهد افزایش تولید 75 میلیون مترمکعب گاز در روز، فزایش تولید 90هزار بشکه نفت در حوزه های مشترک نفتی غرب کارون، اضافه شدن 7هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور، شروع برنامه ساخت یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی با وام‌های ارزان قیمت، پرداخت بیش از 1000میلیارد تومان بلاعوض برای تامین شبکه آب، برق و فاضلاب ساختمان‌های نیمه کاره مسکن مهر، احداث 1500 کیلیومتر انواع راه ها در کشور، اجرای شش طرح ریلی با هدف اتصال شهرهای سنندج، کرمانشاه، ارومیه، رشت و بیرجند به شبکه راه‌آهن سراسری، افزایش ظرفیت بنادر تجاری به 210 میلیون تن، بهبود وضعیت نگه‌داری زیر ساخت‌ها شامل بیش از 30هزار کیلومتر راه‌های شریانی، اتمام عملیات 31 بیمارستان با ظرفیت 3500 تخت، اتمام بیش از 400هزار میلیارد متر مربع فضای موسسات آموزشی، اتمام 9 استادیوم 20هزار نفری در شهرستان‌های مختلف، اختصاص 1800 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های آب رسانی روستایی، اختصاص 8میلیارد تومان برای مهار آب‌های مرزی و اصلاح اراضی در استان‌های خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان، اتمام عملیات بازسازی و نوسازی 68 حوزه علمیه خواهران، بهسازی حاشیه شهرهای مذهبی خواهند بود و در نهایت پروژه‌ای که می‌توانید شما در سال آینده شاهد پیشرفت آن با اعتبارات مندرج در بودجه مبنی بر 4برابر شدن اعتبارات مصلی‌ها به ویژه مصلی امام خمینی(ره) باشید، می‌توانید هر هفته پیشرفت این پروژه را مشاهده کنید.


نوبخت در پایان سخنانش نیز گفت: دنیا شاهد خواهد بود که در سایه اتحاد بین قوای این کشور، حمایت مردم و رهبری معظم انقلاب، روز به روز جمهوری اسلامی ایران توسعه یافته‌تر و پیشرفته تر خواهد شد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار