پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

افسردگی بازار یزد و مغازه های سوت و کور!

ضرورت احیای بازار یزد در ماه مبارک رمضان/نبض بازار یزد زیر دست کثیف دلالان به سختی می زند


رییس اتحادیه خواربارفروشان و آجیل فروشان یزد با اشاره به افزایش قیمت خرما در بعضی از شهرها گفت: خرما محصولی است که زمان برداشت آن بعد از ماه مبارک رمضان است و این دلالان هستند که خرما را در فصل برداشت خریداری کرده و در سردخانه‌ها نگه داری می‌کنند و سپس در زمان مناسب، فرصت طلبی کرده و آن را با نرخ‌های بسیار بالا عرضه می‌کنند.

به گزارش یزدامروز؛ رییس اتحادیه خواربارفروشان و آجیل فروشان یزد در گفتگو با خبرنگار آوای اقتصاد در خصوص وضعیت بازار در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به شرایط رکودی اقتصاد کشور، حتی بازار خرید و فروش اقلام خوراکی نیز راکد است و تقریبا روزهای آرام و بی رونقی را می‌گذراند و به اصطلاح بازاری‌ها این روزها بازار خراب است.

سید حسین عقیلی در مورد افزایش قیمت کالاها اظهار داشت: به دلیل کاهش قدرت خرید مردم تقریبا اکثر اقلام مصرفی تغییر قیمت نداشته‌اند و تنها یک مورد نخود خام افزایش قیمت اندکی داشته است.

وی با اشاره به افزایش قیمت خرما در بعضی از شهرها گفت: خرما محصولی است که زمان برداشت آن بعد از ماه مبارک رمضان است و این دلالان هستند که خرما را در فصل برداشت خریداری کرده و در سردخانه‌ها نگه داری می‌کنند و سپس در زمان مناسب، فرصت طلبی کرده و آن را با نرخ‌های بسیار بالا عرضه می‌کنند.

عقیلی با اشاره به نقش و تاثیر گذاری منفی دلالان در بازار اذعان داشت: واسطه‌ها و دلالان منفعت طلبانی هستند که فقط به قصد منفعت با کارهای خود در بازار اختلال ایجاد می‌کنند. از این رو دولت باید برای تنظیم و حفظ ثبات بازار نظارت‌های خود را بر بازار افزایش دهد و دست واسطه ها را قطع کنند.

وی با اشاره به وضعیت بازار گفت: با توجه به آن چه در بازار رخ می‌دهد این عمده فروشان بزرگ هستند که با انبار کردن و روش‌های مختلف قیمت ها و بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند اما مغازه‌های خرده فروشی نمی‌توانند تاثیری چندانی بر بازار داشته باشند.

عقیلی اعلام کرد: در بازار یزد تا به اکنون هنوز هیچ افزایش قیمتی در نرخ خرما نداشته‌ایم و قیمت خرما بسته به نوع آن از 4 هزار تومان تا 30 هزار تومان و رطب نیز از 6 هزار تومان تا 10 هزار تومان متغیر است.

رییس اتحادیه خواربارفروشان و آجیل فروشان ادامه داد: چنانچه مغازه‌دارن اعم از خرده فروشان و عمده فروشان کالاهای خود را به قیمتی مغایر با مصوبه قانونی اتحادیه عرضه کنند و گران فروشی داشته باشند پیگیری کرده و با متخلفین برخورد جدی می‌کنیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار